Burza půjček
Vyzkoušejte
Půjčky přes internet

Sjednat půjčku přes internet není složité. Vyzkoušejte online žádost.

Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

Pěkné půjčky co nezlobí
Burza pěkných půjček zdarma je zaměřena na úvěry, které nezlobí a nepřinesou zbytečné problémy navíc. Vyzkoušejte! Pěkné půjčky

Archív kategorie ‘Nezařazené’

PostHeaderIcon Nebankovní půjčky od soukromníka i pro důchodce

Naléhavý nedostatek financí se může přihlásit o slovo v jakékoli etapě života. Ani důchodový věk není žádnou výjimkou. Znenadání vám vypoví službu spotřebič v domácnosti či přijde roční vyúčtování nákladů spojených s užíváním bytu a najednou máte díru v rozpočtu. Ne každý ale dokáže mít dostatečné celoživotní úspory v takové výši, aby každý nenadálý výdaj hravě pokryly. Ale na druhou stranu, ani úspory nejsou bezedné, jednoho dne je vyčerpáte a šetřit z pravidelné dávky důchodu jde už jen těžko. Jak si tedy poradit, když potřebujete i v pokročilém věku takzvaně založit? Jako první vás zcela jistě napadne půjčka a vaše první kroky povedou do nejbližší banky. Jenomže, paní za přepážkou se na vás mile usměje a jakmile zjistí, že pobíráte pouze důchod, bude chtít v nejlepším případě další záruky splacení. Vidina snadno vyřízené půjčky se vám tak ztrácí v nenávratnu a vy teprve teď pochopíte, že nic není tak snadné, jak jste si původně mysleli. Je vůbec nějaká šance, aby vám někdo půjčil? Určité možnosti sice existují, ale jsou značně omezené. Jistou naději vám dává nebankovní sektor, kde není vyřízení půjčky tolik komplikované.

Bankovní půjčka pro důchodce

Pokud jste zkoušeli svoje štěstí v bance, třeba tam, co máte vedený bankovní účet, narazili jste především na problém spočívající ve vašem důchodovém věku. I kdybyste šli kamkoli jinam, bylo by to stejné. Pro bankovní domy jsou lidé staršího věku rizikovou skupinou jednak z hlediska nedostatečného příjmu a dále pak chatrného zdraví. Za určitých okolností a samozřejmě také s přihlédnutím k výši požadovaného úvěru vám může banka poskytnout půjčku jen na základě odpovídající záruky splacení. Ručit lze jak nemovitostí, tak třetí osobou. Avšak takové případy jsou více než ojedinělé a běžnou praxí je, že banky nejsou nakloněny k tomu, aby lidem důchodového věku umožnily jakoukoli půjčku.

Nebankovní půjčka pro důchodce

Nebankovní sektor se přímo orientuje na klienty, pro něž je půjčka v bance naprosto nedostižnou záležitostí. Z toho důvodu také počítá s půjčkami pro důchodce, pro které  existuje zcela specifická kategorie. Ta má podmínky pro sjednání úvěru nastaveny tak ,aby odpovídaly možnostem žadatelů důchodového věku. To znamená, že nebankovní společnosti půjčují i lidem nacházející se ve věkové hranici 75 až 85 let. Samozřejmě, že s přibývajícím věkem je limitována horní hranice poskytnutého úvěru a doba splatnosti je zkrácena na krátkou dobu. Avšak jako nejvíce dostupné se pro důchodce jeví krátkodobé nebankovní půjčky, u nichž bývá splatnost jen několik dní až jeden měsíc. Tomuto typu půjček odpovídají různé mikroúvěry, které ani neposuzují výši důchodu.

Chci půjčku

Půjčka od soukromé osoby pro důchodce

Kromě klasických nebankovních společností, které nabízí přímo půjčky pro důchodce lze využít také půjčky ze soukromých zdrojů. Jedná se v podstatě o fyzické osoby (investory) nebo společenství investorů, kteří mají momentálně volné peněžní prostředky a chtějí je zhodnotit. Oproti finančním společnostem si pro poskytnutí půjčky prakticky nekladou žádné podmínky. Nenahlíží do registru dlužníků, nezkoumají vaše příjmy a ani je nezajímá, zda máte dluhy či nikoli. Se soukromým investorem se můžete vždy dohodnout na individuálních podmínkách, což je právě to, co vám nikde jinde nenabídnou. Avšak riziko poskytnutého úvěru bývá vyváženo na druhou stranu vyšší úrokovou sazbou a dobou splatnosti odpovídající objemu vyplacené půjčky. Můžete si půjčit částku jakoukoli chcete, třeba jen tisícovku do dalšího důchodu, ale také několik desítek či stovek tisíc. U tak velkých půjček ale i soukromá osoba bude vyžadovat další záruky splacení. Buď za úvěr může ručit třetí osoba a nebo můžete zastavit majetek. To už záleží na vás, jaké jsou možnosti.

Jak sjednat půjčku od soukromé osoby?

Nabídku půjček od soukromé osoby naleznete na řadě inzertních serverů, kde se to inzeráty doslova hemží. Všichni se předhání v tom, kdo nabídne nejlepší podmínky a tak je jen na vás co vás zaujme a co vlastně hledáte. Jakmile ale najdete půjčku pro sebe, nejprve si daného poskytovatele ověřte v různých diskuzních fórech a sociálních sítích na internetu. Poptejte se známých na zkušenosti a teprve na základě relevantních informací se rozhodujte. Kromě nabídky v inzerátech můžete také sami půjčku poptávat. K tomuto účelu slouží jednak opět inzertní portály a také přímo webové stránky, které jsou doslova tržištěm půjček. Zde jednoduše vyplníte krátký formulář, napíšete o jakou půjčku máte zájem a zanecháte na sebe kontakt. Záhy obdržíte nabídku jednotlivých investorů, ze které si už jen vyberete, co vyhovuje jen a jen vám.

Půjčka od soukromé osoby je ideálním řešením v případě, když jste s žádostí o úvěr neuspěli nikde jinde. Nabízí vám možnost poměrně rychle vyřešit jakoukoli nepříjemnou finanční krizi. Nikomu nemusíte sdělovat na co peníze právě potřebujete a splátkový kalendář si vyjednáte sami podle sebe.

PostHeaderIcon Nebankovní půjčky na splátky

Hledáte půjčku na splátky? Připadá vám, že postupné splácení je  přímo ideální forma, jak dostát svým závazkům? Proč ne, půjčku na splátky nabízí řada investiční společností, stačí si jen vybrat. Když se porozhlédnete po trhu s půjčkami, lehce zjistíte, jak rozdílné podmínky splácení firmy nabízí. Jedna konkurenční nabídka předhání druhou a je jen na vašem rozhodnutí, kdo vás zaujme natolik, že si jej zvolíte jako potenciálního věřitele. Půjčku na splátky si můžete sjednat jak u tradičních bankovních domů, tak i u řady nebankovních společností. Všeobecně však platí, že pro mnoho klientů je daleko schůdnější cesta k půjčce právě u nebankovní společnosti. Banky si totiž pečlivě prověřují každého žadatele a jejich náročným podmínkám nedokáže vyhovět opravdu každý. Stačí mít jenom záznam v registru dlužníků a u už máte podstatně sníženou bonitu. Navíc informace se v  registrech uchovávají ještě další roky poté, co veškeré své závazky uhradíte. A tak i malý prohřešek v podobě nezaplacené faktury telefonnímu operátorovi nebo dodavateli energií může být překážkou k poskytnutí úvěru. Naštěstí je tu ještě nebankovní sektor, kde je větší šance na úspěch. Pokud nepatříte mezi chronicky předlužené jedince, kteří se staly obětí dluhové spirály, vždy máte možnost půjčku získat. Jak na to?

