Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Malá nebankovní půjčka pro čerstvé podnikatele

Otevřeli jste si živnost a právě teď držíte v ruce čerstvý živnostenský list? Pak jste jistě plni elánu a pracovního nadšení, které každé začátky podnikání doprovází. Vydat se na pracovní dráhu jako osoba samostatně výdělečná činná vyžaduje nejen pořádnou dávku odvahy, ale také jasně propracovaný byznys plán. Pouštět se do neuváženého rizika se rozhodně nevyplácí. Z toho důvodu je také třeba pečlivě uvážit finanční stránku věci. Každé podnikání vyžaduje do začátku alespoň minimální vstupní kapitál. Pokud nemáte ani korunu a nemůžete finančně pokrýt nezbytné prvotní náklady, jen stěží svůj byznys rozjedete. V takovém případě se nabízí možnost půjčky, bez níž se prakticky nehnete z místa. Obzvlášť v případě, že se jedná o opravdu velký projekt, který vyžaduje investici v řádu milionů. Drobní živnostníci si snad ještě poradí s úsporami a případně si půjčí podstatně menší částku, ale najdou se i tací, kteří z důvodu nedostatku financí začínají doslova jen v základních podmínkách. Je otázka, zda je takové podnikání efektivní. Abyste mohli vydělávat, musíte mít k tomu všechny vyhovující podmínky. Když si doma z obýváku zřídíte výrobní dílnu, možná první zakázku ještě dokončíte, ale postupně budou vyplouvat všechny důvody, proč to takto nejde. Z toho důvodu je pro začínající podnikatele vždy půjčka na místě. Když s její pomocí podnikání rozjedete a bude se vám dařit, v pohodě utáhnete i měsíční splátky a můžete pomýšlet na další rozvoj úspěšné firmy. Kde si ale do začátku nejlépe půjčit?

Chci půjčit

Půjčka pro začínající podnikatele

Oprávnění k vykonávání konkrétní podnikatelské činnosti ještě ale neznamená, že máte, co se týče půjček a úvěrů dveře v každé bance otevřené. Spíš naopak. Na začínající podnikatele se dívají velmi skepticky a získat si jejich důvěru není jen tak. Od banky si můžete půjčit kolik chcete, avšak pokud žádáte půjčku v řádu několika milionu korun, připravte se na zdlouhavý schvalovací proces. Ten bude obnášet nejen doložení vaší bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu a pojišťovnám, ale i předložení dokonale zpracovaného podnikatelského záměru. Dá se říct, že na něm doslova záleží, nakolik s půjčkou v bance uspějete. Pokud ji váš nápad zaujme, bez problému vás v jeho realizaci podpoří. Jestliže se ale bance líbit nebude, máte smůlu a musíte to zkusit jinde. Proto se na jednání v bance pečlivě připravte, úspěšný úvěr závisí i na vašich vyjednávacích shopnostech. V neposlední řadě je však třeba zmínit i to, že vzhledem k tomu, že žádáte o klasickou bankovní půjčku, musíte naplnit i její standardní podmínky, které platí pro jakoukoli půjčku. Půjčit si můžete na podnikání i jen deset tisíc korun, ale pouze za předpokladu, že projdete lustrací v registru dlužníků a doložíte bance své příjmy. Jelikož jako začínající podnikatel nemáte žádnou účetní výsledovku, kterou byste mohli v bance předložit, je otázka, nakolik bude banka ochotna vám půjčit. Určité možnosti se nabízí ve formě ručení, jak majetkem, tak i další osobou jako spolužadatelem o půjčku. Vzhledem k tomu, že bankovní podmínky pro schválení půjčky na podnikání jsou velmi přísné, není výjimkou, že vám půjčku banka neschválí. V takovém případě není třeba zoufat, pořád se před vámi otevírají široké možnosti nebankovní sféry.

