Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Konsolidace půjček pro problémové klienty

Máte půjček plnou hlavu a nezvládáte splácet? Jedna splátka stíhá druhou a jen těžko dokážete na jejich pokrytí doplnit domácí rozpočet? V takovém případě bude třeba nalézt účinné řešení, abyste se vyhnuli zbytečným dluhům. A k nim není daleko. Jakmile bankovní konto klesne na nulu a splátky neodejdou v řádném termínu, je malér na světě. Začnou naskakovat nejen úroky z prodlení, ale i sankční poplatky a vy pak jen platíte. Pokud neuchopíte situaci pevně do svých rukou a budete hrát roli mrtvého brouka, příliš mnoho si nepomůžete. Dluhy vás jednoho dne dostihnou a je jen otázka času, kdy se exekutor zjeví za vašimi dveřmi. Věřte, že jeho návštěva pro vás bude nemilá. Obstaví vám konto v bance, zabaví vybavení domácnosti, případně další majetek a kromě toho ještě zaplatíte poměrně tučné náklady exekučního řízení. Stojí vám to za to? Určitě ne. Takže pokud zjistíte, že jsou splátky půjček již nad vaše momentální možnosti, začněte jednat. Oslovte věřitele, snižte splátky na minimum nebo chtějte odklad. V případě, že nepomůže ani to, začněte uvažovat o konsolidaci. Tu je ale nutné provést včas. Dluhy vám nikdo konsolidovat nebude. Jak na to?

Chci půjčit

Konsolidace půjček

Konsolidace půjček znamená, že veškeré své půjčky a úvěry sjednotíte do jednoho úvěrového produktu. Přitom není třeba rozlišovat, u jaké společnosti své závazky máte. Do konsolidace můžete zahrnout hypotéku, leasing na auto, dluhy z kreditních karet a kontokorentu, i běžnou nebankovní spotřebitelskou půjčku. Co tím získáte? V prvé řadě ušetříte. Ptáte se jak, když závazky budete mít pořád stejné? Ano výše vašich závazků se nijak nezmění, ale to podstatné na čem ušetříte, jsou náklady na půjčku. Pokud je totiž platíte u každé půjčky zvlášť dají vám dohromady nemalou sumu peněz. To máte nejen úrokovou sazbu u každé půjčky, ale poplatek za vedení úvěrového účtu, zasílání výpisů, samotnou transakci peněžních prostředků, atd. Když tyto poplatky budete platit jen u jedné jediné půjčky, která bude v celkové výši vašich dosavadních závazků, opravdu ušetříte nemalou sumu peněz, dokonce i v řádu tisíců. Vezměte si do ruky kalkulačku a zkuste si to spočítat. Přitom tyto poplatky jsou naprosto zbytečné a v konečném výsledku vám vydají za jednu splátku půjčky.

Jak provést konsolidaci půjček

Konsolidaci půjček provádí řada úvěrových společností a každá z nich samozřejmě za zcela odlišných podmínek. Proto si předem zjistěte, jaká je aktuální situace na trhu a dle toho se rozhodujte. K tomuto účelu je velmi dobré využít online srovnávač půjček, který vám během chvilky poskytne všechny potřebné informace. Dozvíte se výši úrokové sazby, dobu splatnosti, případně i další benefity navíc, které některé společnosti k půjčkám nabízí. Žádost o konsolidaci pak podáte na konkrétním webu dané společnosti. V připraveném formuláři uvedete své jméno, příjmení, emailovou adresu a telefonní číslo a stručně popíšete jaké půjčky a úvěry si přejete konsolidovat. Jakmile žádost odešlete, o její předběžné zpracování se postará plně automatizovaný systém, který posoudí míru vaší zadluženosti a to, zda je konsolidace ve vašem případě vůbec možná. Pokud dostanete příznivou odpověď, budete kontaktováni pracovníkem úvěrové společnosti a s ním se už dále dohodnete na podrobnostech.

Sjednat půjčku

 

Konsolidace půjček pro problémové klienty

O konsolidaci půjček můžete zažádat kdykoli během jejich splácení, není nijak omezena časem ani dalšími podmínkami. Pro uzavření nové úvěrové smlouvy je však nutno společnosti doložit všechny podklady týkající se stávajících půjček a úvěrů. Dáváte-li přednost osobnímu jednání, můžete dokumenty přinést osobně, ale není to nutné, řada firem akceptuje i rychlou elektronickou komunikaci. Stačí podklady naskenovat a odeslat, a zbytek dořešit po telefonu. Pokud vám budou vyhovovat podmínky nové půjčky, nebankovní společnost už všechny administrativní záležitosti s tím spojené dořeší za vás. V prvé řadě se spojí s danými subjekty a vyplatí u nich celou vámi vypůjčenou částku. Tím pádem vás zbaví všech závazků k daným společnostem. Vy potom jen podepíšete novou smlouvu o půjčce, která bude zahrnovat celkovou sumu ze všech nesplacených půjček a úvěrů. Avšak poplatky spojené s poskytnutím půjčky budete hradit už jen jednou. Tím také získáte větší přehled nad financemi a jen k určitému datu si nastavíte trvalý příkaz odchozí platby v bance.

Konsolidací půjček ušetříte

Jak už bylo řečeno výše, konsolidace půjček je efektivním řešením, za situace, že se změnil váš rodinný rozpočet co se týče příjmů a nezvládáte včas a řádně dostát svým závazkům. Stačí abyste jen přišli o práci, onemocněli nebo se rozešli s partnerem a hned finance dostanou zcela jiný rozměr. Velkou předností konsolidace je také to, že novou půjčku si vyjednáte s podmínkami, které vám budou momentálně vyhovovat. Bez problému si můžete novou půjčku navýšit, jednotlivé splátky snížit, vyjednat zcela jinou úrokovou sazbu, prodloužit dobu splatnosti, případně dojednat odklad splátek na určitou dobu. To vše je v případě nebankovní konsolidace možné při zohlednění individuálních potřeb klienta. V konečném výsledku vám konsolidace pomůže ušetřit peníze, které byste jinak zaplatili na zbytečných poplatcích. V případě, že jsou splátky půjček nad vaše momentální možnosti, ochrání vás konsolidace i před dluhovou pastí, kam byste díky dluhům mohli časem spadnout.

Konsolidaci půjček provádí řada solidních nebankovních společností, které důsledně dodržují zásady zodpovědného půjčování a snaží se klientům pomoci. Půjčky poskytují na základě jasné a transparentní smlouvy bez skrytých podmínek navíc.