Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Lidová půjčka

Jaká to je lidová půjčka? Zřejmě ta, která je vhodná pro každého. Jenomže, žádná jedna univerzální půjčka, která by se dala aplikovat na jakoukoli životní situaci, prostě neexistuje. Náhlá potřeba financí se projeví nejen v tu nejméně vhodnou chvíli, kdy se vám to právě nehodí, ale také v různých etapách života. Půjčku můžete potřebovat jako student, důchodce, na mateřské dovolené a nebo v době, kdy jste bez práce. V dnešní době nelze na půjčce spatřovat nic špatného, doba je nelehká a snad ani není člověk, který by si občas takto nevypomohl. Vždyť i v dobách dávno minulých vstupovali mladí lidé do života s novomanželskou půjčkou. Možná to na první pohled vypadá, že vám půjčí doslova na každém rohu, ale zase tak jednoduché to není. Přeci jen, aby vám nějaká firma půjčila peníze, musíte splňovat alespoň minimální podmínky. A ty třeba u bankovních společností jsou velmi přísné. Avšak banky nejsou jedinou finanční institucí na finančním trhu, a tak když neuspějete zde, máte možnost zkusit štěstí u konkurence. A ta bankám skutečně šlape na paty, takže co se týče kvality nabízených služeb, jsou na stejné úrovni. Proto není nejmenší důvod se obávat jakékoli půjčky od nebankovní společnosti.

Kam pro půjčku

Pokud potřebujete půjčit peníze, nejdříve si musíte srovnat v hlavě, co vlastně chcete chybějícími finančními prostředky řešit. Chybí vám jen pětistovka před výplatou, pokazil se spotřebič v domácnosti a nebo chcete investovat do rekonstrukce stávajícího bydlení? Každá situace má svůj vlastní typ půjčky. Je samozřejmé, že když vám chybí peníze na nezbytné výdaje, nebudete si kvůli tomu hned sjednávat hypotéku a nebo brát zbytečně vysoký úvěr, který ani nevyužijete. Máte-li kreditní kartu nebo povolený kontokorent k běžnému účtu, může vám banka poskytnout okamžitou půjčku. V opačném případě se na její služby můžete spolehnout jen při vyšších úvěrech. Ale předem se připravte na to, že jako žadatele o půjčku si vás důkladně proklepne a pečlivě uváží veškerá rizika s tím spojená. Pokud máte například záznam v registru dlužníků, rovnou na bankovní půjčku zapomeňte. Stejně tak, jestli jste momentálně bez příjmu, nezaměstnaní, na mateřské nebo v důchodu. V takových případech je daleko efektivnější obrátit se rovnou na nebankovní společnost, která pomůže v každé nouzi.

Chci půjčku

Půjčka od nebankovní společnosti

Nebankovní společnosti se všeobecně zaměřují na klienty, pro které je získání bankovní půjčky naprostou utopií. Proto již dopředu počítají s problémy, v nichž se jejich klienti mohou ocitnout. Z toho důvodu mají tedy půjčky rozděleny do různých kategorií – půjčky pro nezaměstnané, pro lidi bez příjmu, se záznamem v registru, půjčky před výplatou, půjčky bez bankovního účtu, atd. Podle nich se potom můžete snadněji orientovat v jednotlivých úvěrových produktech. Nabídku nebankovních společností naleznete převážně v prostředí internetu, které je klientům nejblíže. Kdybyste kvůli žádosti měli chodit na kamennou pobočku, stát ve frontě, vyplňovat stohy papírů a pak čekat na přiklepnutí úvěru, samotná půjčka by zcela ztrácela svůj efekt. Půjčky jsou tu od toho, aby pomohly okamžitě. Proto jsou jejich podmínky nastaveny tak, aby jim vyhovělo co nejširší spektrum žadatelů.

Online půjčka

Na internetu si můžete bez problému vyřídit celou půjčku od začátku až do konce. Dokonce bez jakékoli zbytečné administrativní zátěže. Přímo na webovém portále společnosti, u které si chcete sjednat půjčku, vyplníte jednoduchý formulář. V něm zadáte jen jméno, příjmení, telefonní číslo, emailovou adresu a posuvníkem si navolíte kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Žádost odešlete a ta následně ihned projde schvalovacím procesem o jehož výsledku rozhodne plně automatizovaný systém. Vy jste pak obratem informováni a hned víte, zda můžete půjčku čerpat či nikoli. Pokud vám úvěr schválí, na svůj mobilní telefon obdržíte krátkou SMS zprávu s kódem, ten přepíšete zpět do systému a tím pádem stvrdíte svůj skutečný zájem o půjčku. V případě malé půjčky, tzv. mikropůjčky peníze ihned odchází na bankovní účet nebo jsou připraveny k vyzvednutí v hotovosti. Pokud ale žádáte několik stovek tisíc, musíte již dopředu počítat s tím, že společnost bude chtít vyšší záruky splacení. Ať už v podobě ručení další osobou a nebo zástavou nemovitosti. Při velké půjčce jste tedy po schválení úvěru kontaktováni pracovníkem společnosti, se kterým se dohodnete na podrobnostech. Buď veškeré formality dořešíte osobně na pobočce nebo se za vámi zastaví kurýr přímo doma, případně potřebné dokumenty zašlete elektronicky nebo poštou. Možností je nespočet a záleží jen na tom, jakému řešení dáváte přednost.

Půjčka pro každého

Pokud chcete jen malou půjčku v řádu několika jednotek či desítek tisíc, můžete takovými penězi disponovat ihned po schválení. Požadovaná částka je po přiklepnutí úvěru okamžitě převedena na váš bankovní účet. Jestliže například v současné době žádný účet nemáte a nebo jim nemůžete disponovat třeba z důvodu obstavení účtu exekutorem, můžete si nechat peníze vyplatit přímo v hotovosti. Některé společnosti využívají i různé alternativní metody, takže peníze držíte v ruce stejně rychle jako kdyby se jednalo o klasický bankovní převod. Pro hotovost si můžete zajít do nejbližší trafiky a nebo zajet na čerpací stanici. U takového typu půjček některé firmy nahlíží do registru dlužníků, jiné požadují doložení příjmu ze zaměstnání a někde si vystačí jen s jakýmkoli pravidelným měsíčním příjmem. Ten může mít podobu brigády, výplaty nemocenské, podpory v nezaměstnanosti, sociálních dávek, atd. Tím pádem se tedy nebankovní půjčka stává snadno dostupná pro široký okruh žadatelů. Přitom je třeba podotknout, že každá úvěrová žádost je posuzována individuálně, takže šanci na úspěch má opravdu každý. Jen lidé v exekuci či insolvenci mají podmínky pro sjednání úvěru poněkud ztížené a ne každá společnost je ochotna jim úvěr poskytnout.

Předem než si sjednáte jakoukoli půjčku, nejprve zodpovědně uvažte, nakolik je pro vás opravdu nezbytně nutná a nikdy se nezadlužujte nad rámec svých možností.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.