Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčka po skončení insolvence

Máte insolvenci úspěšně za sebou? Pak se to dá zcela jistě považovat za výhru na bitevním poli. Insolvence totiž není jen tak a opravdu není dopřána každému, kdo si podá žádost. O zahájení insolvenčního řízení rozhoduje soud a je zcela na jeho rozhodnutí, zda odpovídáte podmínkám insolvenčního zákona či nikoli. Avšak na druhou stranu ani samotná insolvence není právě jednoduchá. Díky insolvenčním srážkám, které pořádně skrouhnou vaši výplatu, je domácí rozpočet neustále napjatý k prasknutí. Stačí sebemenší maličkost, která je vychílí od normálu a už je celá insolvence v ohrožení. Pokud jste to tedy všechno zvládli, opravdu si můžete gratulovat. Je jasné, že po tak náročném období nemůžete mít vlastně ani nic naspořeno, takže i po období insolvence je situace s penězi neustále kritická. Jakýkoli nenadálý výdaj vás může dovést až k rozhodnutí vzít si další půjčku. Proč ne, pokud vše pečlivě uvážíte a jednotlivé splátky nijak nenaruší váš zaběhnutý domácí rozpočet, pak  je možno i takovou půjčku po insolvenci považovat za adekvátní řešení. Určitě lepší, než kdyby se z vás měli stát opět dlužníci, nehledě na to, že nezaplacená suma se postupem času navýší o poměrně tučné sankční poplatky a úroky z prodlení. A určitě nechcete, aby věřitelé ztratili trpělivost natolik, že vás pošlou rovnou do exekuce. Takovou zátěž byste na podruhé už nemuseli ustát a celý váš majetek by byl v ohrožení. Získat půjčku po insolvenci je už tak samo o sobě celkem obtížné, avšak to neznamená, že nelze nalézt způsob , jak se dostat k penězům. Pokud zvolíte správnou cestu, získáte úvěr jedna dvě.

Chci půjčit

Půjčka po insolvenci

Do insolvence mohou dovést nesplacené závazky kdekoho. Pokud se dostanete do platební neschopnosti a přestanete plnit své závazky, taková situace nenechá na sebe dlouho čekat. Jedna exekuce stíhá druhá druhou, věřitelé jsou netrpěliví a vy pro samotné dluhy nevíte kudy kam. Míra zadluženosti roste den ode dne a jediné východisko lze spatřit pouze v celkovém oddlužení vaší osoby. I když se podaří úspěšně projít celým insolvenčním řízením od začátku až do konce, přesto je vaše osoba evidována v centrálním registru, což již samo o sobě je překážkou k tomu, abyste si u některých úvěrových společností mohli sjednat půjčku. Avšak na druhou stranu jsou takové, kde dokážou tento fakt akceptovat, ovšem za určitých podmínek. Pokud trváte na tom, že si vezmete půjčku pouze u banky, pak vězte, že s žádostí i po zkončené insolvenci neuspějete. Všechny tradiční bankovní domy vyžadují precizní platební morálku a tam lidé s insolvencí prostě nepatří. Daleko schůdnější řešení se nabízí u nebankovních společností, které jsou schopny na každou žádost pohlížet z individuálního hlediska a akceptovat specifické potřeby a požadavky každého klienta. Dokonce existují i přímo nebankovní společnosti, které nabízí půjčky po skončení insolvence, jenž mají již předem podmínky nastaveny tak, aby jim lidé po insolvenci dokázali vyhovět.

Nebankovní půjčka bez registru

Úspěšné schválení půjčky po insolvenci vychází z faktu, že daná úvěrová společnost nebude nahlížet do registru dlužníků, ale podmínky poskytnuté půjčky stanoví zcela jinak. V každém případě však platí, že jiné podmínky bude mít malá drobná půjčka v řádu několika tisícovek a jiné úvěr v řádu několika set tisíc korun. Větší šanci na úspěch má samozřejmě  malá půjčka, kdy máte jedinečnou možnost využít specifické nebankovní mikropůjčky, které kolikrát do registru dlužníků ani nenahlíží a půjčí vám rovnou třeba i za cenu vyšší úrokové sazby. Záleží tedy na vás, zda je toto pro vás akceptovatelné či nikoli. Mnoho nebankovních společností také nabízí mikropůjčku prvním žadatelům zdarma, třeba v kategorii rychlých půjček do výplaty, půjček pro nezaměstnané, pro lidi na sociálních dávkách, pro matky na mateřské, důchodce, apod. U takového typu půjčky máte poměrně velkou šanci na úspěšné schválení úvěrové žádosti. Malou mikropůjčku si sjednáte kompletně online, žádost podáte rovnou na webových stránkách poskytovatele a o jejím schválení jste informováni v řádu několika málo minut. Tím pádem se nemusíte zdržovat žádnou návštěvou kamenné pobočky  a okamžitě víte, jak na tom jste. U větších půček může ze strany poskytovatele vzejít požadavek na doložení příjmu, který však nemusí být jen ze stálého zaměstnaneckého poměru, ale můžete doložit jakékoli pravidelné měsíční příjmy. Ty mohou být v podobě mateřské, důchodu, podpory v nezaměstnanosti, nemocenské, sociálních dávek, atd. Tím pádem se malá drobná mikropůjčka stává snadno dostupnou pro široký okruh žadatelů, který zahrnuje rovněž i osoby po skončení insolvence.

Sjednat půjčku

Půjčka od soukromého poskytovatele

Určitou alternativou nebankovních půjček je půjčka od soukromého poskytovatele, která se v mnoha případech stává poslední nadějí pro všechny, kdo s úvěrovou žádostí neuspěli nikde jinde. Soukromá osoba totiž nemá žádné standardní podmínky a podmínky půjčky v podstatě závisí na vzájemné dohodě obou stran. Půjčka je poskytnuta na základě smlouvy o půjčce, v rozsahu jaký si ujednáte. Nikdo nenahlíží do registru dlužníků, nemusíte dokládat žádné příjmy, jen je nutno dodržet podmínky ujednané dle smlouvy a hradit pravidelné měsíční splátky. Nabídku půjček od soukromého poskytovatele naleznete na různých inzertních servrech v sekci finanční služby, kde v podstatě obdobným způsobem můžete i sami půjčku poptávat. Soukromí investoři totiž také sami aktivně vyhledávají různé příležitosti a může se vám stát, že vás některý z nich s nabídkou osloví. Jen v tomto případě buďte velmi obezřetní a danou osobu si řádně prověřte. Teprve podle relevantních informací se rozhodujte a nikdy neplaťte žádné poplatky předem.

Chcete-li půjčku po skončení insolvence, pak nejprve vše řádně uvažte a nikdy se nepouštějte do zbytečných rizik. Půjčku si sjednejte vždy u certifikované nebankovní společnosti, která půjčuje na základě férových podmínek.