Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Novomanželská půjčka od státu

Máte studia za sebou a řešíte vlastní bydlení? Pak jste jistě poznali, že otázka bydlení není pro mladé lidi až tak jednoduchá. Z toho důvodu jich valná většina začíná pronájmem bytu. Touto formou lze sice řešit přijatelným způsobem otázku bydlení, ale to vám jistě nevydrží dlouho. Velmi brzy poznáte, kolik peněz tak vlastně přichází vniveč. Ceny pronájmů jsou nemalé a dá se říci, že stejnou sumu, jakou dáte za měsíční nájem, můžete použít na splátku půjčky, kterou byste financovali vlastní bydlení. Jakou půjčku ale zvolit? Existují nějaké půjčky určené zejména mladým lidem na bydlení? Když se rozhodnete založit rodinu, přeci jen je třeba nastavit rodinný rozpočet a ten z absolventského platu není nijak okouzlující. Z toho důvodu se pro některé mladé lidi stává vlastní byt velmi vzdáleným snem. Pokud nepomohou ještě rodiče a nebo někdo jiný z rodiny, pak je otázka vlastního bydlení velmi problematická. Ale nemusíte hned zoufat, možností, jak se dopracovat k vlastnímu bytu je opravdu mnoho. Jen se danou problematikou musíte trochu zabývat, rozumně uvážit své možnosti a schopnosti,a ty adekvátně přizpůsobit možnému způsobu řešení. Pomůže někdo mladým lidem do začátku?

Chci půjčit

Půjčka na bydlení

Chcete-li si sjednat půjčku na bydlení, pak se určitě porozhlédněte po půjčce v bankovní sféře. Ty nabízí klasické hypotéky na bydlení, které mají formou dlouhodobé půjčky již předem nastavené podmínky. Jednak musíte splňovat věkovou hranici do 36 let, mít dostatečný příjem a složit počáteční jistinu a jako záruku splacení poskytnout kupovanou nemovitost. Pokud splníte i standardní podmínky určené pro sjednání běžné bankovní půjčky, pak vám s velkou pravděpodobností hypotéku přiklepnou. Jestliže dosáhnete na dostatečně vysokou bonitu, pak můžete v průběhu splácení hypotéky využít i různou formu podpory od státu. Stát se snaží mladým lidem cestu k vlastnímu bydlení co nejvíce usnadnit, a tak při narození dítěte vám na půjčku určitou částkou přispěje. Také tento rok snížil hranici počáteční jistiny a tím pádem se bankovní hypotéka stala snadněji dostupná pro široký okruh žadatelů. Kromě specifických požadavků na hypotéku však jako žadatel o klasickou bankovní půjčku musíte naplnit i jejich standardní podmínky. To znamená, že každá banka si předem prolustruje každého žadatele v registru dlužníků a samozřejmě je žádoucí, abyste zde nebyli evidováni. Také je nutno naplnit požadavek na výši vašich příjmů. I když jsou podmínky bankovní hypotéky benevolentnější než v minulých letech, pořád se ještě najde určité procento lidí, kteří nemají šanci na půjčku v bance dosáhnout. V takovém případě se můžete po půjčce poohlédnout v nebankovním sektoru.

Půjčky pro mladé

Dostupnost klasické bankovní hypotéky je omezena zejména nutností složit počáteční jistinu a také vašimi příjmy. Mnoho mladých žadatelů nedokáže však díky nízkému absolventskému platu požadavek na výši příjmů naplnit. I přesto, že mají dost našetřeno. Někomu totiž spoří rodiče od narození, a tak za těch několik desítek let může být na kontě pěkná suma. Možnost dlouhodobého spoření nabízí také různé stavební spořitelny a záložny. Pokud ale nedokážete podmínky pro schválení bankovní hypotéky naplnit, pak je možno využít různé půjčky a úvěry, které nabízí nebankovní společnosti. Zde se setkáte jak s nabídkou půjček určených přímo na pořízení nebo rekonstrukci vlastního bydlení. Podmínky u těchto půjček jsou obdobné jako v bance, avšak nebankovní poskytovatelé dokážou tolerovat váš případný záznam v registru dlužníků, výši vašich příjmů a na podmínkách splácení je možno se dohodnout individuálně. Pokud nebankovní společnosti poskytnete adekvátní záruku splacení, můžete si třeba vyjednat i odklad splátek na určitou dobu, nebo možnost mimořádné splátky bez sankce. I doba splácení může být stanovena dle individuálních možností klienta.

Sjednat půjčku

Dlouhodobá půjčka

Kromě nebankovní půjčky určené na financování vlastního bydlení si můžete sjednat u nebankovní společnosti prakticky jakoukoli půjčku, a tu použít na pořízení vlastního bydlení, případně na zařízení domácnosti. Úroková sazba u takové běžné spotřebitelské půjčky bude asi jiná než u účelové půjčky na bydlení, ale pokud vám budou vyhovovat její podmínky, dá se považovat za rozumné řešení. Pořád lepší než platit drahý podnájem. Někteří mladí lidé formou nebankovní půjčky řeší i nutnost zaplacení počáteční jistiny v bance. V takovém případě je ale pořád na bance, zda vám i za těchto podmínek, kdy máte ještě další půjčku hypotéku schválí. Záleží v prvé řadě na posouzení vašich příjmů. Vzhledem k tomu, že jakákoli půjčka určená k financování vlastního bydlení je dlouhodobá půjčka, mohou nastat jisté životní okolnosti, které splácení půjčky ohrozí. Z toho důvodu není problém půjčku kdykoli refinancovat nebo ji zahrnout do konsolidace půjček, případně se pojistit proti platební neschopnosti pokud třeba přijdete o práci nebo vážně onemocníte. Nikdy však nedopusťte, abyste z jakéhokoli důvodu přestali každoměsíční splátky hradit. Jestliže se dostanete do problémů s financemi, vždy je řešte včas vzhledem k daným okolnostem. Jakmile byste se stali chronickým dlužníkem a zmítali se od půjčky k půjčce, mohlo by to mít pro vás dalekosáhlé důsledky, které by vás v extrémním případě mohli připravit i o střechu nad hlavou.

Stát se snaží mladým lidem pomoci s financováním vlastního bydlení, a proto přichází s různými programy, které mají splácení půjčky na bydlení co nejvíce usnadnit. Nabídka trhu je natolik rozmanitá, že si každý jistě vybere dle svých potřeb a požadavků.