Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Nebankovní půjčky od soukromých investorů pro začínající podnikatele

Začínáte s podnikáním? Pak se vám jistě do začátku hodí každá koruna. Jen málokterá podnikatelská aktivita se obejde bez počátečního kapitálu, abyste mohli svůj byznys rozjet naplno. Když nebudete mít vhodné prostory, vybavení, materiál, jen těžko zvládnete pokrýt poptávku a tudíž nebudete ani vydělávat. Proto se nabízí jako efektivní řešení půjčka. Pokud si její splátky rozumně rozložíte tak, aby se v pohodě vešli do vašeho měsíčního rozpočtu, není v podstatě co řešit. Jenomže, kdo půjčí začínajícímu podnikateli. Obzvlášť takovému, který má třeba za sebou několik let na úřadu práce a k samostatné činnosti se odhodlal teprve až po únavné snaze uspět v klasickém podnikání. Všude po vás budou chtít doložit příjmy a ty asi stěží pokryje výplata podpory v nezaměstnanosti. Ani úspory nejsou ve většině případů zdaleka tak vysoké, aby na úspěšný rozjezd i byť jen drobného živnostníka stačily. Nemusíte ale věšet hlavu, úvěrový trh počítá i s osobami samostatně výdělečně činnými, které mají teprve čerstvý živnostenský list kapse. Chcete vědět, kde s vámi počítají a dokážou vás podpořit a kde se naopak shledáte s nepochopením?

Chci půjčit

Půjčka od banky pro podnikatele

Pokud vážně přemýšlíte nad úvěrem, určitě vás jako první napadne půjčka od banky. Těch je u nás několik a také skutečně podnikatelské půjčky poskytují. Prvotním předpokladem je, že současně s žádostí o úvěr předložíte bankovnímu úředníkovi i skvěle propracovaný projekt. Na něm si dejte opravdu záležet nebo si ho nechte vytvořit u odborníků, protože na něm zpravidla visí váš úspěch. Pokud totiž banku váš projekt zaujme a bude ho považovat za přínosný, určitě vás ve vašich aktivitách podpoří. Jestliže se však shledáte s nepochopením pro váš záměr, peněz se nedočkáte a můžete to zkusit jinde. Tak můžete obcházet jednu banku za druhou a čekat, kdo bude stejného mínění jako vy. Bankovní půjčka má však jeden háček. Nejde jen o to, abyste banku zaujali pro svoji činnost, ale důležitá je i samotná osoba žadatele. A právě to je hlavní kámen úrazu pro začínající podnikatele. Banka si standardně proklepne každou osobu v centrálním bankovním i nebankovním registru klientských informací a jestliže zjistí, že jste zde evidováni, máte po bankovní půjčce jenda dvě. I když registrem projdete, ještě pořád není vyhráno. Bance musíte doložit potvrzení o bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu a pojišťovnám a doložit vaše příjmy. Jestliže začínáte doslova od nuly, máte opět smůlu. Z toho důvodu řada drobných živnostníků začíná s prací v provizorních podmínkách, aby vydělali alespoň nějakou korunu. Tím pádem se i celková efektivita práce podstatně snižuje. Daleko rozumnější je půjčka u nebankovní společnosti, kde jsou možnosti podstatně větší než v bance.

Nebankovní půjčka začínajícím podnikatelům

Možná vás až překvapí, že nebankovní sektor bude mít pro vás daleko větší pochopení než banky. U nebankovních společností se setkáte nejen přímo se sekcí půjček pro podnikatele, ale prakticky i jako osoba samostatně výdělečně činná si můžete sjednat jakoukoli spotřebitelskou půjčku. Podle typu úvěru se samozřejmě odvíjí i podmínky splácení. Záleží také na tom, kolik peněz požadujete a jaké máte představy o splátkách. Současně je třeba zmínit to, že u nebankovní společnosti máte vždy možnost vyjednat si individuální podmínky, a takže se vám zde otevírá nespočet variant řešení, které zcela jistě v počátcích podnikání oceníte. Navíc, nebankovní společnosti nevyžadují potvrzení o bezdlužnosti vůči úřadům a záznam v registru dlužníků neberou jako rozhodující kriterium pro schválení úvěru. I jako podnikatel si můžete půjčit třeba jen několik tisíc korun, ale hravě si sjednáte i úvěr v řádu milionu korun. Je jasné, že velká půjčka bude vyžadovat podstatně větší záruky splacení než malá půjčka, která si vystačí jen s vyšší úrokovou sazbou. Úvěry v řádu milionu korun vyžadují zpravidla ručení nemovitostí v adekvátní hodnotě. Může se jednat o dům, pozemek, výrobní halu, nebytové prostory, stroje, zařízení, apod. Z toho důvodu je dobré najít pro svoji půjčku takovou společnost, která dokáže vaše potřeby akceptovat. Podle toho, jakou poskytnete záruku splacení, získáte určitou bonitu, od které se odvíjí podmínky splácení. V případě vysoké bonity třeba dosáhnete na lepší úrokovou sazbu nebo můžete získat nějaké benefity navíc, například v podobě odkladu splátek na určitou dobu, nebo možnosti jednorázového splacení bez sankce či mimořádné splátky bez poplatku.

Sjednat půjčku

Půjčka od soukromého investora

Půjčky od soukromého investora jsou jisotu alternativou nebankovních půjček. Na tento typ úvěrů spoléhají zejména podnikatelé, kterým nevyhovují standardně nastavené podmínky úvěrových společností  a potřebují si spíš půjčku vyjednat individuálně. Soukromý investor je vlastně fyzická osoba, která má momentálně volné finanční prostředky a ty si přeje nějakým způsobem zhodnotit. Jelikož úroky v bance jí připadají příliš nízké nebo lépe řečeno nulové, je určitě lepší poskytnout půjčku s přiměřeným úrokem. Tím pádem nebudou peníze nikde ležet ladem a dojde k očekávanému zhodnocení vynaložené investice. Pro dlužníka je zase tento způsob přijatelnější díky upřednostnění individuálních podmínek splácení. Celá půjčka je tedy postavena na dohodě obou stran, což právě začínajícím podnikatelům velmi vyhovuje. Nicméně, i soukromého investora může zaujmout váš podnikatelský plán a rozhodne se do něj trvale investovat a bude se podílet na zisku. Možností, jak v počátcích podnikání přijít k penězům je nespočet, záleží jen na tom, co si dokážete vyjednat. Jen v případě soukromé sféry buďte více obezřetní a každou osobu si nejprve řádně ověřte. Nikdy totiž nevíte, na koho narazíte a osobní zkušenosti druhých lidí jsou kolikrát k nezaplacení. Půjčka od soukromého investora je podložena smlouvou o půjčce, tudíž po právní stránce je dostatečnou ochranou pro obě strany.

Každé podnikání potřebuje do začátku nějaký provozní kapitál, který je dobré pokrýt vhodnou půjčkou. Bude-li se dařit a rozjedete dobrý byznys, zvládnete i v pohodě splácet půjčku. Nikdy se však nezadlužujte nad rámec svých reálných možností.