Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Nenávratná půjčka od státu

Přemýšlíte nad větší investicí? Chcete si pořídit vlastní bydlení nebo začít podnikat? Takové aktivity se zcela jistě neobejdou bez dostatečně velké finanční injekce. Kde ji ale získat? Jen málokdo má pohromadě tolik peněz, aby dokázaly pokrýt větší investici. I když vaše příjmy nejsou právě nemalé, přeci jen šetřit na svůj byt či dům se opravdu nedá. Na ten se musí vydělat a nebo si vzít dobrou půjčku. Kromě klasické bankovní hypotéky máte vždy možnost volit i mezi různými stavebními spořitelnami či jinými úvěry určenými prioritně k rekonstrukci nebo pořízení vlastního bydlení . Stejně tak je to i s půjčkou na podnikání. Pokud jako osoba samostatně výdělečně činná přijdete s čerstvým živnostenským listem do banky, jen stěží s půjčkou pochodíte. Abyste na půjčku dosáhli, musíte v bance předložit dokonale propracovaný podnikatelský záměr, jen ten má totiž šanci na úspěch. Pokud banku váš nápad zaujme, jistě vás velmi ráda podpoří. V opačném případě dopadnete jako spoustu nadšenců před vámi, kteří odchází z banky s nepořízenou. Možností půček a úvěrů je na trhu nespočet, a proto není problém, abyste si vždy vybrali tu správnou půjčku, která bude odpovídat vašim aktuálním potřebám. U půjček na bydlení či podnikání můžete navíc počítat i jistou finanční pomocí od státu. V tomto případě by bylo jen škoda takové možnosti nevužít. Abyste našli skutečně tu pravou půjčku pro sebe, určitě bude dobré poohlédnout se po nabídce, nejlépe za pomoci online srovnávače půjček. Tento rychlý online nástroj vám pomůže během několika málo minut vyhledat vhodné půjčky a úvěry, které by pro vás přicházely do úvahy. Když si najedete na příslušné webové stránky, jednoduše do systému zadáte jen vaše požadavky a prakticky obratem dostanete podrobný přehled o všech půjčkách a úvěrech aktuálně dostupných na trhu. A to nejen z nebankovní sféry, ale i běžné bankovní úvěrové produkty.

Chci půjčku

Půjčka se státní podporou

Chcete-li si půjčit peníze na podnikání nebo investovat do bydlení, můžete počítat s jistou státní podporou. Stát se totiž snaží především mladým rodinám usnadnit cestu k vlastnímu bydlení. Z toho důvodu se neustále mění podmínky u klasické bankovní hypotéky, která v poslední době snížila i výši potřebné jistiny, kterou je nutno v počátku hypotéky zaplatit. Tím sse rozšířil okruh žadatelů, kteří snadněji dosáhnou na půjčku na bydlení a celé řadě rodin se tak otevírá cesta k vlastnímu bytu či domu. Navíc půjčky na bydlení jsou poskytovány žadatelům až do 36 let věku a během splácení vás i stát podpoří. Třeba tím, že při narození dítěte vám z půjčky automaticky odečtou určitou částku, takže tím se poníží hodnota celé půjčky. Také u podnikatelských půjček se stát snaží přispět a každou zajímavou aktivitu podpořit. I když na půjčku se státní podporou není automatický nárok, šance, že ji získáte se zvyšuje tím, že dokážete banku vhodně oslovit a zaujmout svým nápadem. Není výjimkou, že třeba i sama banka se bude chtít na vašem projektu podílet, takže tím snáze získáte potřebné peněžní prostředky. Jen je třeba věnovat zvýšenou pozornost i samotnému výběru banky. Ne všechny bankovní domy poskytují půjčky za stejných podmínek, proto je jistě dobré si nejprve udělat malý přehled a na jeho základě uvážit, kam pro půjčku půjdete. I to se ostatně týká i půjčky na bydlení. Každý poskytovatel má zkrátka jiné podmínky, proto nezbývá než shromáždit potřebné informace a vybírat.

Dlouhodobá půjčka

Půjčky, na jejichž splacení se nějakým způsobem podílí stát, většinou spadají mezi dlouhodobé půjčky, u nichž je splatnost rozložena na několik let. U tohto typu úvěru se jedná většinou o částky v milionech korun, případně sta tisících. Dlouhodobá půjčka má samozřejmě zcela jiné podmínky splácení než jakýkoli běžný spotřebitelský úvěr. Většinou vyžaduje i podstatně větší záruky splacení, které mohou být ve formě ručitele jako dalšího spolužadatele o půjčku nebo rovnou zástavy nemovitosti. Přitom půjčky na bydlení, i přesto že až do splacení celého úvěru ručí prakticky žadatel pořizovanou nemovitostí, vyžadují zaplacení i počáteční jistiny, která není zrovna  malá a odpovídá adekvátně hodnotě pořizované nemovitosti. Vzhledem k tomu, že i žádosti o klasickou bankovní hypotéku kromě jiného podléhají dost přísným bankovním podmínkám, je to i důvod, že se stále najde i určitý okruh lidí, kteří na půjčku na bydlení zkrátka nedosáhnou. Důvodem nejsou jen malé příjmy, ale třeba i záznam v registru dlužníků, kdy jste se třeba v minulosti dostali do problému s financemi a záznam v registru zkrátka přetrvává i po několik dalších let.

Sjednat půjčku

Nenávratná půjčka

Velké projekty zpravidla zahrnují i velkou investici, která se bez vhodného úvěru zkrátka neobejde. I když získáte půjčku se státní podporou a stát se bude snažit vám v podnikání i určité kroky usnadnit, přeci jen i taková půjčka bude vyžadovat i jistou formu ručení. Avšak ručit můžete přímo i majetkem firmy, stroji, zařízeními, provozními halami či jinými objekty určenými k podnikání. Při ručení nemovitostí můžete vycházet i z toho, že daná nemovitost nemusí být přímo ve vašem osobním vlastnictví, ale můžete být i jejím podílníkem. Stačí když k žádosti o půjčku doložíte písemný souhlas majitele, že daná nemovitost bude sloužit jako záruka splacení za danou půjčku. U dlouhodobých půjček se rovněž nemusíte obávat jejich splácení. Celá řada těchto úvěrů zahrnuje i pojištění proti platební neschopnosti třeba v pro případ ztráty zaměstnání, nemoci, apod. Vzhledem k tomu, že takovou půjčku splácíte po spoustu dalších let, můžete ji zahrnout i do konsolidace půjček nebo požádat o její refinancování, pokud najdete někdy lepší podmínky splácení. To vše je možné, avšak pouze za předpokladu, že pravidelně splácíte měsíční splátky a nestáváte se dlužníky. Jakmile totiž na půjčce začnou naskakovat úroky z prodlení či sankční poplatky, nenaděláte vůbec nic a nezbývá než potom půjčku doplatit. Proto v případě, že se dostanete do problémů se splátkami, reagujte včas a hledejte ihned možné způsoby řešení, které vás odvrátí od toho, abyste se stali dlužníky.

Některé finanční společnosti nabízí půjčky se státní podporou, avšak každá z nich za zcela jiných podmínek. Máte tedy možnost sjednat si dobrou půjčku, která dokáže akceptovat vaše individuální požadavky.