Půjčka pro důchodce ihned
I v pokročilém věku můžete narazit na problém s financemi. Nenadálé výdaje si nevybírají, a tak většinou zasáhnou jako blesk z čistého nebe právě v období, kdy je nejméně čekáte. Co naplat, nějak si s nimi poradit musíte, a proto je sjednání úvěru zpravidla jednou z možností, jak finanční krizi nejlépe překlenout. Výše starobního důchodu má svoji stálou hranici a pokud dokážete v pohodě utáhnout měsíční splátky, můžete se směle vydat pro půjčku. Jenomže kam? Všude na vás útočí tolik reklamních sloganů, že vlastně ani nevíte, jakou půjčku zvolit. Půjdete rovnou do banky a nebo se nejprve seznámíte s nabídkou úvěrových firem na internetu? Opatrnost v rozhodování je jistě na místě, nicméně záleží také na tom, jak vysokou sumu požadujete a co od splátkového kalendáře očekáváte. Chcete co nejdelší dobu splatnosti nebo nejnižší možný úrok? Potřebujete peníze převést na bankovní účet a nebo naopak vyplatit v hotovosti? Pojďme se tedy podívat na to, jak mohou senioři s žádostí o půjčku uspět na trhu.
Půjčka pro seniory
Všeobecně pro všechny úvěrové společnosti jsou důchodci nad 65 let věku poměrně rizikovou klientelou. Starší lidé nemají už tak pevné zdraví jako v mládí, a tak se návratnost vypůjčených peněžních prostředků stává pro jednotlivé firmy velkým rizikem. Z toho důvodu právě nejsou i bankovní instituce poskytování půjček důchodcům příliš nakloněny, přestože třeba mají pravidelný důchod v dostatečné výši. Každá žádost o půjčku se posuzuje zvlášť případ od případu, žadatel není striktně omezen jen věkem, ale záleží i na jiných okolnostech. U některých půjček může banka požadovat záruky splacení v podobě ručení nemovitosti, případně další osobou jako spolužadatele. Daleko příznivější situace je ale u nebankovních společností, kde máte mimo jiné možnost získat úvěr v minimální výši.
Nebankovní půjčky pro seniory
Nebankovní společnosti nabízí u svých finančních produktů specifickou kategorii, která je určena právě pro důchodce. Věková hranice je posunuta na 75 až 85 let věku s tím, že podmínky splácení jsou přizpůsobeny tak, aby vyhovovaly oběma stranám. U starších občanů se jedná zejména o dobu splatnosti, a proto jsou důchodcům většinou poskytovány jen krátkodobé úvěry. Jejich předností je zejména to, že si můžete půjčit třeba jen tisícovku do dalšího důchodu. Nemusíte si brát zbytečně vysokou půjčku a zavazovat se tak k něčemu, co ani nevyužijete. Takové malé půjčky neboli tzv. mikropůjčky mají zpravidla dobu splatnosti jeden měsíc. U některých nebankovních společností můžete získat i další benefity navíc, například v podobě první půjčky bez poplatku. Sjednat si nebankovní půjčku je opravdu rychlá záležitost.
Rychlá online půjčka
I jako důchodce si můžete vyřídit rychlou půjčkou na internetu, čímž se ihned dostanete k požadovaným peněžním prostředkům. Nemusíte nikde nic složitě vyřizovat, nikam chodit. Půjčka se obejde bez jakékoli administrativy. Na webových stránkách poskytovatele podáte online žádost tím, že vyplníte jednoduchý formulář. Zadáte pouze své identifikační údaje, kolik chcete půjčit a na jak dlouho. Jakmile žádost odešlete, automaticky projde schvalovacím procesem a vy jste obratem o jeho výsledku informováni. Pokud je vám půjčka schválena, peníze ihned odchází na váš bankovní účet. Nemáte-li účet v bance k dispozici, můžete si nechat vyplatit hotovost. Pro peníze si zajdete do trafiky, zajedete na benzinku nebo vám je kurýr doveze až domů. I v tomto případě na nic nečekáte a peníze máte okamžitě připraveny k vyzvednutí.
Klasická půjčka pro důchodce je zpravidla bezúčelová, peníze tedy můžete použít na cokoliv. Základem úspěšně vyřízené žádosti je pro většinu úvěrových společností doklad o výši vašeho důchodu, případně lustrace v registru dlužníků.