Nebankovní půjčka

Půjčka od kvalitní renomované nebankovní společnosti je pro vás zárukou kvality poskytnutých služeb, a tak není nejmenší důvod k tomu, proč se jí obávat. Jejím prvořadým cílem je pomoci klientům v nouzi a podle toho má i nastavené podmínky. Někdo potřebuje prodloužit dobu splatnosti, jiný vhodně upravit měsíční splátky a někdo třeba odložit první dvě splátky na pozdější dobu. Nic není nemožné, jen musíte pro sebe najít vhodnou společnost. Ne každá finanční instituce automaticky splní veškeré vaše požadavky. Musíte hledat a porovnávat a pokud vám nevyhoví, vždy máte možnost jít jinam. Celou práci si můžete podstatně usnadnit, když k výběru vhodné půjčky využijete různé online srovnávače nebo kalkulačky na internetu. Zde si jednoduše porovnáte výhodnost jednotlivých nabídek a snadněji se zorientujete na trhu. Tato služba je zdarma a navíc, vše si můžete v klidu doma promyslet. Kdybyste měli jít pokaždé na kamennou pobočku společnosti a vyjednávat podmínky půjčky, možná byste měli za sebou řadu dalších netrpělivých klientů. Mohli byste se v rozhodování zbytečně unáhlit, což by bylo škoda, jelikož v další ulici byste možná získali mnohem příznivější podmínky při splácení půjčky.

Chci půjčit

Online půjčka na splátky

Nebankovní půjčka na splátky nemá limitovanou žádnou minimální ani maximální hranici. Půjčit si můžete kolik chcete. Samozřejmě ale, že od výše úvěru se potom odvíjí i podmínky splácení. U malých drobných půjček v řádu tisícikorun je splatnost několik dnů až jeden měsíc, zatímco u úvěrů v řádu statisíců jsou splátky rozloženy na několik let. Výši půjčky také odpovídá administrativní náročnost sjednávaného úvěru. Všeobecně ale platí, že nebankovní půjčku si dokážete hravě vyřídit jen v prostředí internetu. Na webových stránkách poskytovatele podáte rychlou online žádost, vyplníte své identifikační údaje  a vaše požadavky na půjčku. Ta je následně ihned zpracována a vy jste neprodleně informováni o výsledku schvalovacího procesu. Je-li kladný, peníze okamžitě odchází na váš bankovní účet anebo jsou vyplaceny v hotovosti.

Půjčka bez papírování

U malých půjček na splátky se obejdete bez jakéhokoli papírování. Některé společnosti se rozhodují jen na základě informací z registrů dlužníků, jiné ještě navíc vyžadují doložení příjmu. Buď si společnost ověří vaše příjmy telefonicky sama u firmy kde pracujete a nebo může akceptovat i jakýkoli jiné pravidelné příjmy z brigád, výplatu důchodu, stipendia, mateřské, podpory v nezaměstnanosti, atd. V tomto směru se půjčkové společnosti značně liší, a tak musíte vybírat takový úvěrový produkt, který bude odpovídat vašim možnostem. U vysokých úvěrů, které navíc vyžadují ručení formou zástavy majetku nebo ručitele, jsou vyžadovány dokumenty týkající se zastavované nemovitosti (list vlastnictví, znalecký odhad). Ale i tak můžete vše poslat elektronicky, případně poštou. Každá nebankovní společnost při posuzování žádosti o půjčku přihlíží k individuálním možnostem klienta, proto vždy máte možnost vyjednávat. Nikdy není co ztratit, můžete jen získat a v nejhorším případě se obrátit na konkurenci.

Splátky je možno upravit

V případě, že se nejedná jen o vypůjčenou pětistovku před výplatou, je běžnou praxí, že půjčku splácíte po několik dalších měsíců i let. Avšak nikdo neumí předvídat dopředu natolik, že by se nemohlo stát, že se dostanete do obtíží se splátkami. Přijdete o práci, onemocníte nebo se rozejdete s partnerem a současný nastavený rodinný rozpočet získá vážné trhliny. I takovou situaci lehce zvládnete, když požádáte o refinancování půjčky. Ta vám umožní snížit si splátky na takovou hranici, abyste je aktuálně zvládali. Ale refinancováním půjčky se nabízí i další možnosti. Jednak nemusíte zůstávát u současného poskytovatele půjčky, ale můžete si úvěr převést kamkoli jinam, kde vám nabídnou celkově lepší podmínky splácení. Tím pádem výrazně ušetříte na poplatcích a v konečném výsledku vás vyjde poskytnutá půjčka levněji.

Nebankovní půjčky na splátky jsou půjčky neúčelové, tudíž získané peněžní prostředky můžete využít na cokoli. Třeba s jejich pomocí odvrátíte hrozbu exekuce, uhradíte složenky nebo financujete rekonstrukci bydlení či pojedete na dovolenou. Avšak vždy si sjednejte půjčku jen v takové výši, kolik nezbytně nutně potřebujete. Myslete na to, že každá půjčka je závazek, který je nutno jednou splatit.

PostHeaderIcon Půjčka bez registračního poplatku

Nechce se vám platit předem za něco, co jste ještě nedostali? V případě půjček to platí dvojnásob. Opatrnosti není nikdy dost a bohužel se najdou mezi lidmi tací, kteří na svoji důvěřivost doplatili. Je nutné platit předem poplatky, když nedržíte peníze v ruce? Řada solidních společností je ani nevyžaduje a z toho důvodu existují půjčky bez registračního poplatku. Každá platba půjčené peníze prodražuje, a proto je potřeba uvážit vždy celkové náklady na půjčku jejichž ukazatelem je RPSN. Kromě úroků finanční společnosti požadují různé poplatky za posouzení žádosti, podepsání smlouvy, vedení úvěrového účtu, atd. Úrok se o několik procent navýší, a tak celková částka za vypůjčené peníze podstatně povyskočí nahoru. Proto skládání peněz předem, ještě před podpisem smlouvy není dobrá metoda, jak si sjednat půjčku a v konečném výsledku se vám takové služby prodraží. Půjčky bez registračního poplatku naopak nic nevyžadují. V jejich případě splatíte jen tolik, kolik jste si původně půjčili. Pokud navíc zvolíte k okamžitému vyřešení vaší nenadálé finanční krize její podobu rychlé SMS půjčky, vystačíte si jen s mobilním telefonem. Předem neplatíte vůbec nic, jelikož registrační poplatek má nulovou hodnotu.

