Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Levné půjčky

Hledáte opravdu levnou a přitom skvělou půjčku? Nechcete platit zbytečné poplatky? Pak to určitě nebude ta první nabídka, co vám přijde pod ruku. Musíte získat dokonalý přehled o aktuálním dění na trhu, vybírat a porovnávat. Jen tak najdete přesně to, co hledáte. Abyste nešlápli vedle, jsou tady různé online srovnávače a kalkulátory půjček, které vám samotný výběr v mnoha směrech určitě usnadní. Rozhodně využijte jejich služeb, jelikož vám o půjčce řeknou daleko víc, než lákavý reklamní slogan z médií. Srovnávače půjček poskytují svoje služby zcela zdarma na internetu. Zde na příslušných webových stránkách zadáte vámi požadované parametry a okamžitě se před vámi objeví široká škála úvěrových produktů, z nichž si už jen stačí vybrat. Hned na první pohled je zřejmé, že jednotlivé půjčky se mezi sebou liší nejen výší úrokové sazby, dobou splatnosti, ale i dalšími benefity navíc. Někde můžete třeba získat půjčku úplně zcela bez poplatku, jinde zase odklad splátek či možnost předčasného splacení bez sankce. Konečné rozhodnutí už je na vás, ale věnovat chvíli času samotnému výběru půjčky se vám v budoucnu určitě vyplatí. Vždyť můžete jen získat!

Co určuje cenu půjčky?

Na finančním trhu působí řada bankovních i nebankovních společností a každá z nich se snaží svojí nabídkou zaujmout co nejširší okruh zákazníků. Konkurence je veliká, a tak v různých reklamních spotech doslova předhání jedna druhou. Jak se má potom člověk, který si chce jen půjčit peníze, správně orientovat? Mnoho lidí se při výběru půjčky orientuje jen výší úrokové sazby. A to je právě špatně. Úroková sazba vám nikdy neřekne, kolik v konečném výsledku za půjčku vlastně zaplatíte. Celkovou cenu půjčky totiž ovlivňuje RPSN (roční procentní sazba nákladů), která vám vždy prozradí, zda je pro vás půjčka nejlevnější či nikoli. Nikdy se nenechte zlákat nabídkou, kde vám bude poskytovatel slibovat úrok 0 %. Kromě tohoto ukazatele chtějte znát i výši RPSN. Ta udává v procentech, kolik musí klient zaplatit za dané období (zpravidla jednoho roku) v souvislosti s půjčkou. To znamená, kolik peněz musíte k vypůjčené částce zaplatit navíc. Součástí RPSN je nejen úroková sazba, ale i poplatky spojené s poskytnutím půjčky: poplatek za vyřízení žádosti, správu úvěru, za vedení úvěrového účtu, za převod peněžních prostředků, za pojištění schopnosti splácet, atd. Takže když si spočítáte výši RPSN, abyste věděli kolik vlastně za půjčku zaplatíte, získaný výsledek nemusí být konečný. Celkovou cenu půjčky mohou výrazně ovlivnit i různé sankce a benefity. Sankční poplatky půjčku zpravidla výrazně zdraží, naproti tomu různé benefity srazí konečnou cenu podstatně dolů. Chcete-li tedy opravdu nejlevnější půjčku, neporovnávejte jen RPSN.

Chci půjčit

Pozor na možné sankce

Mnoho lidí právě chybuje v tom, že při sjednání půjčky se ani o případné sankční poplatky příliš nezajímají. Nepovažují je v danou chvíli za důležité. Jenomže nikdy nevíte, do jakých problémů vás život zavede a jakou nenadálou situaci budete muset řešit. Přijdete o práci, onemocníte nebo se rozejdete s partnerem a najednou budou na splácení půjčky v domácím rozpočtu chybět peníze. Proto je důležité zajímat se o vše, co je s poskytnutím půjčky spojeno. Je dobré vědět, co vás čeká v případě odložení splátky, předčasného splacení nebo pozdní úhrady. I když jsou sankční poplatky a pokuty omezené zákonem o spotřebitelském úvěru, mohou konečnou cenu půjčky velmi výrazně navýšit. Dle zákona mohou smluvní pokuty činit maximálně 0,1 % denně z částky po splatnosti a celková suma smluvních pokut nesmí přesáhnout polovinu z celkové výše půjčky (nejvýše 200 000 Kč).

I benefity zlevní půjčku

Konkurence na úvěrovém trhu je natolik veliká, že poskytovatelé půjček se všemi možnými způsoby snaží svoji potenciální klientelu všelijak zaujmout. Jedni nabízí třeba půjčku se splatností do 14dní úplně zdarma, jinde vám veškeré úroky vrátí při řádném splacení. Některé společnosti nabízí možnost sjednat si odklad splátek na určitou dobu nebo možnost mimořádné splátky či předčasného splacení bez sankce. Určitě je vhodné využít různé akční nabídky, které mají za úkol upoutat na sebe největší pozornost. V každém případě je na místě při rozhodování uvážit veškeré parametry, které určují konečnou cenu půjčky.

Vyberte vhodného poskytovatele

Nikdy se nedá jednoznačně říci, která půjčka je nejlevnější a která nestojí ani za povšimnutí. Z hlediska ceny nelze mezi sebou ani porovnávat bankovní a nebankovní půjčky, každá z nich má svá pro a proti. Když půjdete pro půjčku do banky, musíte vyhovět zejména náročným požadavkům, které klade banka na jednotlivé žadatele. Záleží na výši vašich příjmů, případnému záznamu v registru dlužníků, možnosti ručení a nakonec i účelu použití peněžních prostředků. Všechny tyto faktory stanoví bonitu žadatele, která má podstatný vliv na konečnou cenu půjčky. Chcete-li ale sjednat půjčku skutečně rychle, pak lze využít některou online půjčku od jedné z nebankovních společností. Některé mikropůjčky nabízí například první půjčku úplně zdarma bez poplatku, avšak se splatností několik dní až jeden měsíc. Pokud se ale opozdíte se splátkou nebo budete žádat o prodloužení doby splatnosti, pak je už taková služba za poplatek, což celkovou cenu za půjčené peníze podstatně zvyšuje. Z toho důvodu vždy záleží na řadě okolností, které mají na půjčené peníze vliv.

Levná půjčka má pro každého žadatele jinou hodnotu, nikdy tímto termínem nelze všeobecně označit žádný úvěrový produkt. Výslednou cenu za poskytnutí půjčky částečně ovlivňuje klient sám, jelikož ve většině případů jsou podmínky sjednaného úvěru stanoveny na základě individuálních potřeb.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.