Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčka: dobrý sluha ale zlý pán?

Osoby toužící po rychlé finanční injekci obvykle vidí v půjčce snadné východisko ze svých peněžních problémů. Skutečně je však vhodné zvolit právě takovou únikovou cestu z bažiny starostí? Hodně záleží na situaci. Pokud máte v úmyslu svojí půjčkou splatit jinou půjčku, jen s potížemi budete hledat osobu, která by vám takový krok s klidným svědomím posvětila. A není se čemu divit, s každou půjčkou se totiž zvyšuje celková suma, kterou budete muset ve svém životě věřitelům vyrovnat. Splacení půjčky jinou půjčkou je tedy jen krátkodobým únikem před problémem. Úvěr se zástavou je však poměrně vyhledávaný. Proč tomu tak je?

Minimum administrativy a ověřování, ale …

Půjčce nelze odepřít, že se nezatěžuje finanční minulostí žadatele. Zpravidla nijak nezkoumá aktuální výši příjmů a tradičně ignoruje případné záznamy v registrech dlužníků. S ohledem na tento fakt tedy značná míra odpovědnosti leží na bedrech žadatele. Věřitel nezná aktuální finanční možnosti svého budoucího klienta a proto nedokáže zabránit nejhoršímu – uzavření příliš vysoké půjčky. Každý zájemce o úvěr na si tak musí nejprve uvědomit svou reálnou schopnost splácet závazek a podle ní zvolit optimální výši částky o kterou požádá. Investor zde totiž figuruje v roli obchodníka – v jeho zájmu je půjčit co největší obnos, protože jeho zisk generuje úrok. A čím více půjčí, tím více i vydělá …

Smlouvu uzavírejte s chladnou hlavou

Závěrem ještě několik dobře míněných rad. Půjčku není třeba vždy automaticky hanit, jen je třeba k ní přistupovat s určitým rozmyslem. Pokud zvolíte optimální výši a dohodnete se s investorem na výši měsíční splátky, která bude přínosná pro obě strany, získáte finanční injekci, k jejíž uzavření toho stačí jen málo. Kromě samotného ručení hraje důležitou roli i příslušná úvěrová smlouva. Tu čtěte velmi pečlivě a pomalu. Pokud něčemu nerozumíte, ptejte se, má to smysl. Rozhodně se nenechte zatlačit do kouta, seriózní poskytovatel vám poskytne veškerý právní servis, který je s podpisem a smlouvy spojen.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.