Nebankovní půjčka bez poplatku

Nebankovní půjčka bez poplatku je doménou zejména nebankovních společností, v bankovním sektoru byste ji jen těžko hledali. Avšak i mezi soukromými firmami můžete shledat značné rozdíly. Některé rychlé online půjčky se na první pohled tváří jako okamžitý zdroj financí, avšak jakmile podáte žádost, zjistíte, že poskytovatel půjčky vyžaduje ověření vašeho bankovního účtu. Tím se samotný proces sjednání půjčky značně komplikuje a prodlužuje. Zvlášť, pokud o půjčku žádáte ve večerních hodinách, ve svátek nebo během víkendu. Pak musíte zpravidla vyčkat na následující pracovní den, což ztrácí požadovaný efekt. U některých společností je nutností odeslat jednu korunu z bankovního účtu žadatele na účet poskytovatele půjčky. Teprve až tato transakce proběhne, vyplatí vám půjčku na váš bankovní účet. Poskytovatelé půjček sice mají z tohoto důvodu svá konta u řady bankovních domů, ale i tak nemusí jít jen o minutovou záležitost. Záleží na podmínkách konkrétní banky, jak rychle dokáže požadovaný bankovní převod uskutečnit. I když pak třeba žádáte o rychlou SMS půjčku, kterou vám schválili, čekáte několik hodin nebo i dnů, než se vám peníze skutečně připíší na bankovní účet.

Chci půjčku

Rychlá půjčka

Půjčka bez registračního poplatku je určena k tomu, aby finanční záležitosti řešila okamžitě a nezdržovala žadatele o půjčku jakoukoli administrativou. Takovou půjčku je možno si sjednat jen na internetu nebo případně s pomocí mobilního telefonu. Žádost o půjčku podáte na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte jednoduchý online formulář. Zadáte své identifikační údaje a posuvníkem si navolíte paramtery půjčky, tedy její výši a dobu splatnosti. Po odeslání je žádost ihned zpracována plně automatizovaným systémem o jehož výsledku jste obratem informováni. Je-li kladný, není nutno se zdržovat žádnými dalšími administrativními kroky či převádět jednu korunu na účet poskytovatele. Na mobilní telefon obdržíte krátkou SMS zprávu s kódem, který přepíšete do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Následně poté vám peníze odchází neprodleně na bankovní účet. Pokud žádáte o půjčku opakovaně, stačí už jen požádat prostřednictvím rychlé SMS zprávy. O schválení půjčky jste informováni během několika minut a v případě, že jste minulý úvěr bez sebemenších problémů splatili, může vám společnost nabídnout podstatně vyšší částku nebo další bonusy navíc. Třeba vám prodlouží dobu splatnosti nebo si sjednáte odklad první splátky, atd.

Půjčka bez poplatku pro každého

V případě půjček bez poplatku se zpravidla jedná o malé půjčky, které mají řešit jakýkoli akutní problém s penězi. Proto se jedná většinou o malé půjčky v řádu několika tisícovek či desítek tisíc korun. Do této kategorie spadají různé půjčky před výplatou, půjčky pro ženy na mateřské, studenty, důchodce, začínající podnikatele, nezaměstnané, atd. Některé společnosti při posuzování žádosti nahlíží do registru dlužníků, avšak většina z nich posuzuje každou žádost individuálně. Máte-li tedy malý prohřešek z minulosti, mohou nad vámi přimhouřit oko. Jiné společnosti zase vyžadují doložení pravidelného měsíčního příjmu, což pro jisté žadatele nemusí být problém. Nebankovní společnosti jsou schopny akceptovat jakékoli příjmy z brigád, výplatu podpory v nezaměstnanosti, mateřské, rodičovského příspěvku, důchodu či sociálních dávek. Tím pádem se půjčky bez registračního poplatku stávají snadno dostupné pro široký okruh žadatelů. Nevyžadují ani ručení třetí osobou nebo majetkem, avšak riziko poskytnutého úvěru je naopak vyváženo vyšší úrokovou sazbou. Vždy záleží na tom, jak vysokou bonitou vás společnost ohodnotí a podle toho vám nabídne podmínky, na které můžete a nemusíte přistoupit. Žádná solidní úvěrová společnost po vás nepožaduje poplatky předem a získané peněžní prostředky můžete použít na cokoli.

Půjčky bez registračního poplatku se vyznačují svojí rychlostí a snadnou dostupností. Zpravidla jsou žadatelům k dispozici 7 dní v týdnu po dobu 24 hodin, kdy si půjčku jednoduše sjednáte jen prostřednictvím SMS zprávy nebo na internetu.

PostHeaderIcon Půjčka na pozemek

Přemýšlíte nad kvalitním bydlením? Chtěli byste raději vlastní dům než byt? Postavit dům ve městě či v jeho blízkosti je poměrně nákladné a nemůže si jej dovolit každý. Koupí pozemku to teprve celé začíná. Na vesnici jsou ceny podstatně nižší než na lukrativních místech ve městě. Ale i tak stojíte před otázkou, jak pozemek nejlépe financovat. Nemáte-li vlastní zdroje, můžete se spolehnout na půjčku, která vám situaci podstatně usnadní. Kde si ale vzít půjčku na pozemek? Z pohledu finančního trhu je pozemek považován za nemovitost stejně jako byt nebo dům, takže by se dalo jednoduše říci, že lze využít jakýkoli úvěr určený na koupi nemovitosti. Avšak cena pozemku je výrazně menší oproti ceně domu, a tak může mít půjčka na pozemek několik podob. Může se jednat o běžný účelový či bezúčelový spotřebitelský úvěr nebo hypotéku. Z uvedených možností se jeví hypoteční úvěr jako nejpřijatelnější řešení. Díky tomu, že vlastně za splacení půjčky ručíte pozemkem, můžete dosáhnout na nízkou úrokovou sazbu. Půjčku na pozemek nabízí řada investičních společností, a tak je určitě dobré se nejdříve seznámit s jejich nabídkou. Rozdílnost podmínek jednotlivých společností je tak výrazná, že se určitě nevyplatí hned sáhnout po první nabídce, co se vám namane. Musíte hledat a porovnávat a chcete-li co nejvíce ušetřit. Vždyť vás čeká ještě stavba celého domu.

Jak financovat pozemek

Mezi nenáročné varianty, jak levně financovat pozemek, patří bezpochyby úvěr ze stavebního spoření a hypoteční úvěr. Oba tyto úvěrové produkty jsou prioritně určeny k financování nemovitosti, což se samozřejmě projeví na podmínkách sjednaného úvěru. V prvé řadě musí mít kupovaný pozemek statut stavebního pozemku. Tím se rozumí pozemek, ke kterému bylo vydáno stavební povolení nebo byl určen pro výstavbu územním rozhodnutím. Pokud kupovaný pozemek nemá statut stavebního pozemku (může jít o ornou půdu, pastvinu) můžete jej financovat prostřednictvím americké hypotéky nebo jakéhokoli jiného spotřebitelského úvěru.

