Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Nebankovní půjčky od soukromníka i pro důchodce

Naléhavý nedostatek financí se může přihlásit o slovo v jakékoli etapě života. Ani důchodový věk není žádnou výjimkou. Znenadání vám vypoví službu spotřebič v domácnosti či přijde roční vyúčtování nákladů spojených s užíváním bytu a najednou máte díru v rozpočtu. Ne každý ale dokáže mít dostatečné celoživotní úspory v takové výši, aby každý nenadálý výdaj hravě pokryly. Ale na druhou stranu, ani úspory nejsou bezedné, jednoho dne je vyčerpáte a šetřit z pravidelné dávky důchodu jde už jen těžko. Jak si tedy poradit, když potřebujete i v pokročilém věku takzvaně založit? Jako první vás zcela jistě napadne půjčka a vaše první kroky povedou do nejbližší banky. Jenomže, paní za přepážkou se na vás mile usměje a jakmile zjistí, že pobíráte pouze důchod, bude chtít v nejlepším případě další záruky splacení. Vidina snadno vyřízené půjčky se vám tak ztrácí v nenávratnu a vy teprve teď pochopíte, že nic není tak snadné, jak jste si původně mysleli. Je vůbec nějaká šance, aby vám někdo půjčil? Určité možnosti sice existují, ale jsou značně omezené. Jistou naději vám dává nebankovní sektor, kde není vyřízení půjčky tolik komplikované.

Bankovní půjčka pro důchodce

Pokud jste zkoušeli svoje štěstí v bance, třeba tam, co máte vedený bankovní účet, narazili jste především na problém spočívající ve vašem důchodovém věku. I kdybyste šli kamkoli jinam, bylo by to stejné. Pro bankovní domy jsou lidé staršího věku rizikovou skupinou jednak z hlediska nedostatečného příjmu a dále pak chatrného zdraví. Za určitých okolností a samozřejmě také s přihlédnutím k výši požadovaného úvěru vám může banka poskytnout půjčku jen na základě odpovídající záruky splacení. Ručit lze jak nemovitostí, tak třetí osobou. Avšak takové případy jsou více než ojedinělé a běžnou praxí je, že banky nejsou nakloněny k tomu, aby lidem důchodového věku umožnily jakoukoli půjčku.

Nebankovní půjčka pro důchodce

Nebankovní sektor se přímo orientuje na klienty, pro něž je půjčka v bance naprosto nedostižnou záležitostí. Z toho důvodu také počítá s půjčkami pro důchodce, pro které  existuje zcela specifická kategorie. Ta má podmínky pro sjednání úvěru nastaveny tak ,aby odpovídaly možnostem žadatelů důchodového věku. To znamená, že nebankovní společnosti půjčují i lidem nacházející se ve věkové hranici 75 až 85 let. Samozřejmě, že s přibývajícím věkem je limitována horní hranice poskytnutého úvěru a doba splatnosti je zkrácena na krátkou dobu. Avšak jako nejvíce dostupné se pro důchodce jeví krátkodobé nebankovní půjčky, u nichž bývá splatnost jen několik dní až jeden měsíc. Tomuto typu půjček odpovídají různé mikroúvěry, které ani neposuzují výši důchodu.

Chci půjčku

Půjčka od soukromé osoby pro důchodce

Kromě klasických nebankovních společností, které nabízí přímo půjčky pro důchodce lze využít také půjčky ze soukromých zdrojů. Jedná se v podstatě o fyzické osoby (investory) nebo společenství investorů, kteří mají momentálně volné peněžní prostředky a chtějí je zhodnotit. Oproti finančním společnostem si pro poskytnutí půjčky prakticky nekladou žádné podmínky. Nenahlíží do registru dlužníků, nezkoumají vaše příjmy a ani je nezajímá, zda máte dluhy či nikoli. Se soukromým investorem se můžete vždy dohodnout na individuálních podmínkách, což je právě to, co vám nikde jinde nenabídnou. Avšak riziko poskytnutého úvěru bývá vyváženo na druhou stranu vyšší úrokovou sazbou a dobou splatnosti odpovídající objemu vyplacené půjčky. Můžete si půjčit částku jakoukoli chcete, třeba jen tisícovku do dalšího důchodu, ale také několik desítek či stovek tisíc. U tak velkých půjček ale i soukromá osoba bude vyžadovat další záruky splacení. Buď za úvěr může ručit třetí osoba a nebo můžete zastavit majetek. To už záleží na vás, jaké jsou možnosti.

Jak sjednat půjčku od soukromé osoby?

Nabídku půjček od soukromé osoby naleznete na řadě inzertních serverů, kde se to inzeráty doslova hemží. Všichni se předhání v tom, kdo nabídne nejlepší podmínky a tak je jen na vás co vás zaujme a co vlastně hledáte. Jakmile ale najdete půjčku pro sebe, nejprve si daného poskytovatele ověřte v různých diskuzních fórech a sociálních sítích na internetu. Poptejte se známých na zkušenosti a teprve na základě relevantních informací se rozhodujte. Kromě nabídky v inzerátech můžete také sami půjčku poptávat. K tomuto účelu slouží jednak opět inzertní portály a také přímo webové stránky, které jsou doslova tržištěm půjček. Zde jednoduše vyplníte krátký formulář, napíšete o jakou půjčku máte zájem a zanecháte na sebe kontakt. Záhy obdržíte nabídku jednotlivých investorů, ze které si už jen vyberete, co vyhovuje jen a jen vám.

Půjčka od soukromé osoby je ideálním řešením v případě, když jste s žádostí o úvěr neuspěli nikde jinde. Nabízí vám možnost poměrně rychle vyřešit jakoukoli nepříjemnou finanční krizi. Nikomu nemusíte sdělovat na co peníze právě potřebujete a splátkový kalendář si vyjednáte sami podle sebe.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.