Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Finanční půjčky od soukromé osoby

Nechtějí vám nikde půjčit peníze? Podáváte jednu žádost za druhou a všechno marné? Pak se na chvíli zastavte a začněte přemýšlet. Tím, že se budete snažit bezmyšlenkovitě získat půjčku si spíš uškodíte. Jednak je každá žádost o půjčku zaznamenána v registru a zvlášť její zamítnutí vás nestaví do příliš přívětivého světla. Pokud jste byli žádat o úvěr v bance, je otázka, z jakého důvodu vám ji neschválili. Je to proto, že máte záznam v registru dlužníků, špatnou platební morálku či ještě další závazky po splatnosti? A nebo banka nechce akceptovat váš zdroj příjmů? Stejně tak jste žádali o půjčku nebankovní společnosti? Vzhledem k tomu, že renomované soukromé firmy jsou na stejné úrovni jako tradiční bankovní domy, není se čemu divit. Povinností všech finančních společností je dopředu si ověřit platební schopnost žadatele, aby jej ochránili před dluhovou pastí. Všechny solidní úvěrové firmy však dbají na zodpovědné půjčování. Proto je ve vašem vlastním zájmu, když vám společnost žádost zamítne z důvodu příliš velké zadluženosti. Jestliže ale i přesto potřebujete půjčku a vaše snaha se míjí účinkem, určitým záchranným kruhem se může stát půjčka od soukromé osoby.

Co je půjčka od soukromé osoby?

Půjčka od soukromé osoby je vlastně určitou alternativou nebankovních půjček, na kterou se spoléhají ti klienti, kteří se žádostí o úvěr nepochodili nikde jinde. Pod pojmem soukromá osoba se rozumí jakákoli fyzická osoba, která má volné peněžní prostředky a ty chce zhodnotit. Půjčka je tak výhodná pro obě strany. Soukromý investor si zhodnotí peněžní prostředky, které by jinak ležely ladem na účtu a vy jejich prostřednictvím vyřešíte ožehavý problém, který díky nedostatku financí máte. Jedná se vlastně o jakýsi obchod, který panuje  prakticky od té doby, co lidé vymysleli peníze. Půjčky vždy byly a budou a nikdy nevymizí. Všeobecně se dá říct, že soukromá půjčka má svůj efekt zejména pro ty klienty, kterým standardní podmínky bankovních i nebankovních půjček z nějakého důvodu nevyhovují. Může to být třeba nutnost doložení příjmu, negativní záznam v registru či nutnost ručení. V tomto směru je soukromá půjčka daleko jednodušší, jelikož má své zcela individuální podmínky. Půjčku si můžete vyjednat přesně dle svých potřeb a požadavků.

Chci půjčit

Nabídka půjček od soukromých osob

Rozsáhlou nabídku půjček od soukromých osob naleznete převážně v prostředí internetu na různých inzertních webových portálech. Zde jsou inzeráty řazeny přehledně dle kategorií a právě finance jsou jednou z nich. Jednotlivé půjčky jsou zpravidla rozděleny dle svého charakteru, a tak není problém se zaměřit jen na půjčky od soukromých osob. Většinou se jedná o krátký inzerát, kde je uveden kontakt na soukromou osobu, případně i další informace. Jen buďte při výběru konkrétního poskytovatele půjčky velmi obezřetní a danou osobu si nejprve řádně ověřte. Poptejte se v různých diskuzních fórech, na sociálních sítích, kolegů v práci, známých a teprve na základě relevantních informací se rozhodujte. Pokud po vás někdo chce poplatky předem, pak z takové nabídky rychle vycouvejte a rozhodně žádnou smlouvu o půjčce nepodepisujte. Takové jednání nemá s férovou půjčkou zdaleka nic společného.

Kromě inzertních nabídek můžete využít i zcela opačný efekt a přímo půjčku poptávat. I tímto způsobem již řada lidí získala kvalitní úvěr a nejvíce si chválí možnost nastavení individuálních podmínek splácení. Půjčku můžete poptávat jednak opět na inzertních portálech a nebo přímo na webových stránkách zabývajících se problematikou financí. K tomuto účelu bývá na webu příslušná sekce označena pojmem “Poptávky”. Když ji rozkliknete, objeví se před vámi jednoduchý formulář, který vás už sám navede. Stručně popíšete o co máte zájem, jak jste schopni splácet a zanecháte na sebe kontakt, telefonní číslo nebo email. Uvidíte sami, jak rychle se nabídky pohrnou za vámi, stačí si pak jen vybrat.

Peníze vyplacené ještě dnes

Půjčka od soukromé osoby nemá žádné standardní podmínky, proto si ji lze vyřídit kdykoli  a kdekoli. Jakmile danou osobu kontaktujete, záleží už jen na vaší individuální dohodě, jakou formou půjčka proběhne a jaké si nastavíte podmínky. K podpisu smlouvy dochází zpravidla při osobním jednání, a pokud jste akční a stejná reakce přichází i z druhé strany, lze celou záležitost vyřešit během chvilky. Jestliže požadujete peníze v hotovosti, většinou není problém vám je vyplatit. Samozřejmě pokud se nejedná o částku několika set tisíc, případně milionu korun. Pak je asi vhodnější peníze odeslat na bankovní účet. Podle výše úvěru se také odvíjí celkové podmínky splácení a poskytnuté záruky. V případě malé drobné částky je návratnost vynaložené investice většinou jištěna vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Bez problému tak můžete získat třeba jen tisícovku a poplatit co právě potřebujete a nesnese další odklad. Když se jedná o sumu v desítkách či stovkách tisíc, pak jsou samozřejmě i záruky splacení poněkud vyšší. Buď se za splacení poskytnutého úvěru zaručí další osoba a nebo můžete zastavit majetek. Přitom ani ten nemusí být ve vašem výlučném vlastnictví, stačí když budete mít písemný souhlas majitele, že daná nemovitost bude sloužit pro účely poskytnutí půjčky. Celková hodnota nemovitosti má potom také vliv na to, do jaké výše se vyšplhá úroková sazba úvěru. Současně není problém vyjednat si třeba odklad splátek na určitou dobu či splatnost rozložit na několik let.

Půjčku od soukromé osoby lze využít na cokoli, takže je jen na vás, jak se získanými penězi naložíte. S jejich pomocí můžete okamžitě odvrátit hrozbu exekuce, zaplatit nečekané složenky, pořídit spotřebič do domácnosti nebo případně odjet na dovolenou. Soukromý investor nenahlíží do registru dlužníků a nijak neověřuje vaši platební morálku či výši příjmů. Proto je možno konstatovat, že půjčka od soukromé soby je dostupná téměř pro každého.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.