Sjednat půjčku

Hypotéka na pozemek

Hypotéka na pozemek je značně variabilní úvěrový produkt, takže se můžete dopracovat k měsíčním splátkám, které budou jednoznačně odpovídat vašim potřebám. Hypoteční banky ale podmiňují poskytnutí úvěru striktní účelovostí, takže financují pouze koupi pozemku určeného k výstavbě. Z toho důvodu také vyžadují banky k zajištění úvěru zástavu pozemku. Pokud bylo k pozemku již vydáno stavební povolení není nejmenší problém nemovitost zastavit. Avšak když budete chtít ručit pozemkem, který byl prohlášen za stavební jen na základě územního plánu, může vám banka žádost o úvěr odmítnout, případně bude cena schváleného úvěru podstatně nižší než cena stanovená odhadcem. Finanční společnosti zpravidla poskytují půjčky do 90 % hodnoty nemovitosti. Pokud banka nepřijme pozemek jako odpovídající zástavu, máte vždy možnost ručit jinou nemovitostí.

Úvěr ze stavebního spoření

Stavební pozemek lze také financovat úvěrem ze stavebního spoření ovšem od hypotéky se v některých parametrech podstatně liší. Zejména pokud se jedná o nutnost požadovaného zajištění. Úvěr ze stavebního spoření totiž není nezbytně nutné zajistit zástavou nemovitosti. U úvěrů objemově nižších jej stačí zajistit ručitelem. Avšak každá stavební spořitelna si sama určuje částku, od které je nezbytně nutné úvěr jistit, zpravidla je hranice stanovena na půl milionu korun. Jestliže tedy chcete vyšší částku a zastavení pozemku vám nevyhovuje, můžete si zkusit požádat ve více stavebních spořitelnách najednou. Pokud totiž nebudete mít zastaven pozemek, můžete jeho hodnotu využít v budoucím úvěru na stavbu a získáte lepší úrokovou sazbu.

Americká hypotéka nebo spotřebitelský úvěr

Půjčku na pozemek poskytují jak tradiční bankovní domy, tak i nebankovní společnosti, avšak samozřejmě se liší nabízenými službami. Pokud z nějakého důvodu nemůžete dosáhnout na přísné bankovní podmínky, vždy máte možnost využít soukromé firmy, které jsou k žadatelům více benevolentní a hravě vám pomohou i s financováním pozemku. Vždy si nejprve srovnejte jejich nabídku a teprve potom se rozhodujte. Jak už bylo řečeno, ke koupi pozemku můžete využít jakýkoli spotřebitelský úvěr, jehož účelovost není nijak omezena a jeho výše se odvíjí od bonity klienta. U americké hypotéky se tedy jedná o úvěr, který je zajištěn libovolnou akceptovatelnou nemovitostí a peněžní prostředky lze využít na cokoli, tedy třeba i na koupi pozemku. Avšak úroková sazba u těchto typů úvěrů je vyšší než u klasické hypotéky, ale zase máte možnost například úvěr kdykoli předčasně splatit bez sankčních poplatků. Záleží tedy na vás, jaké podmínky splňují vaše požadavky a konkrétní možnosti.

I při výběru půjčky na pozemek buďte opatrní a vždy vybírejte půjčku u solidních renomovaných firem, které jsou pro vás zárukou kvality poskytovaných služeb. Před podpisem úvěrové smlouvy si ji řádně pročtěte a nikdy neplaťte žádné poplatky předem.

PostHeaderIcon Půjčky pro lidi v Solusu

Potřebujete půjčku a přitom víte, že jste v Solusu? V dnešní tíživé době snad neexistuje člověk, který by si někdy nevzal jednu jedinou půjčku a dá se říci, že počet lidí, kteří si pořizují různé finanční produkty neustále roste. Někteří se pak v důsledku přeplácení půjček či úvěrů dostanou do situace, kdy nezvládají měsíční splátky, opozdí se s úhradou a ta jim zajistí evidenci v registru dlužníků Solus. Přitom v registru dlužníků Solus se můžete ocitnout nejen kvůli nesplacené půjčce, ale také nezaplacené faktuře za telefon, plyn nebo elektřinu. Jako dlužníka vás zde zaevidují neprodleně poté, co se opozdíte u prvních dvou plateb čerstvě sjednané půjčky a nebo když tři měsíce po sobě nezaplatíte složenky dodavatelů energie a  telefonního operátora. Seznam dlužníků eviduje veškeré částky nad 500 Kč. Jenomže, i když svoje závazky jednoho dne splatíte, registr dlužníků ponechává veškeré informace o vás ještě následující tři roky. V případě, že potom žádáte o půjčku, může nastat značný problém. Existuje nějaké řešení?

Banky a registry

Bankovní instituce při všech žádostech o úvěr jako prvotní zdroj informací o žadateli využívají jak bankovní tak i nebankovní registr dlužníků. Pokud jste zde vedeni jako bezproblémoví klienti finančních institucí, kteří řádně a včas hradí všechny svoje závazky, může vám banka nabídnout lepší úrokovou sazbu a jednodušší podmínky splácení celého úvěru. Pokud ale zjistí, že máte záznam v negativním registru, s žádostí o půjčku nepochodíte. Už jen samotný fakt, že jste dlužili vám snižuje bonitu na minimum. Větší šanci na úspěch ale máte v nebankovním sektoru, který se zaměřuje zejména na klienty pro něž je získání bankovního úvěru naprosto nemožné.

Nebankovní půjčka bez registru

Nebankovní společnosti zpravidla posuzují každou žádost o půjčku na základě individuálních okolností, a tak jsou ochotny nad malým prohřeškem z minulosti zamhouřit oko. Je samozřejmé, že pokud zjistí, že patříte mezi předlužené jedince, kteří mají na svém kontě několik nesplacených závazků a je více než jasné, že další úvěr není ve vašich schopnostech splatit, půjčku vám neschválí. Tím chrání nejen sami sebe před rizikem, ale také chrání abnormální dluhovou zátěž klienta. V takové situaci je jen v jeho zájmu, že se mu dluhy nenavyšují. Někteří lidé se totiž snaží lepit dluh dluhem, půjčují si na splátky půjček, a tak takové jednání společnosti díky registru dlužníků snadno odhalí.

Sjednat půjčku

Jak si půjčit se záznamem v registru

Pokud máte záznam v registru dlužníků Solus a nejste neúměrně předluženi, pak můžete využít jisté možnosti, které nebankovní společnosti nabízí. Podle zákona je povinností každé úvěrové firmy ověřit si platební schopnost klienta, ale je jen na ní, jak to provede. Zda žádost posoudí jen z hlediska záznamu v registru nebo bude požadovat doložení příjmů žadatele anebo navíc přihlédne k individuálním možnostem zákazníka. Pokud nabídnete společnosti dostatečné záruky splacení odpovídající charakteru půjčky, budou na vás pohlížet jako na více důvěryhodného klienta, přestože máte záznam v registru.

