Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčka od soukromníka

Hledáte opravdu dobrou půjčku? Připadá vám, že standardní podmínky úvěrových společností nejsou zdaleka nic pro vás? Raději byste půjčku přesně podle svých potřeb a představ? Vše je možné, i takový úvěr je na dosah. Nevíte, kam pro něj? Je to jednoduché, určitě pro půjčku podle individuálních podmínek nechoďte do banky. Ty mají své jasně dané úvěrové produkty a záleží jen na vás, zda je dokážete naplnit či nikoli. V bance se s kompromisy neshledáte, takže pokud máte záznam v registru dlužníků a nějaký finanční vroubek z minulosti, rozhodně s bankovní půjčkou nepočítejte. Stejně tak i v případě, že jste momentálně bez práce nebo dlouhodobě na nemocenské a nemůžete doložit potvrzení o výši svých příjmů. Banky nejsou nakloněny pracovnímu poměru uzavřenému jen na dobu určitou nebo brigádnické činnosti. Vždyť i podnikatelé mají kolikrát problém, aby vůbec s půjčkou u banky uspěli. Naštěstí ale banky nejsou jedinou finanční institucí na trhu, a tak když vám jejich půjčky a úvěry díky striktním podmínkám nevyhovují, běžte zkrátka jinam. Nebankovní sféra v sobě ukrývá nespočet možností, jak se k potřebné půjčce bez problému dostat. A ještě vy si sami si určíte podmínky, za jakých ji budete splácet. Znáte něco lepšího? Otázka je, kdo konkrétně vám takovou půjčku poskytne.

Chci půjčku

Nebankovní půjčka pro každého

Nebankovní společnosti nemají na žadatele o půjčku tak velké nároky jako bankovní domy, o čemž svědčí i vysoká schvalovatelnost nebankovních půjček a úvěrů. Pro své klienty mají větší pochopení a je jim jasné, že se lidé mohou ocitnout ve velmi vypjatých finančních situacích, které vyžadují okamžitou výpomoc. Banky jsou naopak vhodnější pro klasické poklidné půjčky a úvěry, které nevyžadují akční řešení ze dne na den. Chcete-li úvěr na rekonstrukci bydlení, hypotéku na byt, půjčku na auto, možná v těchto případech budete více spokojeni s půjčkou od banky, avšak za předpokladu, že dokážete jejich standardní podmínky naplnit. V opačném případě vám nezbývá opět nic jiného, než se obrátit na nebankovní sféru a hledat řešení jinde. Nebankovní poskytovatelé půjček jsou nakloněni tomu, aby vzali v potaz individuální možnosti a potřeby daného klienta a dle toho stanovili podmínky splácení. Samozřejmě, že určitou roli zde hraje i výše požadovaného úvěru a daleko snáz a jednoduše si sjednáte malou rychlou půjčku v řádu několika tisíců než miliónový úvěr na dům. Malé půjčky nevyžadují zpravidla ani ručení, u tohoto typu půjček bývá riziko poskytnutého úvěru vyváženo spíš vyšší úrokovou sazbou. I když na druhou stranu existují i nebankovní společnosti, které například dají žadatelům první půjčku zdarma. Když vše splatíte, jak  máte, při opakované žádosti vám mohou úvěr i navýšit a nabídnout ještě lepší podmínky splácení.

Půjčka od soukromníka

Možná to na první pohled vypadá, že nebankovní půjčku dají automaticky každému, kdo si podá žádost. Ale tak jednoduché to zase není. Pro všechny poskytovatele půjček na trhu, bankovní i nebankovní společnosti, platí zákonná ustanovení zákona o spotřebitelských půjčkách a úvěrech, jehož stanov se všichni musí držet. Podle tohoto zákona je povinností každého poskytovatele půjčky předem si ověřit platební schopnost žadatele, avšak, jak to učiní je ponecháno na rozhodnutí dané úvěrové společnosti. Takže z toho důvodu někde nahlíží do registrů dlužníků, jinde vyžadují doložení příjmu a při velmi vysokém úvěru vyžadují navíc ručení. To bývá zpravidla další osobou jako spolužadatelem o půjčku a nebo zástavou nemovitosti. Určitou alternativou nebankovních půjček je také půjčka od soukromníka, do které vkládají všechny své naděje zejména ti žadatelé, pro které je naprosto nemožné, aby získali půjčku od banky nebo nebankovní společnosti. Případně nechtějí akceptovat předem stanovené podmínky úvěrových společností, a chtějí si vyjednat půjčku za individuálních podmínek.

Sjednat půjčku

Půjčka od soukromé osoby

Rozsáhlou nabídku půjček od soukromníka naleznete převážně na různých inzertních webových portálech, kde stačí jen konkrétní osobu oslovit. Ovšem můžete zvolit i opačný efekt a sami stejným způsobem půjčku poptávat. Soukromí investoři jsou osoby, které mají volné peněžní prostředky a ty chtějí nějakým způsobem zhodnotit. Úroky v bance jim připadají příliš nízké nebo spíš žádné a aby peníze jen tak někde ležely ladem na účtu, to také není to pravé. Tak se rozhodnou investovat, nabídnou půjčku nebo sami vyhledávají různé investiční příležitosti. Půjčka od soukromého investora je poskytnuta na základě smlouvy o půjčce a v některých případech je její splacení jištěno ručením. Samotné ručení je potom součástí smlouvy o půjčce a má vlastně hodnotu cenného papíru. Jako záruka splacení půjčky je plně dostačující a poskytuje dostatečnou právní ochranu oběma stranám, dlužníkovi i věřiteli. Je soudně vymahatelná, tudíž jejím podpisem na sebe berete závazek, který musíte naplnit. Ručení další osobou je využíváno zejména v případech, kdy potřebujete poněkud vyšší úvěr a nemáte žádný majetek či jinou možnost, jak se za splacení půjčky zaručit. Dříve než si však sjednáte půjčku od soukromníka, vždy si nejprve důkladně danou osobu prověřte. Poptejte se na internetu, různých sociálních sítích, v diskuzích, známých v okolí a teprve podle zjištěných informací se rozhodujte.

Půjčka od soukromníka je vhodnou alternativou nebankovního úvěru, v případě, že potřebujete půjčku s individuálními podmínkami splácení. Soukromé osoby nenahlíží do registru dlužníků a nevyžadují potvrzení o příjmu.