Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Co si banky ověřují při žádosti o půjčku

Přemýšlíte nad půjčkou a banka je pro vás zárukou kvalitních služeb? Proti tomu nelze nic namítat. V každé bance si jistě vyberete z rozsáhlé nabídky úvěrových produktů a získáte tak půjčku přesně dle svých představ. Předem se však připravte na to, že každá banka má pro sjednání určitého typu úvěru jiné podmínky. Z toho důvodu je správný výběr bankovní půjčky nejen otázka požadavků a priorit, ale také vašich schopností, do jaké míry dokážete její požadavky naplnit. Jelikož jsou banky při posuzování úvěrových žádostí velmi náročné, mnoho klientů odchází z banky s nepořízenou a své naděje upínají ke konkurenci. Na finančním trhu se shledáte s rozsáhlou nabídkou nebankovních půjček a úvěrů, které vám nabídnou stejné služby jako v bance. Proto není nejmenší důvod se jich jakkoli obávat a pokud se žádostí v bance neuspějete, běžte prostě jinam. Bankovní půjčku si vždy můžete sjednat prakticky v jakékoli výši, účelovou i neúčelovou. Podle jejího typu se pak odvíjí konkrétní podmínky splácení. Pro případy náhlého krátkodobého nedostatku financí se vám jistě může hodit kreditní karta nebo kontokorent u běžného účtu. I s těmito úvěrovými produkty je dobré do budoucna počítat a zřídit si je hned při založení bankovního konta. Sice některé banky vyžadují nejprve nějaký pohyb na účtu v určitém časovém horizontu, ale ten jistě není problém naplnit, když vám na účet chodí pravidelně výplata. Díky kreditní kartě si rychle vypomůžete třeba v období před výplatou nebo když musíte rychle něco neočekávaně zaplatit. když se vám podaří peníze vrátit zpět v bezúročném období, získáte tak půjčku prakticky zadarmo. Současně je třeba také uvážit, jaký je pro vás nejlepší úvěrový limit, který vás pustí na účtu do mínusu. Avšak každá klasická bankovní půjčka vyžaduje standardní schvalovací proces,který má jasně dané podmínky.

Chci půjčku

Půjčka od banky

Řada lidí je zvyklá řešit veškeré finanční záležitosti v bance, čemuž nahrává i jednoduché online bankovnictví, které je dnes běžnou součástí mobilních telefonů. Díky němu jasně vidíte kolik peněz máte aktuálně na účtu, můžete spravovat příchozí a odchozí platby a máte tak dokonalý přehled o veškerých svých financích. Když ale chcete půjčku, bez návštěvy kamenné pobočky se to jen tak neobejde. Bankovní půjčka je zdlouhavý administrativní proces a musíte se obrnit značnou dávkou trpělivosti, abyste se dostali až k jeho konci. Pokud ale na vás čeká zamítavá odpověď, ještě více ve vás nabude pocit marnosti. Ale co naplat, s bankovní půjčkou má dnes problém kdekdo. Banky zásadně nepůjčují zadluženým lidem, v exekuci, insolvenci, velký problém s půjčkou mají nezaměstnaní, matky na mateřské, důchodci, lidé pobírající jen sociální dávky a začínající podnikatelé nevyjímaje. Všechny tyto osoby patří mezi rizikovou klientelu, u níž se banka obává o návratnost svých vynaložených investic. Kromě toho má každá banka své interní předpisy, a tak se může stát, že to, co nehodlají akceptovat v jedné bance jinde nepovažují za závadu.

Kolik půjčí v bance

Tradiční bankovní domy poskytují půjčky pro každou příležitost. Můžete si sjednat běžný spotřebitelský úvěr stejně jako účelovou půjčku na auto. Klasické velké půjčky pro podnikatele doprovázejí i běžné hypotéky, které efektivním způsobem dokážou financovat vlastní bydlení. V bance si můžete půjčit kolik chcete, ovšem od výše požadovaného úvěru se budou odvíjet i podmínky splácení. Pokud chcete drobnou půjčku třeba na vybavení domácnosti, možná vám nabídnou lepší úrokovou sazbu než kdybyste si sjednali jakýkoli jiný spotřebitelský úvěr. Účelové půjčky jsou úročeny ve většině případů nižší úrokovou sazbou, ale zase na druhou stranu musíte bance doložit všechny faktury. Když chcete pořídit spotřebiče, nábytek, případně i auto určitě to není žádný problém. Taková půjčka se dá jednoduše využít i na rekonstrukci bydlení a nemusíte si hned sjednávat klasickou hypotéku. I její podmínky se liší banka od banky, a tak je vždy dobré si nejdříve udělat malý přehled o tom, co kdo nabízí a výběr konkrétního poskytovatele přizpůsobit vlastním možnostem a potřebám.

Sjednat půjčku

Žádost o bankovní půjčku

Žádost o klasickou půjčku v bance podáte klasicky při osobním jednání na pobočce. Současně k žádosti musíte doložit všechny požadované dokumenty, což je v prvé řadě potvrzení o vašem příjmu. Většina bank je ochotna akceptovat jen příjmy z trvalého zaměstnaneckého poměru, které jsou schopny si třeba ověřit i na mzdové účtárně firmy kde pracujete. Výše vašich příjmů musí však adekvátně odpovídat výši požadovaného úvěru, abyste banku přesvědčili o tom, že jste schopni půjčku splácet. Pokud nabude dojmu, že jsou příjmy malé, nepravidelné a jen z těžko doložitelných zdrojů, pak se vaše bonita snižuje na minimum. U velkých půjček banky vyžadují také ručení, které může mít podobu jak ručitele, tak i zástavy majetku. Například u klasické bankovní hypotéky ručíte nejen pořizovanou nemovitostí, ale musíte složit i počáteční jistinu v určité výši. Kromě toho samozřejmě jsou posuzovány vaše příjmy. V neposlední řadě si ale banky každého žadatele důkladně prověří v centrálním registru klientských informací a jakmile zjistí, že zde máte záznam, je po půjčce. Jestliže máte další nesplacené závazky, že je jen stěží dokážete hradit, pak by další půjčka byla velkým rizikem nejen pro vás ale i pro banku. Posouzení úvěrové žádosti v bance je zdlouhavý administrativní proces, proto nepočítejte s tím, že bankovní půjčku vyřídíte během chvilky, tak jak je to možné u nebankovních společností. A právě i rychlost vyřízení je pro mnoho klientů důvod, proč raději z banky odchází ke konkurenci, která nabízí půjčku za daleko jednodušších podmínek a vyřízenou během jednoho dne.

Chcete-li si sjednat půjčku v bance, počítejte s delším administrativním procesem, který zahrnuje řadu standardních úkonů, jež mají banky předepsané pro úspěšné schválení úvěrové žádosti.