Půjčky bez ručení

Záruky splacení se samozřejmě odvíjí od výše vypůjčené částky. Chcete-li si jen půjčit několik tisícovek do výplaty, bude doložení příjmu plně dostačující. Některé společnosti však vyžadují jen potvrzení od stálého zaměstnavatele, takže buď je dodáte sami a nebo si výši příjmů ověří společnost sama na mzdové účtárně firmy, kde pracujete. Jiné nebankovní společnosti jsou zase ochotny akceptovat jakýkoli pravidelný měsíční příjem, může se jednat o příjmy z brigády, výplatu mateřské, rodičovského příspěvku, důchodu, stipendia, sociálních dávek, podpory v nezaměstnanosti. Určitou šanci mají také začínající podnikatelé, kteří třeba nemají vůbec jak doložit svůj příjem. V případě, že požadujete úvěr v řádu několika desítek či stovek tisíc, lze k tomuto účelu zastavit nemovitost. Ta ani nemusí být ve vašem vlastnictví, stačí, když budete mí písemný souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit pro účely poskytnutí půjčky. Nemáte-li ani nemovitost, může se za splacení půjčky zavázat třetí osoba jako spoluručitel. Možností je nespočet, záleží jen na tom, jakou konkrétní situaci řešíte, ale i se záznamem v registru Solus vám není cesta k půjčce natrvalo uzavřena.

Rychlá půjčka bez registru

Nebankovní společnosti se snaží vyřízení půjčky svým žadatelům co nejvíce usnadnit, a proto netrvají na nezbytné návštěvě kamenné pobočky společnosti. Je jim jasné, že nejblíže jsou svým klientům v prostředí internetu, kde je možné také půjčky bez sebemenší administrativní zátěže kompletně vyřídit, Žádost podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, vyplníte jednoduchý online formulář, ten odešlete a vzpětí jste informováni o schválení úvěru. Je-li vám půjčka přiklepnuta, dle okolností jste telefonicky kontaktováni operátorem zákaznického centra, se kterým dohodnete podrobnosti. Dle vašich požadavků je pak půjčka vyplacena na bankovní účet a nebo v hotovosti.

Půjčky pro lidi v Solusu jsou specifickou kategorií půjček bez kontroly registru dlužníků, které jsou doménou nebankovních společností. Záruku kvalitních služeb máte vždy u velkých renomovaných firem, které nepožadují poplatky předem. Půjčka bez registru vám pomůže vyřešit jakýkoli naléhavý finanční výdaj, půjčky jsou bezúčelové. Doba splatnosti se odvíjí od výše sjednaného úvěru a podmínek konkrétní úvěrové společnosti. Pokud si nejste jisti, zda jste evidováni v registru Solus, máte možnost za malý poplatek požádat o výpis.

PostHeaderIcon Rychlý půjčky bez doložení příjmu

Akutní nedostatek financí si žádá akční řešení. Tím může být například rychlá půjčka bez potvrzení o příjmu. Takový úvěr nabízí možnost získat peněžní prostředky v extrémně rychlém čase, bez zdlouhavé administrativy a prokazování výše mzdy. Jak je možné takovou půjčku získat? Mají šanci i žadatelé bez pravidelného příjmu? Určité možnosti existují, ale je všeobecnou pravdou, že ne každá finanční společnost vám půjčku bez doložení příjmu poskytne. V prvé řadě záleží na tom, jak daný subjekt přistupuje k riziku poskytnutého úvěru. Někomu stačí, když si vás proklepne v registru dlužníků a zjistí, že zde nemáte žádný negativní záznam či naopak je vaše platební morálka natolik perfektní, že vám nabídne ještě lepší úvěrové podmínky. Jiný zase dokáže tolerovat, že nemáte momentálně výplatu z klasického zaměstnání a vystačí si jen s pravidelnými měsíčními příjmy. A pak jsou společnosti, které v každém případě vyžadují záruky splacení, takže vám za půjčku musí ručit třetí osoba nebo zastavíte svůj majetek. Je jen na vás, co z nabízených variant vás osloví nejvíce, ale podle svých individuálních možností musíte zvolit právě tu společnost, která je schopna vaše možnosti akceptovat.

Kam pro půjčku bez doložení příjmu

Chcete-li půjčku od banky a nemáte jak doložit potvrzení o výši příjmu, věřte tomu, že s žádostí o úvěr nepochodíte. Zdlouhavý administrativní proces doprovázející každou žádost o bankovní půjčku prověří osobu žadatele nejen v registru dlužníků, ale také z pozice dostatečných příjmů. Z toho důvodu se velmi často stává, že valná většina žadatelů na bankovní půjčku nedosáhne, obzvlášť ti, kdo nemají ani jak doložit svůj příjem ze zaměstnání. Jedná se v prvé řadě o nezaměstnané, matky na mateřské, začínající podnikatele, důchodce nebo studenty. Avšak pokud se obrátíte rovnou na nebankovní sektor, můžete mít půjčku doslova za pár minut.

Nebankovní půjčka bez příjmu

Půjčky bez doložení příjmu jsou u nebankovních společností velmi populární, neboť celý proces sjednání půjčky zjednodušují a zrychlují. Nemusíte dokládat výplatní pásky, daňová přiznání či výpisy z účtu a zdržovat se žádnými formalitami. Avšak poskytovatelé půjček, kteří nevyžadují potvrzení o příjmu pracují s poměrně vysokým rizikem, které se snaží eliminovat vyšší úrokovou sazbou, případně tvrdšími podmínkami při nesplácení. Je samozřejmé, že záleží také na tom, kolik peněz si chcete vlastně půjčit. Pokud vám stačí malá půjčka na nezbytné výdaje a tisícovka pokryje vaše momentální finanční potřeby, nikdo vás nebude zdržovat papírováním a peníze budete mít do 15 minut na účtu. Jestliže požadujete úvěr v řádu několika desítek či stovek tisíc, je jasné, že věřitel bude požadovat větší záruky splacení. Když zastavíte nemovitos nebo budete mít spolužadatele o půjčku, budou na vás pohlížet jako na důvěryhodnější klienta a třeba vám i nabídnou lepší úrokovou sazbu. Z toho důvodu schvalování žádosti probíhá na základě individuálních okolností každého klienta.

Chci půjčku

Rychlá půjčka bez příjmu

Rychlou půjčku bez příjmu si jednoduše a za pár minut sjednáte jen na internetu, nemusíte nikam na kamennou pobočku společnosti a vyplňovat stohy papírů. Jednotliví poskytovatelé ale nabízejí rozdílné podmínky svých úvěrových produktů, a proto je dobré se nejprve s jejich nabídkou seznámit a porovnat si zejména úrokovou sazbu a celkovou cenu půjčky. Jakmile vyberete nejvhodnější půjčku pro sebe, žádost podáte přímo na webovém portále firmy. Zde vyplníte krátký online formulář, zadáte jen jméno, telefonní číslo a posuvníkem si navolíte výši půjčky a dobu splatnosti. Žádost odešlete a ta je hned zpracována kdykoli po dobu 24 hodin, takže o výsledku schvalovacího procesu jste neprodleně informováni. Je-li případně nutné některé dokumenty doložit, nahrajete je jednoduše do systému přes váš uživatelský účet. Pokud si nebudete s něčím vědět rady, máte k dispozici neustálou podporu na online chatu nebo na telefonu. Některé společnosti si také výši příjmu ověřují sami telefonicky na mzdové účtárně firmy, kde pracujete. Sice vás v tomto případě zbaví obtěžující administrativní zátěže, ale na druhou stranu není každému příjemné, když si o něm v práci zjišťují informace. Je-li vám půjčka schválena peníze jsou ihned převedeny na váš bankovní účet, případně si je můžete vyzvednout v hotovosti.

