Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčka na měsíční splátky

Uvažujete o půjčce? Nemáte dostatek financí na pokrytí nenadálých výdajů nebo přemýšlíte o jiné investici? Potřebujete takovou půjčku, která by nijak nenarušila váš zaběhnutý rodinný rozpočet a její měsíční splátky do ní skvěle zapadly? Pak si musíte všechno řádně promyslet. Nejprve si ujasněte, co vlastně chcete financovat a kolik potřebujete půjčit. Přitom to s výší půjčky nijak nepřehánějte a půjčte si opravdu jen tolik, kolik nezbytně nutně potřebujete. Splácení pak bude pro vás mnohem snazší. Podle výše půjčky si rozvrhněte, za jakou dobu a při jakých měsíční splátkách jste schopni celou půjčku uhradit. Přitom vemte v potaz i celkové náklady na půjčku, nejen úrokovou sazbu o kterou bude  nutno vypůjčenou částku přeplatit. Nezapomeňte, že úvěrové společnosti si často účtují i poplatky už jen za posouzení úvěrové žádosti, schválení půjčky, vedení úvěrového účtu, zasílání výpisů, atd. To vše jsou sice neparné sumy, ale z dlouhodobého hlediska vám dají nemalou částku, kterou je ovšem nutné do nákladu za poskytnutí půjčky také zahrnout. Proto se při samotném výběru vhodné půjčky zajímejte i o další parametry, ne jen o výši úrokové sazby. Ta může být například u mikropůjček trochu zavádějící. RPSN (roční procentní sazba nákladů) zohledňuje totiž splatnost půjčky v období celého roku, jenomže malé půjčky většinou mají dobu splatnosti stanovenou na několik dnů až jeden měsíc. Proto se podrobně zajímejte o veškeré náklady, které určují konečnou cenu půjčky. Většinou je najdete v podrobných podmínkách, nebývají na první pohled tak viditelné jako RPSN, jež se u každé půjčky uvádí. Přesto máte při výběru vhodného úvěrového produktu spoustu možností a variant.

Chci půjčku

Rychlá nebankovní půjčka

Nejrychlejší cestou, jak se dostat k penězům, bývá také nebankovní půjčka. V bance totiž většinou musíte počítat s delší časovou náročností. Ta je dána důkladným prověřením každého žadatele. Navíc, pokud chcete jen malou půjčku v řádu několika desítek tisíc korun, nemusí banka ani na tak malou částku přistoupit. Záleží jak kde, ale bankovní úvěry se pohybují i ve větších hodnotách. Těm je potom adekvátně nastavena výše měsíční splátky za půjčku. Pokud ale banka zjistí, že na splátky nedosáhnete díky nízkému platu, nebo neodpovídajícím příjmům, půjčku vám neschválí. Takže dříve než se rozhodnete pro bankovní půjčku, uvažte, zda vůbec dokážete naplnit její podmínky. A pokud ano, obrňte se trpělivostí, protože prověřování vaší osoby bude probíhat až do té doby než se banka ubezpečí o tom, že nejste pro ni rizikový klient a s klidným svědomím vám půjčí. Specifická kriteria a přísné podmínky bankovních půjček jsou důvodem, proč na bankovní půjčku hravě dosáhne jen velmi malé procento žadatelů. Avšak není nutno zoufat. Ještě zde máme nebankovní sektor, kde jsou poměrně přívětivější. To však neznamená, že se jedná o méně kvalitní služby. Právě naopak, nebankovní půjčky jsou pro banky velmi silnou konkurencí a i ony se jim snaží vyrovnat. Boj o zákazníky je velmi tvrdý a kvalitní půjčka je v zájmu obou stran, jak klienta, tak i úvěrové společnosti.

