Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Malá nebankovní půjčka pro čerstvé podnikatele

Pustili jste se s plnou vervou do podnikání a máte hlavu plnou nápadů? Pro realizaci vašich plánů začíná být čas váš největší nepřítel? Jste plni pracovního nadšení a elánu? Pak jistě máte také dokonale propracovaný byznys plán, na kterém vlastně stojí celý váš úspěch. Mít jenom čerstvý živnostenský list v kapse nestačí. Každé podnikání vyžaduje hodně úsilí a konkrétní představu, jak svoji živnost budete provozovat. Většina začínajících podnikatelů však nemá dostatečný kapitál na rozjezd svojí firmy, a tak se snaží improvizovat. Kolikrát drobní živnostníci začínají jen v domácích podmínkách, což ale na druhou stranu podstatně snižuje efektivitu takové práce. Abyste svůj podnik rozjeli naplno, začali vydělávat a brzy se dopracovali k reálným ziskům, musíte mít pro svoji práci potřebné zázemí. Z toho důvodu je určitě lepší vzít si do začátku půjčku, pořídit co je třeba a pak se jen naplno věnovat svojí práci. Když bude firma šlapat jak má, brzy si vytvoříte okruh stálých zákazníků, kteří vám budou přinášet pravidelné zisky. Díky nim si hravě nastavíte měsíční rozpočet z něhož v pohodě utáhnete i jednotlivé splátky sjednané půjčky. Otázka je, kolik peněz na své podnikání vlastně potřebujete a jaké jsou vaše možnosti. Zda máte nějaký majetek, kterým případně můžete za půjčku ručit nebo se za vás zaručí jiná osoba, atd. Všeobecně se dá ale říci, že pro začínající podnikatele je to na trhu s půjčkami trochu potíž. Získat ji můžete, ale otázka je, kde.

Chci půjčku

Půjčka pro začínající podnikatele

Řada začínajících podnikatelů žije v představě,  že přijdou do první banky, předloží živnostenský list a půjčku mají v kapse. Mnohdy nastává dost velké překvapení, když ze strany banky vzejdou náročné požadavky na doložení různých dokladů a potvrzení. Kromě jiného musíte bance prokázat také svoji bezdlužnost vůči finančnímu úřadu a pojišťovně a samozřejmě i vaše osoba nemusí být vedena v registru dlužníků. Další poněkud velký zádrhel nastává při požadavku doložení příjmů. Pokud začínáte podnikat třeba po dlouhodobé evidenci na úřadu práce, kdy jste dostávali jenom podporu nebo sociální dávky, asi pro vás v bance pochopení mít nebudou. Když přecházíte do podnikatelské sféry z dlouholetého stabilního poměru, možná bude banka tento fakt více akceptovat, ale i tak se doložení výpisu z účtu nevyhnete. A je otázka, nakolik budou vaše minulé příjmy považovány za dostačující. Z toho důvodu to právě osoby samostatně výdělečně činné nemají s půjčkou v bance jen tak jednoduché a řada z nich raději rovnou hledá možnosti v nebankovní sféře. U nebankovních úvěrových společností totiž naleznete přímo specifickou kategorii půjček pro začínající podnikatele, která má již předem podmínky nastaveny tak, aby jim dokázaly vyhovět i osoby bez doložitelného příjmu.

Malá nebankovní půjčka

Doménou nebankovních společností jsou právě malé drobné půjčky tzv. mikropůjčky, které jsou pro žadatele velmi snadno dostupné. Jejich služby mohou jednoduše využít všichni lidé, pro které je bankovní půjčka naprosto nemožná. Jedná se nejen o začínající podnikatele, ale i třeba o nezaměstnané, matky na mateřské, důchodce, studenty, osoby na sociálních dávkách, se záznamem v registru dlužníků, atd. Nebankovní půjčky a úvěry jsou pro snazší orientaci rozděleny do řady kategorií a každá z nich odpovídá dané životní situaci. Můžete si sjednat rychlou půjčku před výplatou, okamžitou půjčku na účet, půjčku vyplacenou v hotovosti na ruku a nebo přímo půjčku na podnikání. Výše podnikatelské půjčky není nijak omezena, půjčit si můžete kolik chcete, spíš je otázka, zda budete volit mezi účelovou půjčkou nebo neúčelovou. Účelová půjčka je možná pro drobné živnostníky velmi lákavá, jelikož je úročena nižší úrokovou sazbou a zpravidla mívá i delší dobu splatnosti. Avšak k půjčce musíte doložit všechny doklady o tom, jak jste se získanými penězi naložili. To znamená, že veškeré faktury od nákupu, které máte v účetnictví. Naproti tomu existuje také půjčka neúčelová, což je vlastně jakýkoli běžný spotřebitelský úvěr, na který hravě dosáhne i osoba samostatně výdělečně činná. Nikomu nemusíte prokazovat na co jste peníze z půjčky použili, avšak počítejte s poněkud vyšší úrokovou sazbou. I jako podnikatel si můžete půjčit třeba jen tisícovku do výplaty. Otázka tedy je, na co peníze potřebujete, jak je chcete použít a dle toho je třeba se rozhodovat. Nedá se jednoznačně říci, co je lepší a co horší, vše má svá pro a proti a každý typ půjčky řeší jinou konkrétní situaci.

Sjednat půjčku

Půjčka od soukromého investora

Kromě velkých certifikovaných nebankovních společností se na úvěrovém trhu můžete shledat také s nabídkou půjček od soukromé osoby, která může být i pro začínající podnikatele adekvátním řešení financí. Půjčky od soukromých investorů jsou poskytovány za zcela individuálních podmínek, takže nikdo nekontroluje registry dlužníků, nevyžaduje doložení příjmů, ani nikoho nezajímají vaše další stávající závazky a dluhy. Soukromý investor neřeší, kde vezmete peníze na splátky, obzvlášť, pokud se jedná jen o malou půjčku. Riziko takto poskytnutého úvěru je většinou vyváženo vyšší úrokovou sazbou. Půjčka od soukromé osoby tedy závisí jen vaši vzájemné dohodě, ale začínajícím podnikatelům může mnohé vyřešit. Určitě také není od věci soukromého investora stručně seznámit s vašim byznys plánem, možná to bude pro něj investiční příležitost. Můžete se dohodnout na spolupráci a třeba mu nabídnete určitý podíl na zisku. Vidíte sami, že způsobů, jak vyřešit finance na počátku podnikání je nespočet, jen je třeba hledat možnosti, jaké budou nejvíce vyhovovat jen a jen vám.

Začínající podnikatelé mohou k výběru malé nebankovní půjčky nejlépe využít online srovnávač půjček, který vám okamžitě zobrazí aktuálně dostupnou nabídku na trhu, a to včetně podmínek, za kterých jsou konkrétní půjčky poskytovány.