Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Nebankovní půjčka ručená družstevním bytem

Potřebujete větší půjčku na rekonstrukci vlastního bydlení, zařízení domácnosti či případně financovat jiné záležitosti? Třeba co nejrychleji vyplatit exekuci a zbavit se tak tíživého problému? Nebo chcete investovat do podnikání a rozjet úspěšný byznys? Důvody k půjčce mohou být jakékoli a je samozřejmé, že od její výše se odvíjí i konkrétní podmínky, za kterých jsou peníze poskytnuty. Nejjednodušeji si vyřídíte jakoukoli malou půjčku, zejména pak mikropůjčku, která nevyžaduje ani ručitele. Takové rychlé peníze máte ihned na účtu  a nebo připraveny k vyzvednutí v hotovosti. K tomu vám stačí jen pár kliků na internetu a bez jakéhokoli papírování se dostanete až k požadovaným penězům. V případě ale větší půjčky, přeci jen úvěrové společnosti podstupují podstatně větší riziko a to je třeba něčím vyvážit. Jen samotná výše úrokové sazby k tomu stačit nebude a přeci ani ta nemůže přesáhnout obvyklou hranici. Pak by se už nejednalo o férovou půjčku a zacházeli bychom do zcela jiných sfér úvěrového trhu. Velmi vhodnou zárukou za splacení většího obnosu peněz je zástava nemovitosti. Je však možné ručit i družstevním bytem? Pojďme zkusit nalézt odpověď.

Chci půjčit

Půjčka se zástavou

Mnoho lidí se domnívá, že největší jistotou pro půjčku je tradiční bankovní prostředí. Avšak při bližším prozkoumání nabídek úvěrového trhu lehce dojdete k závěru, že bankám doslova šlapou na paty nebankovní subjekty, které nabízí stejně kvalitní úvěrové produkty, avšak za zcela jednodušších podmínek. Z toho důvodu je třeba se oprostit od konzervativního pohledu na otázku půjček a úvěrů a snažit se nalézt řešení adekvátní situaci. Když přijdete do banky, musíte vyhovět jejich standardním podmínkám a právě ty nejsou právě vstřícné. Každého příchozího žadatele si nejprve prolustrují v centrálním registru klientských informací a jakmile shledají, že zde máte záznam, máte ihned po půjčce. Na prokazování vašich příjmů a ručení ani nedojde řada. I když ale registrem projdete a budete bez sebemenšího dluhu a s čistým štítem, přeci jen je třeba mít odpovídající příjmy. A ty jsou požadovány právě v ne zrovna malé výši. Banku přesvědčíte jen příjmem z klasického zaměstnaneckého poměru. Výplata podpory v nezaměstnanosti, sociálních dávek, rodičovského příspěvku, důchodu či stipendia vás řadí mezi problémové klienty, jimž se snaží banky vyhnout. V tomto případě je pro ně míra rizika poskytnuté půjčky příliš vysoká a nedokáže ji vyvážit ani vyšší úroková sazba. Z toho důvodu odchází řada žadatelů z banky s nepořízenou a své naděje vkládají do nebankovní sféry.

Nebankovní půjčka ručená nemovitostí

Nebankovní půjčky nabízí rozsáhlé možnosti řešení různých půjček a úvěrů. Když pomineme okamžité mikropůjčky, které jsou velkým pomocníkem v nenadálé finanční tísni, můžete se spolehnout i na půjčky v řádu několika desítek, stovek či milionu korun. O takovou půjčku nežádáte každý den, a proto je třeba k ní přistupovat s rozvahou a nalézt co nejlepšího poskytovatele. Na výběr máte nespočet úvěrových společností, které se navzájem předhání a snaží se zaujmout svými podmínkami co největší okruh žadatelů. Aby výběr nebyl tak složitý je dobré k tomuto účelu využít online srovnávač půjček, který vám obratem najde takovou půjčku, kterou právě potřebujete. Její sjednání je už pak jen otázka několika minut. Žádost podáte na webových stránkách dané společnosti, kde vyplníte jen krátký online formulář. V něm uvedete své jméno, příjmení, telefonní číslo, emailovou adresu a posuvníkem na webu si nastavíte kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile kliknete na tlačítko ”odeslat”, okamžitě se o vyhodnocení žádosti postará plně automatizovaný systém, který vás za pár minut informuje o výsledku. Je-li výsleddk kladný, budete zpravidla kontaktováni pracovníkem úvěrové společnosti a s ním se dohodnete na podrobnostech. Je-li třeba za půjčku ručit nemovitostí, musíte si připravit doklady prokazující vaše vlastnictví k danému objektu. To znamená list vlastnictví, kupní či darovací smlouvu, aktuální odhad nemovitosti, atd. Zastavit můžete v podstatě jakoukoli nemovitost. Byt či dům v osobním vlastnictví, pozemek, zahradu, garáž, chatu, chalupu a v neposlední řadě také svůj družstevní podíl na bytě. Většina nebankovních společností poskytuje půjčku až do výše 60 % odhadu nemovitosti, ovšem tato hranice se dost značně spolenčost od společnsoit liší.

Sjednat půjčku

Půjčka pro každého

Podle toho jakou poskytnete nebankovní společnosti záruku za splacení půjčky, je také vyhodnocena vaše bonita. Samozřejmě, že výše půjčky musí adekvátně odpovídat hodnotě zastavené nemovitosti. Není možné, abyste si půjčili deset tisíc korun a ručili za něj domem v hodnotě deseti milionu korun. Ovšem čím vyšší bonity dosáhnete, od toho se budou odvíjet i konkrétní podmínky splácení půjčky. To znamená, že bude nastavena úroková sazba, doba splatnosti, případně vám může společnost nabídnout i další benefity navíc. Třeba v podobě možnosti mimořádné splátky bez sankce, jednorázového splacení bez poplatku či jiných podmínek. Velkou předností nebankovních půjček je jejich individuální přístup ke klientovi, takže vždy si lze vyjednat půjčku v rámci svých potřeb a možností. Pokud nemáte jinou možnost a je třeba ručit družstevním bytem, i to je rozumný způsob, jak si půjčit požadovanou sumu peněz. Půjčka podložená zástavou nemovitosti zpravidla ani nevyžaduje lustraci v registru dlužníků a doložení příjmu. Tím se otevírají široké možnosti pro nezaměstnané, matky na mateřské, začínající podnikatele, důchodce, studenty. Každý si zkrátka najde svůj způsob řešení.

U nebankovních půjček využijte nabídky velkých renomovaných firem, které jsou stálicí úvěrového trhu a poskytují půjčky s férovými podmínkami na základě jasné a transparentní smlouvy.