Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Nebankovní půjčky kde opravdu půjčí

Akutně vám schází v peněžence peníze a nikde vám nechtějí půjčit? Zkoušeli jste štěstí v bance stejně tak u nebankovní společnosti? Pak je zásadní otázka v čem vězí problém. Pokud patříte mezi předlužené jedince, kteří dluží doslova každému na koho se jen podívají, pak vám opravdu jen stěží někdo další úvěr poskytne. Na první pohled to možná vypadá, že na rozdíl od banky, nebankovní společnosti půjčí úplně každému, ale opak je pravdou. Solidní úvěrové firmy dbají zejména na zodpovědné půjčování, takže když vám odmítnou další půjčku poskytnout, je to ve vašem vlastním zájmu. Jejich prvořadou snahou je ochránit klienty před dluhovou pastí, z níž není úniku. Možná stojí za úvahu, jestli skutečně potřebujete další půjčku a zda by situace neměla jiné řešení. Pokud se snažíte lepit dluh dluhem, opravdu to nikam nevede. Pokud máte závazky natolik vysoké, že je již nad vaše možnosti je uhradit, zkuste třeba popřemýšlet o osobním bankrotu. Je sice pravda, že se nedá aplikovat na všechny dluhy a má dost přísné podmínky stanovené insolvenčním zákonem, ale za pokus to jistě stojí. Oddlužení je cesta, jak se dluhů zbavit jednou provždy. Zaplatíte jen třetinu svých závazků a zbytek se vám po pěti letech jednou provždy odmaže.

Nebankovní půjčka bez zbytečných formalit

Je všeobecně známo, že nebankovní společnosti jsou při posuzování úvěrové žádosti více benevolentní než v bance. Dosáhnout na patřičnou bonitu je poměrně jednoduché. Pokud se snažíte získat půjčku a máte za sebou několik neúspěšných žádostí, bude zřejmě problém v registru dlužníků nebo ve výši vašeho příjmu. Máte-li záznam v negativním registru z důvodu špatné platební morálky z minulosti, může být tato skutečnost opravdu na závadu. Proto je třeba vybírat úvěr z kategorie půjček bez registru, které případné evidenci nepřikládají žádný podstatný význam a tudíž není rozhodujícím kriteriem pro schválení úvěrové žádosti. Když se jedná jen o malý prohřešek, může společnost přimhouřit oko a vyžadovat třeba doložení vašeho příjmu. Přitom se nemusí hned jednat o příjmy z trvalého zaměstnání, u některých firem je plně dostačující doložení příjmu z brigády, výplaty mateřské, rodičovského příspěvku, důchodový výměr nebo výplaty sociálních dávek. Takové podmínky jsou plně dostačující zvlášť u malých mikropůjček, kde je navíc riziko vyváženo vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Malou půjčku si sjednáte na internetu během chvilky bez jakékoli administrativní zátěže.

Chci půjčku

Nebankovní půjčka se zástavou

V případě, že máte další nesplacené závazky, bude daná nebankovní společnost novou žádost posuzovat s přihlédnutím k daným okolnostem. Pokud splácíte více půjček najednou, můžete třeba využít tzv. konsolidace. To znamená, že všechny svoje stávající půjčky sloučíte do jednoho úvěrového produktu a ten navýšíte o vámi požadovanou částku. Tím pádem získáte pro sebe pouze samé výhody. Jednak si upravíte výši měsíčních splátek, ušetříte za poplatky, které platíte u každé půjčky zvlášť a získáte potřebné peněžní prostředky. Dále vám může společnost nabídnout lepší úrokovou sazbu a dobu splatnosti nastavit přesně dle vašich možností. Pokud ale požadujete vyšší finanční obnos, může firma vyžadovat také vyšší záruky splacení. Tady se už jednak neobejdete bez dokladu o výši příjmu a jednak budete muset buď sehnat ručitele a nebo zastavit nemovitost. Záleží jen na vás, co je pro vás přijatelné řešení. Avšak zástavou nemovitosti získáte hodně vysokou bonitu, jelikož společnosti jsou schopny vám půjčit přibližně do 60 % odhadní ceny nemovitosti. Ještě je třeba podotknout, že se nemusí jednat jen o nemovitost ve vašem výlučném vlastnictví, majitelem může být kdokoli, kdo vám dá písemný souhlas k tomu, aby daný objekt sloužil pro účely poskytnutí úvěru. Dokonce jsou firmy, které veškeré formality kolem zástavy vyřídí za vás a poskytnou vám celý právní servis. Nemusíte se vůbec o nic starat a ztrácet svůj drahocenný čas. Po schválení půjčky a podpisu úvěrové smlouvy jsou peníze okamžitě převedeny na bankovní účet nebo vyplaceny v hotovosti na ruku.

Půjčky od soukromých investorů

Půjčky od soukromých osob neboli investorů jsou jistou alternativou nebankovních půjček, které se od klasických úvěrových produktů zásadně liší. Soukromým investorem se rozumí jakákoli fyzická osoba nebo společenství investorů, kteří mají volné peněžní prostředky a ty chtějí vhodně zhodnotit. Proto poskytnou půjčku lidem, kterým momentálně peníze chybí a za drobnou úplatu se jim v předem stanoveném termínu peníze vrátí zpět. Oproti jiným půjčkám je jejich hlavní předností možnost sjednat plně individuální podmínky. Soukromého investora nezajímá vaše minulost ani platební morálka, nenahlíží od registru dlužníků, nevyžaduje žádná potvrzení ani výpis z bankovního účtu. Celá půjčka je postavena jen na vzájemné dohodě obou stran, což může právě lidem, kteří mají problém si půjčku sjednat někde jinde, vyhovovat. Půjčit si můžete kolik chcete a splácet tak, aby to vyhovovalo jen a jen vám. Avšak při výběru konkrétní soukromé osoby musíte být obzvlášť opatrní, protože nikdy nevíte na koho narazíte. Proto je lepší se nejprve poptat známých, v různých diskuzích a teprve potom zvolit svého věřitele.

Nebankovní půjčky kde opravdu půjčí spadají mezi typické nebankovní kategorie půjček jako jsou půjčky bez registru, bez příjmu, bez ručitele, pro nezaměstnané a nebo pro matky na mateřské. Svoji půjčku tedy zvolte vždy podle toho, v jaké životní situaci se právě nacházíte.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.