Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Poctivé půjčky pro problémové klienty

Máte-li za sebou špatnou finanční minulost, případně jste v exekuci, insolvenci nebo splácíte ještě další půjčky, často na vás finanční společnosti nahlíží jako na málo důvěryhodné klienty. Sjednat si pak v případě nutnosti další půjčku bývá zpravidla problém. Přispívá tomu nejen negativní záznam v bankovním či nebankovním registru dlužníků, ale také výše vašich příjmů, absence ručení či nesplacené závazky. Avšak nemusíte úplně zoufat, pořád existují možnosti, jak si i v takových situacích poradit. Pokud se ale při splácení jakékoli půjčky dostanete do problémů, raději řešte své záležitosti včas a nenechte si je přerůst přes hlavu. Pokud zjistíte, že vám v rodinném rozpočtu chybí peníze třeba z důvodu, že jste momentálně nemocní a máte jen nemocenskou, případně jste přišli o práci a bude nějaký čas trvat než se opět postavíte na nohy, kontaktujte ihned věřitele a snažte se dohodnout. Třeba vám splátky odloží na určitou dobu nebo sníží, ale rozhodně nehrajte roli mrtvého brouka a nečekejte až budete mít poštovní schránku zaplavenu upomínkami. Pokud totiž vaše splátky nepřerostou ještě v dlužnou částku, nabízí se vám široké možnosti refinancování půjčky nebo jejich konsolidace. V takových životních situacích je to nejefektivnější řešení, kterým velmi snadno předejdete mnohým problémům. Navíc, přeúvěrováním půjčky lze také dost výrazně ušetřit, takže původní půjčka vás nakonec vyjde podstatně levněji.

Bankovní půjčka

Máte-li na svém kontě nějaký vroubek, pak naděje na bankovní půjčku je velmi mizivá. Vyhovět přísným bankovním podmínkám je často problém i pro běžného klienta, s dostatečně vysokým příjmem a výtečnou platební morálkou. Bankovní domy při každé žádosti o půjčku nahlíží především do registru dlužníků a jakmile zjistí, že jste zde vedeni, vaše bonita klesá postupně dolů. Stejně tak, pokud nemáte žádný příjem z klasického zaměstnání, a jste třeba jen na mateřské, v důchodu, studujete a nebo momentálně pobíráte sociální dávky. Lidem s exekucí či insolvenci jsou půjčky v bance už zcela zapovězeny, jelikož takoví lidé patří mezi rizikové klienty u nichž je riziko návratnosti vynaložené investice na velmi vysoké úrovni. Z toho důvodu je daleko lepší obrátit se rovnou na nebankovní sektor, kde jsou k žadatelům více benevolentní.

Sjednat půjčku

Nebankovní půjčka pro problémové klienty

Nebankovní poskytovatelé půjček jsou si plně vědomi toho, s jakými problémy se jejich klienti potýkají, a proto se snaží podmínky poskytnutého úvěru již dopředu nastavit tak, aby jim bez problému mohl vyhovět téměř každý. Do registrů dlužníků některé společnosti nenahlíží vůbec a pokud ano, pak je zcela na nich, jak konkrétní záznam vyhodnotí. Jestliže zde máte jen malý vroubek z minulosti a veškeré závazky uhrazeny, pak mohou nad vámi přimhouřit oko a nepřikládat případnému záznamu žádný podstatný význam. Samozřejmě, pokud je na první pohled naprosto evidentní, že patříte mezi chronické neplatiče a kvůli dluhům už nevíte kudy kam, žádost o půjčku vám neschválí. Je to vlastně i ve vašem vlastním zájmu, jelikož společnost se vás tak snaží ochránit před dluhovou pastí. Zásady zodpodvědného půjčování dodržuje každá solidní nebankovní společnost.

Nebankovní půjčka pro každého

Nebankovní půjčka se od jiných úvěrových produktů zásadně liší v rychlosti a jednoduchosti s jakou se peněžní prostředky dostanou až k vám. Pro problémové klienty je velmi snadno dostupná malá online půjčka, kterou si vyřídíte během pár minut na internetu. Taková půjčka totiž neklade na žadatele téměř žádné nároky, většinou ani nekontroluje registry dlužníků a není vyžadováno ručení. Jako problémový klient ovšem můžete požádat i o vysoký úvěr, ale pak počítejte s tím, že budete muset společnosti poskytnout dostatečné záruky. Ať už formou ručitele a nebo zastaveného majetku. Na druhou stranu je ale pravda, že nemovitost v odpovídající hodnotě, jež slouží jako záruka splacení úvěru vás staví do zcela jiného světla  a zvyšuje vaši bonitu. Tím pádem i finanční společnost na vás už nebude pohlížet jako na problémového žadatele a vaše bonita podstatně stoupne. Naproti tomu zase u malých půjček je možno vaši důvěryhodnost zvýšit doložením příjmu. Některé společnosti vyžadují sice jen potvrzení ze stálého zaměstnaneckého poměru, ale jsou i tací, kteří si plně vystačí s jakýmkoli pravidelným měsíčním příjmem. Ten může mít podobu brigády, výplaty podpory v nezaměstnanosti, důchodu, mateřské, stipendia, renty, sociálních dávek, atd. Většina společností posuzuje každou žádost individuálně, a tak vždy je možné nalézt způsob, jak dosáhnout požadující bonity, aby vám půjčku schválili. Pokud si však vystačíte s půjčkou v podobě třeba jen pětistovky, abyste vydrželi pár dnů před výplatou, dokážete si rychle vyřídit online půjčku bez jakéhokoli papírování, avšak počítejte s vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. U některých společností je ale možné získat první půjčku zdarma zcela bez poplatku. Proto dříve než zvolíte vhodný úvěrový produkt, nejprve se seznamte s aktuální nabídkou trhu a teprve podejte žádost.

Půjčky od soukromých investorů

Mnoho lidí v případě, že jim žádost o půjčku zamítá jedna společnost za druhou, se s nadějí obrací na soukromý sektor. I to lze považovat za adekvátní řešení, jelikož půjčka od soukromého investora je jistou alternativou nebankovních půjček. Ale jen v případě, že se jedná o solidní nabídku. Pokud se někdo snaží využít vaší finanční tísně ve svůj prospěch, pak určitě nejedná férově  a je lepší se takovému člověku vyhnout obloukem. Proto si vždy daného investora nejdříve prověřte v různých internetových diskuzích, na sociálních sítích, poptejte se známých na zkušenosti. Tento vynaložený čas vám do budoucna ušetří mnohé problémy. Půjčky od soukromých investorů se vyznačují především individuálním přístupem, vždy jste schopni si vyjednat takové podmínky, aby vyhovovaly jen a jen vám. Žádného soukromého investora nezajímá kolik vyděláváte, komu ještě dlužíte a co máte za sebou. Pro něj je důležité, abyste v dohodnutém termínu dodrželi splátkový kalendář. Pokud už tedy nevíte kudy kam, pak lze půjčku ze soukromých zdrojů považovat za optimální řešení.

Nebankovní půjčku si sjednejte vždy u prověřených certifikovaných společností s dlouhou dobou působnosti na trhu, u nichž máte jistotu kvalitních služeb. Půjčky poskytují na základě jasné transparentní smlouvy a vždy dbají na zásady zodpovědného půjčování.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.