Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčka levně

Také chcete získat půjčku levně? Kdo by nechtěl, nikomu se nechce platit zbytečné poplatky. Otázka však je, kde takovou levnou půjčku najít? Jak zjistit, která je ta nejlevnější? Půjčky jsou všude kolem vás. Sotva otevřete internet, hned na vás vyskočí okénko s nejlevnější půjčkou. Po cestě do práce si absolutně nelze nevšimnout reklamních plakátů vylepených tramvaji, na autobusové zastávce či v hale nádraží. Pustíte si televizi a ani váš oblíbený pořad se neobejde bez reklamního sloganu na půjčku, stejně tak rádio. Ne náhodou tomu tak je. Stěží se ubráníte tomu, aby vám nějaká půjčka neutkvěla v paměti a s tím se už dopředu počítá. Když pak máte problém s penězi a řešíte jejich nedostatek, lehce vám vzpomínka na půjčku v mysli vypluje na povrch. Pokud hned bezhlavě podáte žádost a půjčku vyřídíte, je otázka, zda jste učinili dobře. Je to opravdu ta nejlepší půjčku pro vás? Není lepší se přeci jen víc porozhlédnout po trhu a popřemýšlet, jaký úvěrový produkt zvolit? V prvé řadě záleží na tom, co chcete penězi financovat a kolik vlastně potřebujete. Až si ujasníte, jaké máte možnosti a jak jste schopni půjčku splatit, můžete začít s výběrem. Půjdete hned do banky a nebo využijete i jiných konkurenčních nabídek? Která půjčka bude pro vás ta nejlevnější?

Chci půjčit

Jak vybrat půjčku

Někteří konzervativně smýšlející lidé se stroze drží zaběhnutých pravidel a pro půjčku by nešli jinam než do banky. Co je k tomu vede? Jistota, že jedině zde jste v bezpečí? To ano, o tom nelze pochybovat, ale podmínky, za kterých je vám půjčka poskytnuta opravdu nejsou pro každého. Banky prostě jen tak někomu nepůjčí. Jakmile zjistí, že máte za sebou špatnou finanční minulost a ještě navíc další nesplacené závazky nebo dokonce jste rovnou v exekuci či insolvenci, můžete se rovnou s bankovní půjčkou rozloučit. A i kdybyste lustrací v registru dlužníků prošli, pořád nemáte vyhráno. Musíte doložit své příjmy a to pouze z trvalého zaměstnaneckého poměru. Pokud jste tedy momentálně bez práce nebo máte jen brigádu, či jste na mateřské nebo se chystáte podnikat, můžete si cestu do banky ušetřit a raději se porozhlédnout po nebankovním sektoru. Zde se vám nabízí široké možnosti variabilních půjček a úvěrů, které mají pro vás pochopení v každé životní situaci. A vůbec  se jich nemusíte obávat. Certifikované nebankovní společnosti poskytují půjčky jen na základě jasné a transparentní smlouvy s férovými podmínkami. Proto neváhejte a vybírejte.

Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky jsou tu od toho, aby vám pomohly, a proto mají již předem nastaveny své podmínky tak, aby jim dokázali vyhovět i problémoví klienti, kteří nemají absolutně šanci uspět s žádostí v bance. Avšak na druhou stranu si zase nemůžete myslet, že nebankovní společnost půjčí úplně každému, kdo si o půjčku požádá. Všechny nebankovní společnosti mají za povinnost si předem ověřit platební schopnost žadatele a to se týká i soukromého sektoru. Avšak je na každé společnosti, jak to učiní. Pokud zjistí, že jste zadluženi až po uši, máte na krku jednu exekuci za druhou, nezvládáte splácet a pohybujete se na hraně dluhové propasti, pak vám půjčku ve vašem vlastním zájmu zamítnou. Solidní nebankovní společnosti totiž důsledně dodržují zásady zodpovědného půjčování a snaží se své klienty ochránit před problémy. S příliš velkou předlužeností se dá bojovat snad jen v podobě osobního bankrotu, který má ale svá jasně daná pravidla. Pokud jste mimo ně, pak se jen stěží ještě někdy z dluhů dostanete.