Měsíční splátky u půjčky

Nebankovní půjčky jsou pro žadatele v mnoha směrech daleko jednodušší než klasické bankovní úvěry a proto jim také někteří klienti dávají přednost. Zejména je odstraněna značná administrativní zátěž a dokládání různých dokumentů. Kvůli nebankovní půjčce nemusíte také nikam na kamennou pobočku společnosti, jelikož vše dokážete kompletně  vyřídit sami doma na internetu. Pokud se umíte bez problému pohybovat v online prostředí, může být během chvilky půjčka vaše. Půjčit si můžete kolik chcete, třeba jen pětistovku před výplatou  nebo můžete požádat o úvěr v řádu stovek či milionu korun. Všechno je možné, ale samozřejmě, že podle konkrétního typu půjčky se budou odvíjet také podmínky, za kterých bude půjčka poskytnuta. Podle výše úvěru jsou také nastaveny měsíční splátky, které mohou ale být u nebankovní půjčky nastaveny zcela dle vašich individuálních potřeb. Dokonce můžete dosáhnout i na odklad na určitou dobu. Nebankovní půjčka se totiž snaží vyjít všem svým klientům vstříc a splácení každé půjčky je většinou nastaveno dle potřeb a možností klienta. Záleží jen na tom, jaké podmínky si umíte vyjednat. Také nezapomeňte  že výše měsíčních splátek může být variabilní. V případě, že jednorázově splatíte větší sumu, nemusíte platit žádný poplatek a pokud se změní vaše finanční situace, máte možnost jakýkoli úvěr refinancovat. Takže si výši měsíčních splátek přizpůsobíte vždy aktuálně svým možnostem. Pokud například onemocníte a budete určitou dobu pobírat nemocenskou, dohodnete se na snížení měsíčních splátek a jakmile nastoupíte opět do práce, zase si je zvýšíte. Důležité je plnit splátkový kalendář, nesplácením si nijak nepomůžete. Jednak si zbytečně vytváříte další dluhy a jednak za každou opožděnou splátku zaplatíte sankční poplatek a půjčka se vám neúměrně prodražuje. Před dluhy se stejně  nikam neschováte, takže nesplácení opravdu není řešením.

Sjednat půjčku

Online půjčka na splátky

Jak už bylo řečeno, nebankovní půjčka se vyznačuje především svojí jednoduchostí, s jakou se požadované peníze dostanou až k vám. S pomocí internetu a mobilního telefonu podáte jednoduchou žádost o půjčku, která je díky plně automatizovanému systému okamžitě zpracována. Vzhledem k tomu, že online prostředí je přístupné prakticky kdykoli, můžete si půjčku vyřídit prakticky ve dne v noci. Nejste ničím ani nikým omezeni. Žádost o půjčku podáte na webových stránkách společnosti, u níž si chcete půjčit a jakmile ji odešlete, záhy jste informováni o výsledku schvalovacího procesu. Je-li vám půjčka schválena, peníze okamžitě odchází na bankovní účet, případně jsou vyplaceny v hotovosti. Není problém, aby vám finanční společnost poslala peníze prostřednictvím poštovní poukázky nebo vám je může kurýr dovézt až domů. Některé nebankovní společnosti používají daleko pružnější metody výběru hotovosti, kdy si pro peníze zajdete jen na nejbližší terminál Sazky nebo zajedete na čerpací stanici. To vše se ale odvíjí od charakteru konkrétní půjčky. Samozřejmě, že malou půjčkuu si sjednáte rychleji než několikamilionový úvěr. U malých půjček je splatnost rozložena zpravidla na několik dnů až jeden měsíc, avšak riziko takto poskytnutého úvěru je zase vyváženo vyšší úrokovou sazbou. Záleží tedy na tom, jakou půjčku potřebujete.

Půjčku si vždy sjednejte u velké renomované finanční společnosti, která vám půjčí peníze na základě a transparentní smlouvy s jasnými podmínkami. Férová půjčka nevyžaduje poplatky předem a její splátky adekvátně odpovídají vašim možnostem.