Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Nebankovní konsolidace půjček bez zástavy

Nesete si na svých bedrech tíhu několika půjček a úvěrů? Připadá vám, že splácení půjček už není v poslední době tak ideální, jak byste si představovali? Mnoho lidí ve chvíli, kdy si za daných okolností sjednává půjčku, nedokáže v dlouhodobém horizontu dobře odhadnout své možnosti a pak se kdysi dobrá půjčka rázem změní v noční můru. Je tedy nějaká možnost, jak dostát svým závazkům v každém případě? V průběhu splácení jakékoli půjčky, obzvlášť, pokud je její splatnost rozložena na několik let, mohou nastat situace, kdy jsou její splátky vážně ohroženy. Nejenže nikdy nevíte, kdy firma ukončí svoji činnost a vy tak přijdete o práci a tudíž i o trvalý zdroj příjmů, ale můžete i onemocnět, rozejít se s partnerem nebo se vám přihodí úraz. Co pak? Máte půjčky, úspory nejsou bezedné a domácí rozpočet nafukovací. Naštěstí nemusíte zoufat, i když může nastat cokoli, řešení se vždy najde adekvátně dané životní situaci. Jen je třeba problémy řešit včas a nestrkat před nimi hlavu do písku. Pokud necháte půjčky ležet ladem s myšlenkou, že na ně prostě nemáte a stojíte před rozhodnutím, zda zaplatit nájem či splátky půjček, pak vězte, že si zaděláváte na zbytečné problémy. K problému je třeba se postavit čelem a celou záležitost řešit včas. Jakmile vám začnou chodit upomínky a vy je bez nepovšimnutí rovnou z poštovní schránky vyhodíte do koše, podstatně si tím zúžíte okruh vhodných způsobů řešení. Jakmile zjistíte, že vám domácí rozpočet nevychází, sedněte si s tužkou a papírem a počítejte. Zjistěte výsledek a dle toho se zařiďte.

Chci půjčit

Konsolidace půjček

Pokud splácíte bankovní hypotéku, spotřebitelskou nebankovní půjčku, máte dluhy z kreditních karet a navrch k tomu ještě platíte leasing či půjčku na auto, jsou takové závazky více než nemalé. Jestliže platíte každou půjčku zvlášť, určitě jste si povšimli, kolik peněz navíc je s každou jednotlivou půjčkou spojeno. To máte nejen úroky, ale i poplatky za vedení úvěrového účtu, posílání výpisů, atd. Když si sečtete jenom tyto položky dohromady ze všech půjček co máte, možná se nebudete stačit divit, jak vysokou sumu vám ve výsledku dají. A přesně tuto částku můžete ušetřit, pokud sloučíte všechny své půjčky do jedné a sjednáte si tzv. konsolidaci půjček. Ta pro vás v konečném důsledku znamená, že nejenže ušetříte na poplatcích nemálo peněz, ale sjednáte si úplně novou půjčku, s novými podmínkami. Takže si třeba vyjednáte i lepší úrokovou sazbu, prodloužíte dobu splatnosti či případně dohodnete podmínky adekvátně vašim momentálním možnostem. Ty třeba zahrnují i odklad splátek na určitou dobu, třeba než si najdete novou práci a budte mít opět plnohodné příjmy z nichž dokážete bez problému dostát svým závazkům. Přitom o konsolidaci půjček můžete požádat prakticky jakoukoli úvěrovou společnost. Na trhu jich působí nespočet a každá provádí konsolidaci na základě jiných podmínek.

Nebankovní konsolidace půjček

Pro mnoho klientů úvěrových společností se nabízí nejschůdnější řešení v podobě nebankovní konsolidace, jelikož nebankovní sféra nemá tak přísné podmínky pro schválení úvěrů jako banky. Navíc u nebankovních společností si můžete konsolidaci půjček vyřídit jednoduše online a nemusíte kvůli tomu nikam chodit na kamennou pobočku. Také administrativa není tak rozsáhlá jako v případě bankovní půjčky. Šanci na úspěšné schválení půjčky mají i klienti se záznamem v registru nebo s nedostačujícími příjmy, kteří momentálně pobírají jen podporu v nezaměstnanosti, sociální dávky, stipendium, důchod, rodičovský příspěvek, apod. Žádost o nebankovní konsolidaci půjček podáte rovnou na webových stránkách úvěrové společnosti. K tomuto účelu je zde již předem připravený formulář, v němž uvedete jen své identifikační a kontaktní údaje, jaké máte závazky a jaké půjčky chcete konsolidovat. Vzhledem k tomu, že žádosti o nebankovní půjčku jsou zpracovány za pomoci plně automatizovaného systému, do několika minut jste informováni o tom, zda je vám konsolidace půjček schválena. Následně poté jste kontaktováni pracovníkem úvěrové společnosti, s nímž se dohodnete na podrobnostech. Dáváte-li přednost osobnímu jednání, můžete si sjednat schůzku přímo na pobočce kamenné společnosti  a nebo u vás doma. Je-li pro vás schůdnější elektronická cesta, i to je možné a celou záležitost můžete kompletně vyřídit jen přes internet a po telefonu. Jen nezapomeňte, že k vyřízení konsolidace půjček si musíte pro danou společnost připravit všechny podklady o půjčkách a úvěrech, které chcete konsolidovat. Nebankovní společnost pak za vás uhradí veškeré závazky, které máte u daných společností a dál už budete splácet jen jednu novou půjčku za podmínek, které jste si ujednali. Tím pádem ušetříte na poplatcích, získáte lepší úrokovou sazbu a dobu splatnosti si nastavíte dle svých potřeb.

Sjednat půjčku

Konsolidace půjček bez zástavy

Konsolidovat můžete prakticky jakékoli půjčky a úvěry, bankovní i nebnakovní půjčky dohromady, nejste ničím omezeni. V podstatě záleží jen na výši konsolidované částky. Podle toho o jak vysokou sumu se jedná, bude i nová úvěrová společnost vyžadovat určité záruky splacení. Obzvlášť, pokud se výsledná suma pohybuje v řádu sta tisíc korun a navíc třeba nemáte momentálně ani příjmy ze stálého zaměstnání. V takovém případě je vhodné za poskytnutou půjčku ručit například nemovitostí. Pokud je ale suma natolik nízká, že ručení nemovitostí není adekvátní částkou ručení a několikanásobně ji přesahuje, pak se nabízí  ručení třeba formou ručitele. Další možností je vyšší úroková sazba, případně kratší doba splatnosti. Jelikož nebankovní společnosti posuzují každou podanou žádost o půjčku individuálně, lze vždy nalézt schůdné řešení odpovídající představám obou stran. Kvůli několika desítkám tisíc opravdu nemusíte hned zastavovat vlastní střechu nad hlavou. V každém případě je nebankovní konsolidace účinným nástrojem ve chvíli, kdy splátky půjček a úvěrů přesahují momentální možnosti rodinného rozpočtu.

Konsolidaci neboli sloučení všech půjček do jedné nabízí řada certifikovaných nebankovních společností, takže si jistě bez problému vyberete. Získáte novou půjčku s novými podmínky a nakonec ještě ušetříte.