Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčka na auto

Potřebujete nový vůz a jste doslova v koncích, protože nevíte, jak jej nejlépe financovat? Pročítáte inzeráty na prodej aut a obhlížíte nabídku autobazarů? Hledáte nejúspornější řešení? Když si pořídíte auto na splátky vyjde vás to levněji než v autobazaru. Financování nového vozu lze provést jak klasickou leasingovou smlouvou, tak i půjčkou na auto. Můžete si v podstatě sjednat jakýkoli neúčelový spotřebitelský úvěr a z autobazaru odjet v novém voze. Půjčku na auto poskytují bankovní i nebankovní finanční společnosti, avšak každá za zcela jiných podmínek. Kde je pro vás situace nejvíce příznivá? Mohou o půjčku požádat i lidé se záznamem v registrech, případně s obtížně prokazatelnými příjmy? Nějaké řešení se vždycky najde, ale lze všeobecně konstatovat, že více průchozí pro vás bude nebankovní sféra. Přeci jen, banky jsou při poskytování půjček velmi opatrné a opravdu hned nepůjčí jen tak někomu. V prvé řadě musíte mít bezchybnou platební morálku a jakmile máte někde nějaký vroubek, už jde vaše bonita dolů. Ale to neznamená, že by i pro takové jedince byla půjčka na auto nedostupná. Právě naopak, jen musíte vědět, na koho se obrátit.

Bezúčelová nebo účelová půjčka na auto

Pokud přemýšlíte o způsobu financování nového vozu, musíte si nejprve ujasnit, zda chcete půjčku účelovou a nebo raději neúčelovou. Každá z nich má svá pro a proti. Budete-li žádat o účelovou půjčku, musíte doložit nákup nového vozidla, ovšem za cenu nižší úrokové sazby a delší doby splatnosti než u běžného spotřebitelského úvěru. Některé finanční společnosti dále požadují ponechat po celou dobu trvání úvěru velký technický průkaz u poskytovatele půjčky. Oproti tomu neúčelová půjčka není tak administrativně náročná a může se v podstatě jednat o jakýkoli úvěr, kde ale musíte počítat se zcela jinými podmínkami.

Nebankovní půjčka na auto

Půjčka na auto od bankovní instituce bývá zpravidla levnější, ale ne každý žadatel dokáže vyhovět jejich náročným podmínkám. Z toho důvodu se řada lidí obrací rovnou na nebankovní sféru, kde je přístup ke klientům více benevolentní. Celou půjčku si sjednáte bez složitého papírování, nemusíte dokládat potvrzení o příjmech od zaměstnavatele a případný záznam v registru dlužníků není automatickou překážkou při poskytnutí úvěru. Je sice zákonnou povinností každé firmy ověřit si dopředu platební schopnost každého zájemce o půjčku, ale je jen na konkrétní společnosti, jak toho dosáhne. Někdo vyžaduje přímo doložení příjmů od stálého zaměstnavatele, jiný si ověří vaše příjmy telefonicky na mzdové účtárně firmy, kde pracujete a někomu stačí mít další osobu jako spolužadatele. Proto schválení žádosti o půjčku probíhá vždy na základě individuálních kritérií a pokud neuspějete u jedné společnosti, můžete to zkusit jinde.

Chci půjčku

Půjčku vyřídíte online

Nebankovní společnosti mají prvořadý zájem na tom, aby dostupnost jejich půjček byla co nejjednodušší, proto také nabízí kompletní sjednání půjčky na internetu. Nemusíte nikam na kamennou pobočku společnosti a složitě něco vyřizovat. Tím pádem odpadá také jakákoli administrativa. O půjčku požádáte na webovém portále investiční společnosti, vyplníte krátký formulář a ten odešlete. Žádost je okamžitě zpracována plně automatizovaným systémem, který je v provozu 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Na vyhodnocení nemusíte ani dlouho čekat, obratem jste informováni o výsledku schvalovacího procesu. Pokud je vám půjčka schválena, peníze okamžitě odchází na váš bankovní účet a vy můžete bez problému financovat koupi nového vozu. Při  vyřízení rychlé online půjčky máte k dispozici také neustálou podporu na chatu nebo telefonu, takže v případě nejasností se můžete kdykoli na cokoli zeptat. U některých společností může být jednoduchost vyřízení půjčky vyvážena na druhou stranu vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Proto věnujte výběru půjčky dostatek času a reálně zvažte své možnosti. Nikdy na sebe neberte závazky o kterých již dopředu víte, že je nejste schopni splnit.

Půjčka bez akontace

U klasické leasingové smlouvy platí, že při nákupu vozu musíte zaplatit část jeho kupní ceny tzv. akontaci, ale stále nejste vlastníkem vozu. Do úplného splacení zůstává nový vůz majetkem leasingové společnosti. Oproti tomu půjčky na auto se poskytují bez nutnosti akontace a podpisem úvěrové smlouvy se stáváte okamžitě majitelem vozidla.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.