Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčka na auto bez nahlížení do registru

Uvažujete o koupi nového vozu? Pak jistě kromě technických parametrů je potřeba promyslet i jeho nejvhodnější způsob financování. I když máte třeba dostatek peněz na účtu a netrpíte přímo finanční nouzí, neznamená to, že je musíte hned všechny vydat za dalšího člena rodiny. Možná vás láká představa, že se nebudete zbytečně zadlužovat a koupíte rovnou automobil za hotové, ale přeci jen i tato varianta má svá proti. V prvé řadě si uvědomte, že i provoz auta něco stojí, a to nejsou jenom pohonné hmoty. Obutí, olej, pravidelný servis, atd. Máte-li auto v rodině, musíte si na něj v rozpočtu vyhradit i jistou provozní částku, z které je nutno pravidelně každý měsíc něco ukrojit. Z toho důvodu je tedy vhodné předem popřemýšlet nad financemi, jelikož pouhá pořizovací cena nového vozu není konečnou investicí. Někdy je tedy možná lepší, když si nový vůz pořídíte na splátky i za předpokladu, že to pro vás není přímo životní nutností. Nikdy nevíte, kdy se vám rezerva na účtu bude hodit a na co ji bude třeba použít. Na finančním trhu existuje mnoho úvěrových produktů, které jsou určeny přímo na koupi auta nejen ze značkového autosalonu, ale i autobazaru. Někteří lidé ojetá auta přímo vyhledávají a zbrusu nové auto by nikdy nechtěli. Ale to už je osobní rozhodnutí každého z vás. V každém případě si můžete na pořízení vozu vždy sjednat půjčku na auto.

Chci půjčku

Půjčka od banky?

Půjčku na auto nabízí tradiční bankovní domy, které přímo spolupracují s prodejci aut. Tím se snaží zákazníkovi vyřízení půjčky podstatně ulehčit. Takovou půjčku si jednoduše sjednáte ve značkovém autosalonu nebo autobazaru. Stačí si jen vybrat konkrétní vůz, seznámit se s jeho technickými parametry a veškeré ostatní administrativní náležitosti už vyřídí za vás. Pokud sjednání půjčky nic nebrání v cestě, do hodiny můžete odjíždět v novém voze. Jestliže se ale rozhodnete pro půjčku od banky, počítejte s tím, že se vlastně jedná o klasický bankovní úvěr a ten má své striktní jasně dané podmínky. Každá banka si žadatele o půjčku nejprve proklepne v centrálním registru klientských informací, aby si zjistila, zda máte nějaké další závazky, které by případně splácení půjčky mohly ohrozit. Je-li vše v pořádku, nic nebrání tomu, abyste pokročili k dalšímu kroku, který vyžaduje doložení vašich příjmů. V opačném případě, když banka zjistí, že máte na svých bedrech dluhy, případně jste v exekučním řízení, už to je důvod k tomu, že vám půjčku neschválí. Ovšem i posouzení příjmů není zrovna zanedbatelná položka. Banky vyžadují nejlépe příjem z běžného zaměstnaneckého poměru v odpovídající výši, takže pokud jste momentálně nezaměstnaní nebo jen na brigádě, či pobíráte sociální dávky, i to může vést banku k neschválení vaší půjčky. Avšak existují i další možnosti, jak pomocí nebankovní půjčky zaplatit vyhlédnutý vůz.

Půjčka bez registru

Úvěrový trh nezahrnuje jen finanční instituce jako jsou banky, ale působí zde i mnoho nebankovních finančních společností, které jsou co se týče kvality nabízených služeb na stejné úrovni jako banky. I když pro všechny úvěrové společnosti bezezbytku platí zákonná povinnost předem si ověřit platební schopnost každého žadatele o půjčku, přeci jen nemají tak přísné podmínky jako v bance a spolu s klientem se snaží dle jeho individuálních možností nalézt schůdné řešení. Pokud jste v situaci, že vám banka zamítla žádost o půjčku na koupi nového vozu z důvodu záznamu v registru dlužníků, můžete se obrátit na nebankovní společnost, která je ochotna tento fakt tolerovat. Buď vám takovou možnost nabídnou přímo na prodejně a nebo si ji vyhledáte sami za pomoci internetu. Nové auto nikdy nemusíte financovat jen prostřednictvím finanční společnosti, se kterou daný prodejce aut spolupracuje. Půjčku si můžete vyřídit prakticky kdekoli a jakoukoli. V nebankovním sektoru existuje nespočet variant, jak financovat koupi nového vozu.

Sjednat půjčku

Účelová nebo neúčelová půjčka?

Pokud máte vyhlédnutý vůz a zbývá jen dořešit jeho nejlepší způsob financování, pak se můžete rozhlédnout po úvěrové trhu a za pomoci online srovnávače půjček na internetu nalézt optimální řešení. Když si na daných webových stránkách zadáte do vyhledávače vaše požadované parametry, obratem získáte filtr všech úvěrových produktů vhodných k financování koupě vozu. Takový rozsáhlý seznam vám samotný výběr velmi usnadní, jelikož hned na první pohled vidíte nejen úrokovou sazbu, dobu splatnosti, ale i další podmínky, za jakých je daná půjčka nabízena. U nebankovních společností si můžete prakticky sjednat buď přímo účelovou půjčku na auto a nebo vlastně jakýkoli jiný běžný neúčelový spotřebitelský úvěr a získanými peněžními prostředky auto jednoduše zaplatit. Účelové půjčky na auto jsou sice úročeny menší úrokovou sazbou, ale zase za cenu větší administrativní náročnosti. Budete muset doložit veškeré doklady od koupi vozu a také u některých společností zůstává velký technický průkaz od vozidla u úvěrové firmy až do úplného splacení celé půjčky. Právě v tom okamžiku se pak stáváte opravdovým majitelem vozu. Neúčelová spotřebitelská půjčka má větší úroky, ale nemusíte nikomu uvádět jak se získanými penězi naložíte. Můžete jimi zaplatit v hotovosti nebo provést bezhotovostní bankovní platební transakci na účet konkrétního autosalonu. Způsob financování nového vozu je tedy značně individuální a vždy vychází z reálných možností každého klienta. Možná je ještě dobré podotknout, že nebankovní půjčku si bez problému sjednáte online v pohodlí svého domova a nemusíte ztrácet čas osobním jednáním na pobočce.

Půjčku na auto nabízí řada úvěrových společností, které přímo spolupracují s danými prodejci aut. Někteří dokonce nabízejí i půjčku na auto bez navýšení, kdy náklady na splátky půjčky jsou již zahrnuty v ceně vozu. Je tedy na zvážení, jaký typ půjčky je vhodný právě pro vás.