Nebankovní půjčka pro čerstvé podnikatele

Z hlediska poskytovatelů půjček jsou začínající podnikatelé na stejné pozici jako všichni problémoví klienti, kteří nemohou doložit svůj příjem z trvalého zaměstnaneckého poměru. Jedná se zejména o nezaměstnané, osoby pobírající sociální dávky, matky na mateřské, studenty, důchodce, spod. Na rozdíl od banky nebankovní společnosti posuzují každou podanou žádost o půjčku individuálně, takže se zde nabízí široké pole k vyjednávání. V prvé řadě je třeba ale uvážit, kolik peněz do začátku potřebujete a jaké máte představy o splátkách. Těmto základním kritériím už potom přizpůsobíte výběr vhodné úvěrové společnosti. V nebankovní sféře jich působí tolik, že ani nebudete vědět, kterou vybrat. Abyste si výběr co nejvíce usnadnili, můžete využít online srovnávač půjček, kdy do systému zadáte jen vaše požadavky na půjčku a okamžitě se před vámi zobrazí široká škála úvěrových produktů aktuálně dostupných na trhu. Už na první pohled lze zaznamenat, jak se půjčky mezi sebou navzájem liší nejen výší úrokové sazby, dobou splatnosti, ale i dalšími benefity navíc. Vzájemným posouzením pak už jen lehce přijdete na to, která půjčka bude pro vás nejlepší.

Sjednat půjčku

Malá půjčka pro podnikatele

Nebankovní společnosti se snaží být pro své klienty opravdovým pomocníkem v nouzi a ani drobní malí živnostníci v počátku svého podnikání nejsou žádnou výjimkou. Nebankovním společnostem je jasné, že ne všichni podnikatelé potřebují hned půjčku v řádu milionu korun, ale mnohdy je i několik desítek tisíc plně dostačujících na to, aby své podnikatelské aktivity naplno rozjeli. Přestože je výše podnikatelské půjčky neomezená, je jasné, že čím menší suma, tím máte větší šanci na úspěšné schválení půjčky a její rychlé vyplacení. Kromě toho, že nebankovní společnosti nabízí přímo úvěry určené jen podnikatelům, které mají dle toho stanovené podmínky, můžete si jako osoba samostatně výdělečně činná prakticky sjednat jakoukoli spotřebitelskou neúčelovou půjčku. Nikomu nemusíte uvádět účel použití peněžních prostředků, tudíž lze s nimi efektivně pokrýt finanční náklady spojené s rozjezdem podnikání. Navíc, nebankovní půjčku si můžete vyřídit podstatně rychleji než úvěr od banky. Nebankovní společnosti totiž nabízí své služby na internetu, takže celou půjčku si kompletně vyřídíte jen v pohodlí svého domova na internetu. Nejste omezeni otevírací dobou pobočky a po podání žádosti do několika málo minut okamžitě víte na čem jste. Žádost podáte online, ta se obejde bez jakékoli zbytečné administrativy a půjčka je schválena jen na základě vámi zadaných kritérií. Celý schvalovací proces probíhá jen s pomocí plně automatizovaného systému, který vás o výsledku schvalovacího procesu informuje emailem i krátkou SMS zprávou. Je-li vám půjčka schválena, peníze jsou okamžitě převedeny na bankovní účet nebo vyplaceny v hotovosti. Pokud jako podnikatel máte záznam v registru dlužníků, pak můžete jako poskytovatele půjčky zvolit takovou společnost, která do registru nenahlíží vůbec, případně danému záznamu nepřikládá žádný podstatný význam. Avšak u tohoto typu půjček počítejte s vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Je tedy jen a jen na vašem uvážení, zda se vám taková půjčka vyplatí či nikoli.

I když začínající podnikatelé mají možnosti půjček a úvěrů značně omezené, přesto existuje nespočet nebankovních úvěrových produktů, které podstatně zvyšují jejich šanci na získání vhodné půjčky. Avšak nikdy se nezadlužujte nad rámec svých možností a půjčte si jen tolik, kolik opravdu potřebujete na rozjezd svého podnikání.