Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčka pro začínající podnikatele bez dokazování příjmu

Chcete se pustit do podnikání a máte v hlavě úžasný byznys plán? Pak vám v tom jistě nic nebrání, pokud už máte živnostenský list v kapse. Jenomže úřední stránka je jedna věc a potřebné finance ta druhá. Pokud vám chybí dostatek peněžních prostředků, jen stěží nějaké podnikání rozjedete. Jen málokterá podnikatelská činnost se obejde bez vstupního kapitálu, a tak začínající podnikatelé musí vyřešit i problém, kde na to všechno vzít. Někdo dokáže alespoň částečně něco financovat z vlastních zdrojů nebo si vypomůže půjčkou od rodiny, ale i tak je mnoho drobných živnostníků, kteří se musí spolehnout na půjčku. Pokud ji nedostanou, pak jsou s podnikáním často v koncích. Pronájem prostor, nezbytné vybavení a zařízení, materiál, atd., to jsou nemalé počáteční náklady. Z toho důvodu je otázka financí, než vám začne váš projekt vydělávat, dost zásadní. Pokud žijete v domnění, že podnikatelé mají ve všech bankách dveře otevřené, zásadně se mýlíte. Ne že by milionový úvěr od banky byl naprosto nemožný, ale také jej banka nedá automaticky každému jen proto, že si o něj požádá. Zkrátka, podnikatelé to mají s půjčkami velmi obdobné jako další lidé a živnostenský list nelze považovat na poli půjček za žádnou výsadu. Jen si uvědomte, kolik podnikatelů, kteří se odvážně zadlužili a nakonec jim podnikání nevynášelo tolik, kolik očekávali, skončilo s neúnosnými dluhy. Sice mají možnost se zbavit dluhů prostřednictvím osobního bankrotu, ale i ten posuzuje každý případ individuálně a jeho podmínky nelze aplikovat na všechny. Máte-li tedy čerstvý živnostenský list v kapse, tudíž i povolení k provozování svojí živnosti, zbývá vám jen dořešit otázku financí. A tu je třeba řádně promyslet a uvážit. Jaké jsou tedy možnosti?

Chci půjčit

Půjčka na rozjezd podnikání

Jestliže si chcete v bance, kde máte současně vedený podnikatelský účet sjednat půjčku, asi se možná zarazíte nad další rozsáhlou administrativou, která takovou půjčku doprovází. Bance nebude stačit jen to, že zde máte účet, ale bude chtít i nějaké záruky splacení. V prvé řadě si vás banka proklepne v registru dlužníků a jakmile zjistí, že zde máte záznam a v minulosti jste se dostali do problémů s financemi, ohodnotí vás velmi nízkou bonitou, která už předem předurčuje k neúspěšnému schválení žádosti o půjčku. Pokud lustrací projdete, vzejde požadavek na doložení vašich příjmů, bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu  a pojišťovnám. Podmínky, za kterých je půjčka poskytnuta se samozřejmě odvíjí také od výše požadovaného úvěru. U sumy v řádu několika milionů korun se bez ručení nemovitostí asi neobejdete, stejně po vás banka bude chtít doložit podnikatelský plán. Ten je prvotním předpokladem úspěchu, proto si na jeho zpracování dejte poměrně hodně záležet. Nebude-li se bance váš záměr líbit a nijak ji nezaujme, jednoduše vám půjčku zamítne. S půjčkou v řádu sta tisíc korun to možná budete mít o něco málo jednodušší. Tam někdy stačí ručit další osobou jako spolužadatelem o půjčku, nebo třeba dáte do zástavy přímo provozovnu, kde budete podnikat, včetně zařízení a strojů. Nějaké řešení se vždycky najde a i jednotlivé banky se při podmínkách podnikatelských půjček a úvěrů značně liší. Proto je dobré se s nimi nejprve seznámit a porovnat si jednotlivé nabídky. Avšak i přesto se najde velmi mnoho začínajících podnikatelů, kteří na bankovní půjčku nikdy nedosáhnou. Začínají naprosto od nuly a třeba jsou to lidé, které k podnikání donutila až dlouhodobá evidence na úřadu práce.

