Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Nevratná půjčka pro začínající podnikatele

Pustili jste se do podnikání, jen vám váznou finance? Začínající podnikatelé mají na počátku své cesty za úspěchem nemalo problémů. I když jim hlavou proudí geniální byznys plán slibující brzké zisky, přeci jen není všechno až tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Chcete-li se pustit do podnikání, musíte nejprve učinit nezbytné administrativní kroky a držet v ruce živnostenský list. Na jeho základě si zřídit podnikatelské konto v bance  a pak nic nebrání tomu, abyste se pustili do práce. Jediné co vázne jsou finance. Pokud se pustíte do podnikání střemhlav a bez počátečních příprav, může všechno dopadnout fatálně. Každé podnikání vyžaduje nějaký počáteční kapitál. Musíte nakoupit stroje, zařízení, materiál, pronajmout nebo koupit provozní prostory, atd. Máte-li dostatečné úspory a můžete je použít do začátku, pak je vyhráno. Ale ne každý má našetřeno tolik, aby dokázal financovat celý rozjezd úspěšného byznysu. Proto se bez počáteční půjčky jen málokterý podnikatel obejde. Než však začnete uvažovat nad úvěrem, určitě si nejprve všechno řádně promyslete a propočítejte. Mnoho podnikatelů na finance doplatilo, jelikož jim obchod nevynášel tolik, kolik předpokládali. Někteří drobní živnostníci z důvodu obav před velkou zadlužeností raději začíná přímo na koleně a ve velmi provizorních podmínkách. Avšak to není nutné, pokud si sjednáte dobrou půjčku, která jistě dokáže efektivitě vašeho počátku podnikání napomoci.

Chci půjčit

Půjčka pro podnikatele

Pokud jste plni podnikatelského nadšení a pracovního elánu, jistě se při založení bankovního podnikatelského konta poptáte na možnosti půjček a úvěrů. Pokud je rozjezd vašeho podnikání závislý pouze na úspěšném schválení vhodné půjčky, pak si pro takový úvěr musíte zvolit vhodnou banku a předložit ji dokonale propracovaný podnikatelský plán. Pokud banku zaujme, může vám nabídnout půjčku, která je podporována částečně i příspěvkem od státu. Avšak takové možnosti se týkají jen velkých projektů, malí drobní živnostníci mohou jen stěží počítat s tím, že by jim stát na podnikání něčím přispěl. V tomto případě je lepší se poohlédnout po půjčce s dobrým úrokem a optimálními podmínkami pro rozjezd podnikání. Ovšem dosáhnout na bankovní půjčku není jen tak. A to se netýká jen začínajících podnikatelů, ale všeobecně všech žadatelů. Banka si každého žadatele o půjčku důkladně proklepne a prolustruje v registru dlužníků. Jakmile zjistí, že máte další nesplacené závazky, případně exekuci na krku, je s půjčkou konec. Také doložení příjmů bývá zpravidla problém, obzvlášť u začínajících podnikatelů, kteří nemají v počátku podnikání své příjmy jak doložit. Dále je třeba bance doložit potvrzení o bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu a pojišťovnám, a vůbec disponovat výtečnou platební morálkou. Vzhledem k tomu, že není právě jednoduché naplnit podmínky bankovní půjčky, je mnoho žadatelů, kteří odchází z banky s nepořízenou. A k nim patří právě i začínající podnikatelé.

Sjednat půjčku

Nebankovní půjčka

I když se vám stane, že nemůžete počítat s půjčkou od banky, ještě to neznamená definitivní konec s vašim podnikáním. Nemůžet čekat, že stát podpoří jakoukoli podnikatelskou aktivitu, takže pokud se bance nebude váš podnikatelský záměr zamlouvat a vy jste přesvědčeni o jeho dokonalosti, máte pořád možnost obrátit se na nebankovní společnost. Ta na rozdíl od banky nabízí individuální možnosti řešení a nemá žádné striktní podmínky. Vyjednat si můžete úvěr jaký chcete a přesně dle svých potřeb a momentálních požadavků. Navíc, nebankovní společnost se opravdu obejde bez jakéhokoli prokazování vaší bezdlužnosti. Spíš uspějete, když ze půjčku poskytnete adekvátní záruky splacení. To znamená v případě několika milionového úvěru zastavíte například nemovitost v odpovídající hodnotě. Pak snadno dosáhnete na lepší podmínky splácení a společnost vám může nabídnout i různé benefity navíc. Třeba odklad splátek na určitou dobu, možnost mimořádné splátky bez sankce nebo celkové splacení půjčky zdarma. U nebankovní společnosti uspějí se žádostí o půjčku i žadatelé se záznamem v registru dlužníků nebo exekucí na krku.

Rychlá půjčka na cokoli

Kromě klasické půjčky určené na podnikání si však i jako podnikatel můžete sjednat jakoukoli půjčku, kterou lze použít na cokoli. Vlastně se jedná o běžný spotřebitelský úvěr, který si i jako podnikatel jednoduše sjednáte u nebankovní společnosti. Na co využijete vyplacené peněžní prostředky je jen a jen vaše věc, proto je klidně můžete použít do začátku. Zaplatit nájem, koupit prostory, materiál, atd.Vzhledem k tomu, že se ale jedná o neúčelovou půjčku, zpravidla je nutno počítat s vyšším úrokem. Pokud ovšem pomůže počátku vašeho byznysu, pak i vyšší úroky dokážete bez problému splatit a dál se můžete věnovat dalšímu rozvoji podnikatelských aktivit. I u nebankovní společnosti si můžete půjčit kolik chcete. Výše půjčky není nijak omezena, jen vašimi potřebami a možnostmi. Navíc, nebankovní půjčku si sjednáte podstatně rychleji než jakoukoli jinou bankovní půjčku. Vše totiž hravě vyřídíte jen v prostředí internetu a nemusíte kvůli tomu chodit nikam na pobočku. Půjčka se obejde bez zbytečného papírování a o schválení úvěru je rozhodnuto jen na základě plně automatizovaného systému. Ten vás během několika málo minut informuje o výsledku schvalovacího procesu a vámi požadovaná suma je neprodleně převedena na bankovní účet.

Začínající podnikatelé to sice nemají na poli půjček dvakrát jednoduché, přesto existují možnosti, jak si půjčit na rozjezd podnikání. Výši půjčky však řádně uvažte a nikdy se nezadlužujte nad rámec svých možností. Jako poskytovatele půjčky vždy zvolte solidní úvěrovou společnost.