Rychlá půjčka bez potvrzení o příjmu zpravidla spadá do kategorie malých úvěrů, jejichž prvořadým cílem je klientovi okamžitě pomoci v naléhavé finanční situaci. Proto nemusíte ani uvádět účel použití peněžních prostředků a peníze můžete využít na cokoli. Avšak vždy si půjčte jen tolik peněz, kolik nezbytně nutně potřebujete.

PostHeaderIcon Okamžité půjčky bez bankovního účtu

Mít bankovní účet není až taková samozřejmost, jak se na první pohled možná zdá. I v dnešní době stále existují lidé, kteří z nějakého důvodu účtem v bance nedisponují. Co je k tomu vede? Zejména starší generace je plně přesvědčena o tom, že jejich peníze budou ve větším bezpečí na úplně jiném místě, a tak bankám jednoduše nedůvěřují. Elektronické bankovnictví a platební karta v nich vzbuzuje pocit nejistoty. Přeci jen bankovky v peněžence jsou spojeny s pocitem klidu. Na druhou stranu jsou zase lidé, kteří i když by chtěli, mít účet v bance nemohou, případně k němu nemají momentálně dispoziční práva. Třeba z důvodu právě probíhajícího exekučního řízení. V běžném životě si s hotovostí lehce vystačíte a složenky zaplatíte na poště. Ale co v případě, když si chcete sjednat půjčku? V takové situaci můžete narazit na problém. Ne každá finanční společnost vám totiž půjčku poskytne, pokud nemáte k dispozici účet v bance. Avšak i zde existují výjimky. Pojďme se na ně tedy podívat.

Pro půjčku do banky?

Půjčit si peníze v bance, aniž byste měli zavedený běžný účet, jen tak možné není. Pokud se vypravíte do banky v níž máte zablokované konto, stejně s žádostí o půjčku neuspějete. Pro banku spadáte mezi rizikové klienty a těm prostě banky nepůjčují. Stejně dopadnete i všude jinde. Každá bankovní instituce podmiňuje žádost o poskytnutí úvěru založením běžného účtu, což může být v některých případech problém. Proto je zcela zbytečné chodit do banky a ztrácet čas. Raději se rovnou obraťte na konkurenci v podobě nebankovních společností a vybírejte z kategorie půjček bez bankovního účtu. Jedině tak máte šanci, že se k půjčce dostanete.   

Půjčka bez bankovního účtu

Většina nebankovních společností nabízí vyplacení půjčky jen na bankovní účet a proto v jistých situacích může být tento fakt zásadní překážkou k získání úvěru. Pokud vás napadá, že si necháte půjčku vyplatit na účet někoho z rodiny či kamaráda, věřte, že opět nepochodíte. Některé společnosti si vlastníka bankovního účtu dopředu ověřují a to převodem jedné koruny z bankovního účtu žadatele na účet dané společnosti. Jestliže se data neshodují, půjčku vám nevyplatí, i když vám úvěr třeba schválili. Chcete-li uspět, musíte především vybrat takového poskytovatele půjčky, který je schopen absenci bankovního účtu akceptovat.

Chci půjčit

Rychlá půjčka v hotovosti

Nemáte-li k dispozici bankovní účet a přesto potřebujete půjčku, můžete si půjčit peníze od firmy, která vyplácí rovnou hotovost. To zároveň neznamená, že byste museli na peníze čekat déle než na klasický bankovní převod. Právě naopak. Některé společnosti se snaží svým klientům ve finanční tísni co nejvíce pomoci a umožňují i různé alternativy výběru hotovosti. Pro peníze si můžete zajít do nejbližší trafiky a nebo zajet na čerpací stanici, kde je máte připraveny k vyzvednutí během několika málo minut. Dáváte-li přednost klasickým způsobům vyplacení hotovosti, pak vám mohou být peníze doručeny prostřednictvím kurýra a nebo v podobě poštovní poukázky. Záleží jen na vás, jak moc na peníze spěcháte.

Okamžitá online půjčka 

Půjčku bez bankovního účtu si sjednáte poměrně rychle jen na internetu, nemusíte se zabývat žádnou náročnou administrativou. Žádost podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte krátký online formulář, zadáte své identifikační údaje, kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, ihned projde schvalovacím procesem o jehož výsledku jste neprodleně informováni. Je-li kladný, zvolíte si způsob vyplacení hotovosti a peníze jsou pro vás během několika málo minut připraveny k vyzvednutí. Půjčky bez bankovního účtu jsou zpravidla malé půjčky před výplatou, bez registru, bez potvrzení o příjmu, kdy se jedná o okamžitou finanční výpomoc v řádu několika tisícovek. Riziko poskytnutého úvěru věřitelé často vyvažují vyšší úrokovou sazbou a striktními podmínkami splácení. Doba splatnosti je dle výše půjčky rozložena na několik dnů až jeden měsíc. Avšak některé společnosti poskytují svým klientům první půjčku zdarma, což je určitě dobré využít. Pokud žádáte o půjčku opakovaně a jste pro společnost důvěryhodný klient, vždy máte možnost dosáhnout na vyšší úvěr a příznivější podmínky splácení.

Mezi okamžité půjčky bez bankovního účtu zpravidla patří drobné mikroúvěry, které jsou dostupné širokému okruhu žadatelů v kteroukoli denní či noční dobu, i o víkendu. Ke sjednání půjčky vám stačí se jen připojit k internetové síti a mít po ruce mobilní telefon. Dříve než si zvolíte vhodnou půjčku pro sebe, porovnejte si nabídky jednotlivých společností a rozhodujte se vždy s ohledem na své aktuální možnosti. Nezapomeňte, že každá půjčka je závazek, který jednou budete muset splatit.

PostHeaderIcon Online půjčky bez zástavy

Schází vám v peněžence peníze? Přemýšlíte o půjčce? Pak určitě chcete celou záležitost vyřešit co nejrychleji. Je to samozřejmé, složenky ani nájem nepočkají a peníze potřebujete hned teď a ne za týden. Proto je prvořadým cílem všech investiční společností poskytnutí půjčky svým žadatelům co nejvíce usnadnit. Pokud byste museli kvůli půjčce obcházet všechny kamenné pobočky společnosti ve městě a měli hledat tu správnou půjčku pro vás, to byste se tedy nachodili. Všude by vám řekli jak jsou nejlepší, jak s nimi ušetříte a jak jen oni vám můžou pomoci v tíživé finanční krizi. Jenomže, za chvíli by vám z toho šla hlava kolem a stejně byste nevěděli, která půjčka je ta nejlepší. Nakonec byste sáhli hned po první co by byla po ruce, bez ohledu na to, jaký dopad to pro vás bude mít do budoucna. Všem těmto problémům předejdete, pokud si půjčku sjednáte přes internet. Jednak nemusíte vytáhnout ani paty z domu a nic složitě vyřizovat a jednak si půjčku sjednáte jedna dvě. Jak na to?

Půjdete do banky nebo jinam?

