Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčka když pracuji v zahraničí

Máte příjmy ze zahraničí a chtěli byste si vzít v české bance půjčku? Vše je možné, nemusíte mít žádné obavy. Úvěrové společnosti jsou připraveny na to, že pracovní trh nabízí lidem různé příležitosti, a tak je celkem v dnešní době běžné, že kdekdo pracuje v zahraničí. Obzvlášť, pokud třeba bydlíte v blízkosti hranic a k sousedům je to co by kamenem dohodil. Jiné pracovní a finanční podmínky jsou jistě pro řadu lidí velkým lákadlem. Jaké ale máte možnosti, když pracujete u zahraničního zaměstnavatele a potřebovali byste si v Česku vzít půjčku? Bude banka akceptovat tyto příjmy? To jsou otázky, které vám vzejdou na mysli ihned poté, co se rozhodnete pro půjčku a uvědomíte si, že by případně kvůli zahraničním příjmům mohl nastat problém. Do problémů s financemi se může dostat kdekdo. Rozhodnete se investovat do bydlení a každá rekonstrukce nebo koupě nového domu něco stojí. Také možnost hypotéky jistě stojí za uvážení. Avšak i lidé pracující v zahraniční se mohou dostat do běžných finančních problémů, třeba kvůli nemoci nebo nenadálým výdajům, a pak je třeba neprodleně nalézt řešení. To se nabízí v podobě rychlé půjčky, kterou si můžete sjednat online na internetu, a která vám ihned poskytne chybějící peněžní prostředky. I když tedy pracujete u zahraniční firmy, pořád existují úvěrové společnosti, které jsou ochotny tento fakt akceptovat a vyjít vám při žádosti o půjčku vstříc.

Chci půjčku

Bankovní půjčka

Pokud pracujete v zahraničí, je otázka, zda vám výplata chodí pravidelně na konto české banky a nebo zahraniční účet. Pokud máte zřízen účet v české bance, pak se jistě s žádostí o půjčku obrátíte na svoji stávající banku. Pokud máte k tomuto kontu vydánu kreditní kartu a třeba si na něj přeposíláte jen část peněz z výplaty, pak není problém, abyste si krátkodobě vypomohli alespoň malou půjčkou. Stejně tak si lze sjednat kontokorent u běžného účtu, který vás pustí do předem sjednaného limitu. Pokud žádný účet v Česku nemáte a chcete banku požádat o půjčku, bude zpravidla podmiňovat podání úvěrové žádosti založením běžného účtu. Poté se připravte na to, že si vás v bance důkladně proklepnou a čeká vás poměrně náročný administrativní schvalovací proces. Pokud projdete lustrací v centrálním registru klientských informací, postoupíte k dalšímu kroku spočívajícímu v doložení vašich příjmů. Některé banky jsou již předem připraveny a mají pro klienty nachystány formuláře pro příjmy ze zahraničí, které stačí jen potvrdit. Pokud je nemají, pak si budete muset toto potvrzení obstarat sami. Kromě toho může banka po vás požadovat i pracovní povolení a u všech doložených dokumentů soudní překlad do českého jazyka. Jakmile proplujete touto administrativní bariérou, je otázka, nakolik banka posoudí vaše příjmy za dostatečné vzhledem k požadavkům na půjčku. Některé banky nejsou ochotny akceptovat plnou částku a započítají vám jen asi 80 % vašich skutečných příjmů ze zahraničí. Z toho důvodu není až tak snadné těmto náročným bankovním podmínkám vyhovět a řada neúspěšných žadatelů zkouší své štěstí u nebankovní společnosti.

Nebankovní půjčka

Nároky tradičních bankovních domů nejsou splnitelné opravdu pro každého a řada klientů pracujících v zahraničí odchází z banky s nepořízenou. To však neznamená, že by nemohli dosáhnout na jakoukoli jinou půjčku. V takovém případě se nabízí možnost nebankovního úvěru, kde jsou k žadatelům více tolerantní. Řada nebankovních společností je ochotna akceptovat jakékoli pravidelné měsíční příjmy, kam spadají i příjmy ze zahraničí. Kromě toho tyto půjčky zahrnují obsáhlou klientelu lidí bez práce, na sociálních dávkách nebo pracujících formou brigády či dočasného pracovního poměru. Pro účely nemožnosti doložit potvrzení o příjmu z trvalého zaměstnání existuje specifická kategorie půjček bez doložení příjmu, kde mají šanci i lidé pracující v zahraničí. I když některé nebankovní společnosti současně nahlíží do registru dlužníků, což jim ukládá za povinnost zákon o spotřebitelských půjčkách a úvěrech, neznamená to automaticky, že při zjištění negativního záznamu by vám byla půjčka zamítnuta. Právě naopak, u nebankovních společností se otevírá prostor k individuálnímu řešení každé svízelné finanční situace a nebankovní společnosti jsou ochotny akceptovat momentální potřeby a možnosti každého žadatele.

Sjednat půjčku

Půjčka pro každého

I když pracujete v zahraničí, můžete si sjednat půjčku v jakékoli výši. Je celkem jedno, zda vám chybí pár drobných před výplatou a nebo potřebujete klasický úvěr v řádu desítek, stovek či milionu korun. Podle výše požadované částky jsou samozřejmě také přizpůsobeny podmínky, za kterých je půjčka poskytnuta. Je celkem jasné, že nejjednodušším způsobem si vyřídíte jakoukoli malou drobnou půjčku. K tomuto účelu můžete bez problému využít tzv. mikropůjčky nebankovních společností, které jsou určeny k nenadálému řešení jakékoli finanční krize. Malou půjčku si kompletně celou sjednáte jen na internetu za pomoci mobilního telefonu a získané peněžní prostředky vám vyplatí rovnou na bankovní účet a nebo v hotovosti. Obdobně si lze vyřídit i velký úvěr, kdy žádost opět podáte na internetu a během chvilky jste vyrozuměni o tom, zda vám je půjčka schválena či nikoli. Vzhledem k tomu, že se jedná o vyšší částku, bude taková půjčka vyžadovat i poněkud vyšší záruky splacení. Proto někdy vzejde ze strany poskytovatele požadavek na doložení příjmu, případně ručení formou zástavy nemovitosti nebo další osoby jako spolužadatele. Podle poskytnuté záruky splacení jsou pak stanoveny podmínky, za kterých je půjčka poskytnuta, případně se od ní odvíjí výše úrokové sazby a doba splatnosti. V každém případě, i když máte příjmy ze zahraničí, je tato skutečnost brána v potaz a nijak nebrání úspěšnému schválení úvěrové žádosti.

I když pracujete v zahraničí, máte možnost využít řady bankovních i nebankovních úvěrových produktů. Stačí si jen vybrat podle toho, jakou půjčku momentálně potřebujete  a jak jste schopni naplnit podmínky poskytnutého úvěru.