Rozhodli jste se řešit svoji tíživou finanční situaci půjčkou a zvolili jste ten nejjednodušší způsob jak si půjčit peníze? Tím je velice často nabízená půjčka na směnku. Nepotřebujete nikomu dokládat svoje příjmy a poskytovatel půjčky nebude pátrat v registrech dlužníků u bankovních a nebankovních společností. Nemusíte mít žádného ručitele ani zástavu movitým či nemovitým majetkem. Předem neplatíte žádné poplatky a vše je vyřízeno velice rychle ke spokojenosti zákazníka.

Směnka

Směnka je cenný papír, se kterým je možno i nadále obchodovat. Je možno ji sepsat na jakémkoli papíře, musí však být dodrženy všechny zákonem stanovené náležitosti, jinak pozbývá platnosti. Je určena pro každého občana staršího 18-ti let, je vhodná jak pro nezaměstnané, tak i pro studenty, ženy na mateřské dovolené, důchodce. Za splacení ručíte samotnou směnkou.

Náležitosti směnky

Každá směnka musí obsahovat tyto níže uvedené údaje:

  • název Směnka – je nutno dodržet přímo toto slovo, jiné označení již zpochybňuje samotnou směnku
  • příkaz zaplatit uvedenou částku – je možno uvést danou sumu jak čísly, tak i slovy
  • kdo má zaplatit – jeho jméno a přesnou adresu
  • místo a datum splacení směnky
  • místo a datum vystavení směnky
  • jméno věřitele
  • podpis výstavce

Půjčka na směnku mezi občany

Půjčky na směnku poskytují převážně různé nebankovní společnosti. Směnka se však využívá i u půjček mezi soukromými osobami, které si dohodnou individuální podmínky.Zde pak vytváří potřebnou jistinu splacení. V případě problémů je možno směnku vždy uplatnit u soudu. Pokud potřebujete řešit svoji finanční situaci neprodleně, vytvořte si svoji vlastní poptávku, zadejte kolik a jak pořebujete půjčit a zanedlouho vás některý poskytovatel půjčky osloví.