Chcete-li půjčku opravdu rychle, ani se nezdržujte návštěvou banky. Pokud nevlastníte kreditní kartu, případně nemáte povolený kontokorent k běžnému účtu, v bance je vyřizování půjčky dlouhodobá záležitost. Každého žadatele si pečlivě prověří v registrech dlužníků, posoudí vaši platební morálku, vyžádají si potvrzení o výši příjmů, atd. a cesta k penězům se tak značně komplikuje. Čekání na nejistý výsledek vyžaduje značnou dávku trpělivosti. Naopak můžete využít konkurenční nabídku nebankovních společností a mít peníze za pár minut na účtě. Velké renomované soukromé firmy jsou ke klientům více benevolentní a všeobecně se zaměřují na zákazníky, kteří se žádostí o půjčku v bance neuspěli.

Rychlá online půjčka

Všechny nebankovní společnosti jsou si plně vědomi toho, že nejblíže jsou svým klientům v prostředí internetu. A právě z toho důvodu nabízí kompletní sjednání půjčky jen rychlou elektronickou cestou. Celý proces probíhá v minimální časové náročnosti, a proto jsou online půjčky častým vyhledávaným finančním produktem. Ovšem i mezi nebankovními společnostmi je konkurence veliká, boj zákazníka je prioritou, a tak se každý snaží nabídnout co nejlepší podmínky poskytnutého úvěru. Někdo vám nabídne lepší úrokovou sazbu, jiný delší dobu splácení nebo možnost mimořádné splátky a někdo třeba i první půjčku bez poplatku. Je jen na vás, která nabídka vás nejvíce osloví a co v danou chvíli preferujete. Avšak vybírejte s rozmyslem a chladnou hlavou, neboť si uvědomte, že každá půjčka je závazek, který budete muset splatit.

Sjednat půjčku

Půjčka bez zástavy

Všechny finanční společnosti mají zákonem danou povinnost, kdy si musí ověřit platební schopnost žadatele o půjčku. Ovšem každá společnost k tomuto požadavku přistupuje jinak a většina z nich přihlíží k individuálním okolnostem klienta. Někdo nahlíží do registru dlužníků a už jen samotný záznam je překážkou k poskytnutí úvěru, jiná vyžaduje potvrzení o výši příjmu a nebo si ověří vaše příjmy sami na mzdové účtárně. Některé společnosti zase vyžadují záruky splacení v podobě ručení další osobou nebo zástavou majetku. Ovšem není v možnostech každého žadatele poskytnout záruky splacení, a tak pro tyto klienty existuje specifická kategorie úvěrových produktů půjček bez zástavy. Jedná se zpravidla o drobné půjčky, které získáte neuvěřitelně rychle jen na internetu.

Okamžitá půjčka

Online půjčka je ideální v případě, že peníze potřebujete opravdu rychle. Stačí se jen připojit k internetu, třeba i na mobilním telefonu a přímo na webových stránkách poskytovatele podat rychlou online žádost. Ta má podobu krátkého formuláře, kde vyplníte jen jméno, příjmení, kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem a vy jste neprodleně informováni o výsledku schvalovacího procesu. Je-li kladný, peníze okamžitě odchází na váš bankovní účet a nebo si je můžete vyzvednout v hotovosti. K tomu některé společnosti využívají i různé alternativní způsoby, takže hotovost vám vydají v trafice nebo na čerpací stanici.

Online půjčka bez zástavy je ideálním finančním produktem pro žadatele, kteří nemají možnost zástavy a přesto potřebují půjčku. I když je pravda, že půjčka zajištěná zástavou zvyšuje bonitu klienta před věřitelem, nebankovní společnosti si plně uvědomují, že tuto příležitost nemají všichni. Proto není problém této možnosti jednoduše využít.

PostHeaderIcon Půjčka se zástavou nemovitosti

Nechtějí vám nikde půjčit peníze? Máte záznam v registru dlužníků nebo nedostatečný příjem? Čelíte exekuci, což vás staví do pozice problémového klienta? Nemusíte ztrácet veškeré své naděje, i v takové situaci existuje řešení. Jakmile poskytnete finanční společnosti záruky splacení, hned na vás budou pohlížet jinak. Je celkem jedno o jakou částku se jedná, zda potřebujete počáteční kapitál na rozjezd podnikání, vyplatit exekuci nebo se chcete pustit do rekonstrukce stávajícího bydlení. Všeobecně však zástava nemovitosti přichází na řadu tehdy, pokud se jedná o půjčku v řádu desítek, stovek tisíc nebo dokonce i milionu. Tím, že poskytnete nemovitost jako záruku splacení požadovaného úvěru, vůbec o nic nepřicházíte. Právě naopak, získáte půjčku za daleko lepších podmínek a nemovitost je i nadále vašim majetkem. Podle zákona totiž jako fyzická osoba ručíte veškerým svým majetkem, takže v případě nesplácení byste o nemovitost stejně přišli tak jako tak. Provedením zástavy na nemovitost pouze určujete pořadí, podle kterého by se v případě, že byste se dostali do platební neschopnosti, uspokojovali jednotliví věřitelé. Zkrátka nemovitost by přišla na řadu jako první a pak by následoval další váš majetek. Takže získat půjčku podloženou zástavou nemovitosti je pro vás jen přínosem.

Bankovní půjčka se zástavou

I když se rozhodnete bance poskytnout záruky splacení půjčky zástavou nemovitosti, neznamená to, že vám automaticky každá banka půjčku poskytne. Bankovní instituce si zakládají na obsáhlé byrokracii, a proto nikdy nevíte, zda doložené dokumenty budou plně dostačující. Začínající podnikatelé mohou narazit na problém v podobě těžko doložitelného příjmu, výpisu z bankovního účtu nebo prokázání bezdlužnosti vůči pojišťovně a finančnímu úřadu. Lidé, kteří právě čelí exekuci, spadají rovnou mezi rizikové klienty, stejně tak osoby bez klasického zaměstnaneckého poměru. Máte-li zároveň záznam v jakémkoli registru dlužníků, banka vám žádost o půjčku zamítne. Tím ale vaše cesta k půjčce nekončí, neboť pořád máte možnost využít široké nabídky nebankovních úvěrů.

Nebankovní půjčka pro každého

Nebankovní společnosti jsou zpravidla záchranným kruhem pro všechny žadatele, kteří v bance neuspěli a nadále usilují o půjčku. Podmínky jsou zde daleko jednodušší, a tak není jediný důvod, proč to nezkusit. Nikdo nezkoumá registry dlužníků ani váš příjem, každá žádost se posuzuje jen na základě individuálních kritérií. Podle toho jaké máte možnosti a co můžete společnosti nabídnout, dostanete nabídku půjčky – výši úrokové sazby, dobu splácení, případně další služby navíc. Je jen na vás, zda na ni přistoupíte či nikoli a nebo půjdete o dům dál. Rozhodně se vyplatí vyjednávat a nic neuspěchat. Vybírat máte skutečně z čeho a je jen na konkrétním poskytovateli půjčky, nakolik je ochotný vám vyjít vstříc.

