Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Je půjčování peněz především byznys?

Není to tak dlouho, kdy se objevily první články, které začaly poukazovat na poškozování klientů při poskytování úvěrů na nákupy ojetých aut. Stejně jako aféra poplatků, které účtovaly banky svým klientům za správu úvěrových účtů, vyvolala i tato poměrně veliký ohlas. Důvody jsou prosté, tento problém se týká velkého množství lidí a celkově jde o velké peníze. Dlužno říct, že v případě nákupu ojetiny na úvěr se týká převážně lidí, kteří nejsou zámožní, spíše mají hlouběji do kapsy.

Když si chtějí pořídit auto a nemají dostatečnou hotovost, kupují auto na úvěr. Jak nám ukázala kauza úvěrových produktů, není jednoduché odhalit, že úvěrové společnosti a smluvní autobazary se snaží maximalizovat svoje zisky na úkor právě těch méně majetných. Využívají jejich touhu vlastnit něco, na co ve skutečnosti nemají.

A co v kauze vlastně jde? Zjednodušeně řečeno, firmy špatně zúčtovávaly akontaci a důsledkem této „chyby“ byla mylně spočítána tzv. RPSN sazba tedy roční procentní sazba nákladů. Kdyby se jednalo o pár procent, ale tady byla celková výše téměř dvojnásobná.

Na trhu však existuje i velké množství finančních produktů, které se soustředí na poskytování půjček se zástavou nemovitosti. I tyto produkty jsou v převážné míře zaměřeny na lidi, kteří moc chtějí nebo potřebují to, na co nemají. V této oblasti jde však v průměru o daleko větší částky a často je využívají lidé, kteří se nacházejí v zoufalé životní situaci a jsou tedy i daleko více zranitelní. Ba co víc, za své selhání se stydí a proto se ani nedokážou bránit.

Pojďme se tedy podívat blíže na půjčky, které nabízejí jak banky, tak i nebankovní společnosti, různé fyzické osoby, ale i realitní kanceláře. Celý článek

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.