Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Nebankovní půjčky pro podnikatele se záznamem v registru

Podnikáte a potřebujete peníze na další rozvoj firmy? Marně přemýšlíte, jak dále financovat své podnikatelské aktivity? Žádný rozpočet není nafukovací, a pokud se v něm nenachází žádné skryté rezervy, pak je třeba hledat jiné řešení. Určitě vás jako první napadne půjčka. Jistě, pokud půjčka dopomůže k vyšším ziskům a naplno rozjedete svůj podnik, pak budete mít i větší zisky a tím pádem také půjčku hravě splatíte. Pokud máte vše řádně promyšleno, nelze proti půjčce na podnikání nic namítat. Určitě ale nebude dobré se pouštět do rizik a myslet si, že se půjčka nějak časem splatí. Věřte, že nesplatí. Čísla mluví jasně a jsou daná, takže pokud se zavážete k závazkům, které jen stěží budete splácet a každý měsíc hledat v rozpočtu potřebnou částku, pak se raději půjčce obloukem vyhněte a řešte věci jiným způsobem. Jakmile si jednou půjčíte, musíte všechno splatit do poslední koruny, včetně úroků. Pokud se s platbami opozdíte a budete v prodlení, zbytečně vám budou naskakovat i sankční poplatky a taková půjčka se vám pěkně prodraží. Jestliže navíc špatně odhadnete svoje možnosti a obchody nepůjdou jak jste očekávali, začnou naskakovat dluhy. Z toho důvodu je třeba každou půjčku na podnikání pečlivě uvážit a propočítat. Každé účetnictví firmy má svá konkrétní čísla a z těch je nutno vycházet. Jdete tedy do půjčky? Pak jistě stojíte před rozhodnutím, jakou vlastně vybrat.

Chci půjčit

Máte záznam v registru?

Záznam v registru dlužníků je jedním z rozhodujících faktorů při schvalovacím procesu půjčky. Zejména banky si každého žadatele pečlivě prolustrují a prověří v bankovním i nebankovním registru klientských informací. Jakmile zjistí, že jste zde vedeni, máte po půjčce. Nepomůže vám ani doložení příjmů za uplynulé účetní období, ani potvrzení o bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu a pojišťovnám, jednou provždy jste pro banku dlužník a jako takový spadáte mezi rizikové klienty. Těm banky zpravidla nepůjčují z toho důvodu, že se obávají o návratnost svých investic. Přitom do registru dlužníků se můžete dostat jedna dvě. Stačí, aby vám zákazníci nezaplatili včas faktury, což pro vás znamená mínus na účtu a tím pádem i neodejdou i pravidelné platby splátek půjček, dodavatelů energií nebo telefonnímu operátorovi. Pokud taková situace trvá tři měsíce, pak máte evidenci v registru více než jistou. Největší problém je ale v tom, že i když jednoho krásného dne všechno doplatíte, z registru dlužníků vás jen tak jednoduše nevymažou. Zde zůstanete evidováni po několik dalších let. Když pak chcete žádat o půjčku, dokáže tento fakt nadělat pěknou neplechu.

Výpis z registru dlužníků

Chcete-li zjistit, jak na tom aktuálně jste, máte vždy možnost požádat o výpis. To lze naštěstí učinit velmi snadným způsobem. Pokud totiž nemáte jistotu, že v registru nejste vedeni, nezapomeňte, že se eviduje i každá neúspěšně podaná žádost o půjčku. I tato informace vám na důvěryhodnosti mnoho nepřidá. Proto je lepší před podáním žádosti si ověřit, zda jste ještě v registru vedeni či nikoli. Stačí jen odeslat krátkou SMS zprávu v příslušném tvaru  a stejným způsobem obdržíte prakticky obratem rychlou odpověď. Samozřejmě, že o výpis lze požádat i přímo na konkrétních webových stránkách a nechat si ho zaslat do emailové schránky nebo v papírové podobě českou poštou. Avšak posledně zmíněná možnost je časově náročná. Za vyhotovení výpisu z registru zaplatíte administrativní poplatek, který se pohybuje v řádu stokorun. V případě SMSky se vám odepíše rovnou z kreditu na telefonu, jinak je platba možná převodem z bankovního účtu. Je tedy na vás, jaký způsob zvolíte. Podle toho, jaký zjistíte výsledek, můžete vybírat vhodný úvěrový produkt. Je-li vaše osoba neustále v registru vedena, přestože máte všechny své závazky uhrazeny, je zcela zbytečné zabývat se jakoukoli bankovní půjčkou. Nejlépe uděláte, když se rovnou poohlédnete po půjčce v nebankovní sféře, kde máte poměrně velkou naději na úspěch.

Sjednat půjčku

Půjčky bez registru pro podnikatele

Nebankovní společnosti jsou všeobecně ke svým žadatelům shovívavější než v bance a nekladou na své klienty tak velké nároky. Je jim zcela jasné, že ne každá osoba vedená v registru je chronický dlužník, který se záměrně vyhýbá svým závazkům. Z toho důvodu jsou ochotny nad malým prohřeškem z minulosti přimhouřit oko a akceptovat informaci, že jste zkrátka v registru vedeni. A to i v případě, že podnikáte a splácíte bezproblémově další půjčky a úvěry. Nebankovní společnosti jsou totiž ochotny během schvalovacího procesu přihlédnout k individuálním požadavkům a možnostem klienta, což nahrává zejména podnikatelům. Ti si mohou půjčku sjednat jak ze specifické kategorie půjček bez kontroly registru dlužníků, tak i předně pro ně určených podnikatelských úvěrů. Od výše požadované částky se pak samozřejmě odvíjí i podmínky splácení. Pokud požadujete úvěr v řádu sta tisíc nebo milionu korun a jste schopni za něj ručit nemovitostí v adekvátní hodnotě, pak i záznam v registru dlužníků není na překážku ke schválení úvěru. Stejně tak i u malých půjček, kdy si drobní živnostníci vystačí s půjčkou v řádu desítek tisíc, mohou ji získat za cenu vyšší úrokové sazby nebo ručení další osobou jako spolužadatelem o půjčku. Možností, jak si sjednat nebankovní půjčku i se záznamem v registru je skutečně mnoho. Vždy záleží jen a jen na vašich potřebách.

Drobní živnostníci si mohou u nebankovní společnosti sjednat klasický podnikatelský úvěr a nebo jakoukoli neúčelovou spotřebitelskou půjčku. Vyplacené peněžní prostředky lze použít na cokoli, avšak podmínky splácení se potom liší dle jednotlivých úvěrových společností.