Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Chci si půjčit peníze a jsem v registru

Potřebujete si půjčit peníze a jste v registru dlužníků? Pak jste jistě sami poznali, jaká to je značná nepříjemnost a překážka k tomu, abyste si mohli sjednat rychlou půjčku. Ale nemusíte zbytečně věšet hlavu, pořád máte jisté možnosti, které vás k rychlé půjčce dovedou. Ptáte se jaké? Stačí, když půjčku přizpůsobíte svým možnostem a půjčíte si tam, kde zbytečně nebazírují na administrativě a půjčí vám i za předpokladu, že jste vedeni v registru dlužníků. Některé úvěrové společnosti jsou totiž ochotny tento fakt akceptovat, jelikož je jim jasné, že se někdy lidé do registru dostanou ani sami neví jak. Stačí abyste se jen opozdili s platbou faktury některým z dodavatelů energií, případně nesplatili včas fakturu za telefon a už je malér na cestě. Přitom do registru vás dovede už jen tříměsíční zpoždění od částky 500 Kč nahoru. Z toho důvodu je možná také kolikrát lepší sjednat si rychlou půjčku, své závazky uhradit včas a neriskovat, že se dostanete do registru dlužníků. Ono totiž zcela zásadní problém je v tom, že když už jednou jste v jejich evidenci, tak je dost značný problém se z ní dostat. Ono totiž nestačí jen uhradit všechny své závazky byť i po splatnosti včetně všech sankčních poplatků, ale trvá to několik let než se samotného výmazu dočkáte. Proto je možná lepší takovým problémům raději předcházet a plnit své závazky včas, případně se dohodnout s věřitelem na jiné formě úhrady. Když ale necháte složenky na ledničce ležet ladem a budete ignorovat složenky v poštovní schránce, moc si tím nepomůžete.

Chci půjčit

Kam pro půjčku se záznamem v registru dlužníků?

Pokud máte záznam v registru dlužníků a chcete být hned napoprvé úspěšným žadatelem o půjčku, pak jistě bude dobré, když výběr samotného úvěrového produktu přizpůsobíte těmto okolnostem. Pokud patříte ke konzervativně smýšlející lidem a nechcete jinou půjčku než od banky, pak se připravte na to, že asi s žádostí příliš nepochodíte. V bance si každého nově příchozího žadatele pečlivě prolustrují v registru dlužníků, a když zjistí, že zde máte záznam, ohodnotí vás tak nízkou bonitou, že na půjčku prostě nedosáhnete. A nepomohou vám v tom ani dostatečné příjmy a potvrzení o stálém pracovním poměru. Tradiční bankovní domy pečlivě dbají na to, aby poskytovaly půjčku jen osobám s perfektní platební morálkou. Z toho důvodu například dlužníci, osoby v exekuci či insolvenci, nezaměstnaní nebo matky na mateřské nemají šanci na bankovní půjčku dosáhnout. Chcete-li tedy s žádostí o půjčku uspět napoprvé, určitě bude dobré, když si nejprve požádáte o výpis z registru dlužníků. To lze učinit velmi snadno, buď přímo na příslušných webových stránkách nebo prostřednictvím krátké SMS zprávy, kterou odešlete ze svého mobilního telefonu. Poplatek za tyto služby  se vám rovnou odečte z telefonního tarifu a vy během několika málo minut víte na čem jste. Pokud zjistíte, že je vaše osoba vedena v registru dlužníků, pak musíte tomuto faktu i přizpůsobit konkrétní výběr úvěrového produktu. Vzhledem k okolnostem bude sázkou na jistotu nebankovní půjčka, která je takovou pojistkou pro všechny, kdo s žádostí o půjčku neuspěli v bance.

Nebankovní půjčka bez registru

V nebankovním sektoru naleznete nespočet úvěrových produktů, z nichž každý je určen pro danou životní situaci. Půjčky jsou zde rozděleny do jednotlivých sekcí, což vám již samo o sobě výběr půjčky usnadní. Pokud máte záznam v registru dlužníků, pak bude jistě vhodné, když sáhnete po půjčce z kategorie půjček bez registru, v níž poskytovatelé striktně nelpí na tom, aby všechny žadatele lustrovali v centrálním registru klientských informací. Obzvlášť, když si vystačíte jen s malou drobnou půjčkou a nepotřebujete úvěr v řádu několika stovek či milionu korun. V takovém případě spíš počítejte s tím, že byste museli doložit nejen svoje příjmy, ale adekvátně hodnotě půjčky poskytnout i odpovídající záruku splacení. Ta může mít podobu nejen ručitele jako dalšího spolužadatele o půjčku, ale i třeba podobu zástavy nemovitosti. Přitom není nutné, aby daná nemovitost byla přímo ve vašem osobním vlastnictví, stačí, když budete mít písemný souhlas majitele, že daná nemovitost bude sloužit jako záruka splacení za půjčku. Kolikrát se tak řeší finanční záležitosti v rodině, kdy můžete být třeba jen spoluvlastníkem nějaké nemovitosti. Tím pádem se vám i se záznamem v registru dlužníků otevírají obsáhlé možnosti , jak si sjednat nebankovní půjčku. Nehledě na to, že nebankovní společnosti berou v potaz i individuální možnosti každého klienta, takže řešení se vždycky najde.  

Sjednat půjčku

Půjčka od soukromého investora

Lidé se záznamem v registru dlužníků to nemají s klasickými půjčkami na trhu právě jednoduché. Jakmile nezvolíte společnost, která přímo do registru nenahlíží, jen stěží s žádostí uspějete. Pokud si vystačíte ale jen s několika málo tisícovkami, pak si můžete sjednat malou mikropůjčku online, u níž finanční společnosti přímo nebazírují na kontrole registru a půjčí vám třeba i za cenu vyšší úrokové sazby. Určitou alternativou nebankovních půjček jsou půjčky od soukromého investora, které jsou pro osoby vedené v registru dlužníků jedinečnou příležitostí, jak rychle a jednoduše sjednat půjčku. Soukromá osoba totiž žádné registry neřeší, nevyžaduje potvrzení o příjmu a nemá žádné předem stanovené podmínky. Celá půjčka je postavena na vzájemné dohodě obou stran, tedy dlužníka  a věřitele. Dohoda je podložena smlouvou o půjčce a pokud je poskytnuta za férových podmínek, pak jistě není nejmenší důvod k obavám. Přesto ale buďte při výběru konkrétní soukromé osoby velmi obezřetní a předem si ji prověřte. Poptejte se na sociálních sítích, známých v okolí a na základě relevantních informací se teprve rozhodujte. Vidíte sami, že možností, jak si i se záznamem v registru dlužníků sjednat rychlou půjčku je pořád dost.

Pokud jste vedeni v registru dlužníků, pak jako poskytovatele zvolte nebankovní společnost, která do registru nenahlíží, nevyžaduje poplatky předem a půjčuje na základě jasné a transparentní smlouvy.