Požádat o půjčku

Jakou nemovitost lze zastavit

Půjčka se zástavou nemovitosti nabízí rozsáhlé možnosti, jak půjčku vyjednat ke spokojenosti obou stran. Nemusíte mít dokonce ani žádný majetek, nemovitost může být ve vlastnictví někoho jiného, případně na nemovitosti už může být i jiná zástava (např. hypotéka). Stačí když budete mít písemný souhlas vlastníka nemovitosti, že daný objekt bude sloužit pro účely poskytnutí úvěru. To v praxi znamená, že žadatel o půjčku a tzv. zástavce nemovitosti jsou dvě naprosto rozdílné osoby, avšak obě se zavazují ke splacení půjčky. Zastavit můžete jakoukoli nemovitost, byt v osobním i družstevním vlastnictví, dům, chatu, pozemek, komerční objekt, atd. Půjčku se zástavou nemovitosti lze aplikovat taktéž na vyplacení exekuce, i když je na danou nemovitost již vydán exekuční příkaz k prodeji.

Žádost o půjčku se zástavou nemovitosti

Nebankovní společnosti nebazírují na tak rozsáhlé administrativní zátěži jako banky, a proto je možné půjčku se zástavou kompletně vyřídit jen na internetu elektronickou cestou. Žádost podáte na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte rychlý online formulář, zadáte vaše identifikační údaje a požadavky na půjčku. Následně budete kontaktováni pracovníkem finanční společnosti, se kterým se dohodnete na podrobnostech. Máte-li k dispozici veškerou dokumentaci k nemovitosti (odhad, výpis listu vlastnictví), stačí zaslat emailem, případně poštou. V opačném případě si společnost zajistí odhad sama a spolu se jen dohodnete na podmínkách poskytnutého úvěru. Půjčky jsou poskytovány zpravidla do 70 % odhadu nemovitosti, ovšem záleží i na dalších okolnostech. Je-li nemovitost zatížena exekucí, kterou chcete zároveň zaplatit, nebankovní společnost celou exekuci zaplatí tím, že dlužnou částku převede rovnou na účet exekutorského úřadu a okamžitě tak uvolní nemovitost pro účely půjčky. Tím pádem se zbavíte problému s exekucí a novému věřiteli už jen dál splácíte půjčku.

Půjčka se zástavou nemovitosti je optimálním řešením v situacích, kdy potřebujete vyšší obnos na pokrytí akutních finančních potřeb. Kromě certfikovaných nebankovních společností tyto služby nabízí i soukromí investoři, kde buďte obzvlášť opatrní. Vždy si řádně přečtěte úvěrovou smlouvu a nikdy neplaťte poplatky předem.

PostHeaderIcon Férová půjčka od soukromníka

Kam jít pro půjčku, když vás všude odmítli? Reklamní slogany na úvěrové produkty jsou téměř na každém rohu, ale když pak skutečně potřebujete půjčku, výsledek žádný. Každému něco vadí. Jeden si vás podrobně prověří v registru dlužníků, jinému nestačí kolik právě vyděláváte a že nemáte třeba stálé zaměstnání. Bankovní i nebankovní instituce jsou při půjčování peněz skutečně opatrné a nepůjčí jen tak někomu. A na jednu stranu je to i dobře. Vždyť i samotný zákon jim ukládá povinnost, prověřit si platební schopnost každého žadatele. Tím nejenže snižují riziko poskytnutého úvěru, ale zároveň chrání předlužené jedince před dluhovou pastí. Když nedokážou krotit své neuvážlivé jednání sami, musí jim někdo pomoci. A to jsou nejčastější důvody, proč je některým lidem žádost o půjčku zamítnuta. Avšak ne vždy se do problémů s penězi dostanete vlastní vinou, a proto můžete využít i půjčku od soukromníka. Tonoucí se často stébla chytá a to platí i v oblasti půjček. Jakmile máte díru v rozpočtu, je třeba ji zacelit, třeba půjčkou. A pokud vám žádná finanční společnost nechce půjčit, může být půjčka od soukromé osoby rozumným řešením.

Kdo je soukromá osoba?

Co je půjčka od soukromé osoby nebo soukromníka? U tohoto typu půjčky se jedná o soukromého investora, který je okamžitě připraven pomoci vám s financováním vašich závazků. Vzhledem k tomu, že poskytuje peníze z vlastních zdrojů, má také zcela jiné podmínky než velké úvěrové firmy. Tato možnost přichází zpravidla na řadu tehdy, když nedokážete vyhovět standardním podmínkám úvěrového trhu. Přitom nemusíte být hned na pokraji sociální chudoby, leckdy i lidé se solidním příjmem nebo velkým majetkem mají s úvěrem problém. Třeba proto, že vám zaměstnavatel platí část mzdy na ruku. Půjčka od soukromníka vám v prvé řadě nabízí ideální možnost vyjednat si individuální podmínky.

Nabídka půjček od soukromníka

Rozsáhlou nabídku půjček od soukromých osob naleznete převážně na různých inzertních webových portálech. Každý inzerát zpravidla obsahuje telefonní kontakt, případně emailovou adresu, což vám umožňuje okamžitou reakci. Avšak dříve než tak učiníte, nejprve si daného poskytovatele prověřte v různých internetových diskuzích, poptejte se na sociálních sítích a známých v okolí na zkušenosti. Teprve na základě relevantních informací se rozhodujte. Ne každá půjčka od soukromníka automaticky znamená neférovou nabídku, ale bohužel, jsou i tací, kteří svízelnou finanční situaci druhých lidí využívají ve svůj prospěch. A právě tomu je nutné se vyvarovat předem. Vždy máte také možnost využít obrácený postup a sami půjčku poptávat. V inzerátu stručně popíšete co hledáte, kolik potřebujete půjčit, jak můžete splácet a zanecháte na sebe kontakt. Poté vás soukromí investoři osloví s nabídkou a vy si jen vyberete to, co vyhovuje jen a jen vám.

Chci půjčku

Individuální podmínky

Půjčka od soukromníka se od klasických úvěrových produktů liší zejména svojí dostupností. Je vhodná prakticky pro každého – nezaměstnané, důchodce, začínající podnikatele, matky na MD, studenty, lidi bez příjmu, atd. Nikdo vám nic neurčuje, to znamená, že si můžete půjčit neomezeně kolik peněz chcete. Podmínky, za kterých je půjčka poskytnuta jsou stanoveny individuálně. Je samozřejmé, že čím nižší částka, tím jednodušší budou. U velkých částek v řádu několika desítek, stovek tisíc či milionu jsou ovšem požadovány vyšší záruky splacení. Avšak i ty mohou mít různou podobu. Nabízí se ručení nemovitostí nebo další osobou jako spoludlužníkem. Od výše vypůjčené splátky se odvíjí také doba splatnosti, která může být rozložena až na několik let. Peníze z půjčky lze získat převodem na bankovní účet, případně je možné vyplatit hotovost přímo na ruku. Pokud například momentálně nedisponujete bankovním účtem, třeba z důvodu obstavení konta exekutorem, je půjčka od soukromníka optimálním řešením.

Půjčku od soukromníka lze považovat za rychlý zdroj finančních prostředků v jakékoli krizi. Nic nemusíte složitě vyřizovat a podmínky splácení si vyjednáte v rámci svých aktuálních možností. Avšak každou smlouvu o půjčce si před podpisem řádně pročtěte a nikdy neplaťte žádné poplatky předem.