Nebankovní půjčka pro začínající podnikatele

Pokud se k vám v bance otočili zády a nemají pochopení pro váš dokonalý podnikatelský plán, můžete se obrátit na nebankovní sektor a sjednat si úvěr ze specifické kategorie půjček pro podnikatele. Ty mají pro začínající drobné živnostníky daleko větší pochopení a je jim naprosto jasné, že bez počáteční finanční injekce se neobejdou. Pokud nebudou mít potřebné vhodné prostředí, nikdy nemohou dosáhnout zisku při provozování svojí činnosti. S nebankovní půjčkou je to v mnoha směrech mnohem jednodušší než v bance. V prvé řadě se obejdete bez komplikované byrokratické zátěže spočívající v nekonečném prověřování vaší osoby. Některé nebankovní společnosti si vystačí jen s náhledem do registru dlužníků, jiné vyžadují informaci o vašich příjmech a jiné se spokojí s nabídnutou zárukou splacení. Velkou výhodou nebankovních půjček je samozřejmý individuální přístup, který tak otevírá dveře k mnoha možnostem splácení vypůjčené částky. Opět tak jako v bance sice závisí na výši poskytnutého úvěru, ale i tak jsou podmínky podstatně jednodušší než v bance.

Sjednat půjčku

Půjčka bez příjmu

Na nebankovní půjčku se zpravidla spoléhají všichni lidé, kteří odchází z banky s nepořízenou. A to se netýká jen podnikatelů, ale vůbec všeobecně každého. Vzhledem k tomu, že začínající podnikatelé nemají jak prokázat svůj příjem stejně jako nezaměstnaní, lidé na sociálních dávkách, matky na mateřské, jsou posuzováni jako osoby bez příjmu. Nebankovní společnosti jsou si tohoto faktu plně vědomi a poskytují půjčku i lidem, kteří nemohou z jakéhokoli důvodu svůj příjem prokázat, tedy i začínajícím podnikatelům. Oproti bankovní půjčce si úvěr u nebankovní společnosti vyřídíte jedna dvě, dokonce jen v prostředí internetu. Nemusíte nikam chodit na pobočku a složitě vyplňovat stohy papírů. Nebankovní společnost se obejde bez potvrzení o vaší bezdlužnosti a nebude vás zatěžovat žádnou složitou administrativou. Jednoduše přímo na webových stránkách poskytovatele podáte rychlou online žádost o půjčku a vzápětí jste informováni o jejím schválení. Samozřejmě, že další podmínky se odvíjí od výše půjčky. U malých půjček, vždyť i jako podnikatel si můžete půjčit třeba jen tisícovku, je riziko poskytnutého úvěru vyváženo jen vyšší úrokovou sazbou. Zato sumy v řádu milionů či sta tisíc vyžadují i u nebankovních společností podstatně větší záruky splacení. Avšak ale i zde s individuálním přístupem lze vždy nalézt řešení. Tím se vám otevírá široký prostor k vyjednávání a je jen a jen na vás, jaké nejlepší podmínky si dokážete vyjednat. Pokud budete za půjčku ručit nemovitostí, může vám nebankovní společnost nabídnout lepší podmínky splácení a třeba i nějaké benefity navíc. Například odklad splátek na určitou dobu, možnost jednorázového splacení bez sankce, mimořádnou splátku bez poplatku, atd. Nezapomeňte, že celkové náklady na poskytnutou půjčku nejsou určeny jen výší úrokové sazby, ale podílí se na nich i řada dalších faktorů. A ty je třeba u každé půjčky zohlednit.

Začínající podnikatelé mohou bez problému využít možnosti nebankovních poskytovatelů půjček, které jim mohou nabídnout individuální podmínky splácení. Půjčku si vždy sjednejte u renomované společnosti, kde máte jistotu jasné a transparentní smlouvy.