Sjednat půjčku

Levná půjčka na trhu

Výběr půjčky není nijak složitý, pokud víte jak na to. Abyste netrávili hodiny času studováním podmínek jednotlivých úvěrových produktů a nebo neefektivně obcházeli jednu pobočku společnosti za druhou, je tady srovnávač půjček, který naleznete na internetu. Na příslušných webových stránkách zadáte do systému jen své požadavky na půjčku a obratem se vám zobrazí rozsáhlý seznam bankovních i nebankovních půjček a úvěrů aktuálně dostupných na trhu. Z nich si už velmi snadno vyberete přesně to, co hledáte. Již na první pohled je patrné, jak se půjčky mezi sebou navzájem liší, nejen výší úrokové sazby, ale i dalšími podmínkami v podobě doby splatnosti či případnými benefity navíc. Samozřejmě, že chcete vybrat tu nejvhodnější půjčku. Víte ale, co určuje cenu půjčky? Pokud se budete řídit jen výší úroků, může to být v případě malé půjčky s krátkou dobou splatnosti trochu zavádějící. U půjčky je určují ukazatel RPSN (roční procentní sazba nákladů), který zohledňuje cenu půjčky v ročním časovém horizontu. Pokud tedy máte půjčku se splatností jednoho měsíce nebo jen několik dní, jeho hodnota vám příliš mnoho neřekne. Proto je lepší se zaměřit i na další náklady s půjčkou spojené. To máte třeba poplatky za podání úvěrové žádosti, schválení půjčky, za samotnou transakci peněžních prostředků, za vedení úvěrového účtu, za výpisy z účtu, atd. Když to všechno sečtete dohromady, dají vám nakonec pěknou sumu, která může dosahovat do pěkných výšek. Proto dříve než si půjčku sjednáte, vezměte kalkulačku a chvilku počítejte. Teprve pak se rozhodujte, která půjčka bude pro vás nejlevnější a v dané situaci optimálním řešením. Určitě se vám to do budoucna vyplatí.

Rychlá online půjčka

Nebankovní společnosti jsou schopny akčně vyřešit jakoukoli finanční záležitost. Vyřízení půjčky u nich netrvá tak dlouhou dobu jako v bance, jelikož netrvají na rozsáhlé administrativě a tudíž lze půjčku sjednat velmi rychle.Opravdu v řádu několika málo minut. Jak je to možné? Odpověď je jednoduchá, nebankovní společnosti půjčky vyřizují s pomocí plně automatizovaného systému na internetu, který je navíc v provozu ve dne v noci. Nejste omezeni žádnou provozní dobou pobočky, nemusíte nikde shánět žádná potvrzení a navíc vám půjčí, i když máte třeba záznam v registru dlužníků. Z toho důvodu jsou nebankovní půjčky pohotovým řešením v jakékoli nenadálé finanční krizi. Půjčku si sjednáte i z mobilu, v případě opakované půjčky je rychlost zkrácena na extrémně krátkou dobu, kdy stačí jen odeslat SMS zprávu v příslušném tvaru a za pár minut máte peníze na účtu. Žádost o půjčku podáte vždy přímo na webových stránkách společnosti, u níž si chcete půjčit. Ta má podobu krátkého formuláře, kde uvedete jen své identifikační a kontaktní údaje, na webu si nastavíte kolik peněz potřebujete a dobu splatnosti. To je vše, nemusíte mít ani ručitele. Ovšem za předpokladu, že vám stačí jen několik tisícovek nebo desítek tisíc. Přeci jen v u statisícových či milionových půjček, je třeba nebankovní společnosti poskytnout daleko větší záruky splacení než je jen výše úrokové sazby. Avšak řada půjček je bezúčelová, takže nikomu nemusíte sdělovat, na co peníze využijete. Pokud si dáte s výběrem půjčky trochu práci, může se vám podařit najít skutečně levnou půjčku.

Vždy si půjčte jen tolik peněz, kolik nezbytně nutně potřebujete a nikdy se nezadlužujte nad rámec svých možností. Nezapomeňte, že každý dluh je dluhem a ten je nutno splatit.