Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Nebankovní půjčka po ukončené insolvenci

Konečně jste se díky insolvenci zbavili všech dluhů a konečně můžete začít nanovo s čistým štítrm? Propluli jste úspěšně veškerým úskalím insolvenčního řízení a dobrali jste se do zdárného konce? Pak nezbývá než vám gratulovat, ne každému se totiž toto podaří. Pokud jste zadluženi až po uši, nevíte kudy kam a zmítáte se na pokraji dluhové pasti, pak to zcela automaticky neznamená, že se své dluhové zátěže zbavíte jen díky osobnímu bankrotu. Abyste na něj vůbec dosáhli musíte naplnit zákonné podmínky oddlužení, které se však nedají aplikovat na jakékoli dluhy. A pokud vám soud osobní bankrot schválí, pak máte před sebou náročné pětileté období, kdy doslova budete třít bídu s nouzí, jelikož veškeré vaše příjmy půjdou na úhradu dluhů věřitelům. Sice stačí zaplatit jen třetinu svých závazků, ale i tak to není právě jednoduché. Insolvenční srážky vám skrouhnou výplatu až do totálního minima. Když pak v tomto velmi po finanční stránce vypjatém období přijde navíc nějaký nenadálý výdaj, už je problém. Domácí rozpočet dokáže rozhodit už jen tisícikorunový nedoplatek třeba za energie, nebo se pokazí spotřebič v domácnosti či auto vypoví svoje letité služby. I takové celkem běžné věci potom dostanou ráz obrovského problému. Během insolvenčního řízení v podstatě nejste schopni cokoli ušetřit, vaše bankovní konto je před výplatou na nule, a to je i důvod, proč například banka není ochotna k takovému běžnému účtu vydat jakýkoli úvěrový produkt, třeba kreditní kartu. I ta totiž vyžaduje alespoň minimální dlouhodobý zůstatek na účtu, což se vám v insolvenci jen stěží podaří. Pokud máte ale všechny tyto trable s oddlužením za sebou, můžete se s čistým štítem opět vrhnout na spravování svých financí. Jestliže usoudíte, že by to chtělo půjčku, abyste mohli uhradit potřebné náklady, pak se dobře rozhlédněte po úvěrovém trhu.

Chci půjčit

Půjčka po insolvenci

Pokud si to situace žádá a vy potřebujete rychlou půjčku jistě není od věci poohlédnout se po nebankovním trhu. Ten je ke klientům více benevolentní než banky, tudíž zde máte větší šanci na úspěšné schválené úvěrové žádosti. Každá osoba v insolvenci je vedena v insolvenčním rejstříku, do něhož během insolvenčního řízení mohou všichni veřejně nahlédnout a zjistit si tak o vás potřebné informace. Ty se hodí zejména věřitelům, kteří tak usilují o splatnost svých pohledávek. Jakmile soud rozhodne o ukončení insolvence a vy máte rozhodnutí v ruce, rázem se vaše osoba stále evidována v insolvenčním rejstříku stane veřejně nedostupnou, tudíž se k daným informacím již nikdo nedostane a toho právě již můžete využít ve svůj prospěch a sjednat si takovou půjčku, která se nezdržuje náhledem do registrů. Mezi nebankovními společnostmi možná naleznete přímo úvěrové produkty určené klientům, kteří mají insolvenci úspěšně za sebou a potřebují dále řešit své finance. Velkou předností nebankovních půjček je také zcela jistě fakt, že zde každou podanou žádost posuzují s ohledem na individuální možnosti klienta, takže vždy máte šanci vyjednat si půjčku jakou právě potřebujete.

Půjčka bez kontroly registru dlužníků

Přestože jste zdárně prošli insolvenčním řízením, naděje na půjčku v bance je velmi mizivá. Hlavním důvodem je zcela jistě lustrace vaší osoby v centrálním registru klientských informací, kdy pro banku není problém zjistit, jak jste na tom s finanční minulostí. Pokud přijde na to, že jste právě prošli insolvenčním řízením, určitě nebude nakloněna k tomu, aby vám půjčku poskytla. Banky totiž zásadně nepůjčují zadluženým lidem a lidem se špatnou platební morálkou. Kromě toho musí banka stejně jako všechny ostatní finanční společnosti dodržet literu zákona o spotřebitelských půjčkách a úvěrech, která jim ukládá za povinnost předem si ověřit platební schopnost žadatele. Riziko u klienta, který své závazky dokázal splatit jen díky osobnímu bankrotu je velmi vysoké. Finanční společnosti tak jednají vlastně i v zájmu jednotlivých žadatelů, jelikož se je snaží ochránit před dluhovou pastí, pro případ, že by jim soud nepovolil ani osobní bankrot. Jak už bylo řečeno, podmínky oddlužení určuje zákon a opravdu nejdou aplikovat na jakýkoli nesplacený závazek. Rozhodnotí o osobním bankrotu je výhradně v kompetenci soudu.

Sjednat půjčku

Drobná půjčka pro každého

U nebankovní společnosti si můžete i po insolvenci prakticky sjednat jakoukoli půjčku. Můžete si půjčit jen pár drobných do výplaty nebo získat několik desítek, stovek či milionu korun na nezbytnou investici. Podle toho o jakou sumu máte zájem, se samozřejmě také odvíjí podmínky, za kterých je půjčka poskytnuta. Ve většině případů ale lidé po ukončení insolvence dávají přednost malým drobným půjčkám, které jsou pro ně snadněji dostupné než několikasettisícový úvěr. Malou půjčku si můžete sjednat přímo v sekci půjček určené pro osoby po ukončení insolvence nebo prakticky jakoukoli běžnou spotřebitelskou půjčku. Malá nebankovní půjčka tzv. mikropůjčka totiž na žadatele neklade nijak vysoké nároky, tudíž ji dokážete vyhovět i s příjmy, které díky insolvenci nejsou jistě na vysoké pozici. Navíc, malou půjčku si sjednáte jen na krátkou dobu, takže svůj závazek bez problému uhradíte z další výplaty a nebudete se zbytečně zadlužovat. Malou nebankovní mikropůjčku si jednoduše sjednáte kompletně celou jen v prostředí internetu, nemusíte kvůli žádosti nikam chodit na pobočku a stát ve frontě netrpělivých lidí, kteří jsou na tom obdobně jako vy. Žádost o půjčku podáte na webu dané úvěrové společnosti, kde vyplníte krátký formulář. V němu uvedete své identifikační a kontaktní údaje, nastavíte si kolik a na jak dlouho chcete půjčit. Jakmile kliknete na tlačítko odeslat, žádost je okamžitě zpracována plně automatizovaným systémem, který ji neprodleně yvhodnotí a vás obratem informuje o výsledku. Vzhledem k tomu, že je systém neustále v provozu, můžete tak o půjčku požádat kdykoli, prakticky ve dne v noci, o víkendu i ve svátek. Tím pádem se pro vás stává malá drobná mikropůjčka pohotovým zdrojem financí a opravdovým pomocníkem v jakékoli nenadálé finanční tísni.

Po ukončené insolvenci si můžete sjednat jakoukoli nebankovní půjčku, avšak velmi dobře uvažte, jak vysoký závazek naložíte na svá bedra, abyste jej dokázali bez problému splatit. Podruhé vám už soud nemusí oddlužení povolit a vy se můžete ocitnout až na samém okraji dluhové pasti.