Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčka s insolvencí

Jste v insolvenci? Podali jste žádost k soudu a ta byla úspěšně schválena? Pak ještě zdaleka nemáte vyhráno. Pro některé lidi je insolvence často poslední nadějí, jak se zbavit neúměrné zadluženosti. Když se vám podaří za dobu pěti let splatit minimálně třetinu svých závazků, zbytek dluhů je vám jednou provždy odpuštěn a vy můžete začít nanovo s čistým štítem. Avšak samotná insolvence má jasně daná pravidla zákonem a ne každý jim dokáže vyhovět. Proto lze schválení insolvence považovat za první úspěšný krok na dlouhé cestě vedoucí k oddlužení. Ono totiž proplout pětiletým obdobím není jen tak. Značnou část vaší výplaty skrouhnou insolvenční srážky a na živobytí vám zůstane jen nezbytné minimum. Když zaplatíte nemalé výdaje na bydlení a pokryjete základní životní potřeby, nezůstane vám téměř nic. Jenomže pět let je příliš dlouhá doba na to, aby se nevyskytla nějaká akutní potřeba financí. Stačí aby se pokazil spotřebič v domácnosti, kotel na vytápění vypověděl službu, dosloužilo auto a nebo jen přišlo roční vyúčtování za energie či náklady spojené s užíváním bytu. V takových případech pak nastává značná díra v extrémně napjatém domácím rozpočtu. Jak ji zacelit?

Lze si půjčit v insolvenci?

Sjednat si půjčku v insolvenci opravdu není jen tak, jelikož značná většina finančních společností není dlužníkům příliš přívětivě nakloněna. Zejména cesta do banky je naprosto zbytečná. Tam platí jednoznačný fakt, že lidem v exekuci a insolvenci se půjčky neposkytují. Jedinou záchranou pak zůstávají nebankovní společnosti, které mají pro dlužníky alespoň trochu pochopení. Ovšem na druhou stranu si musíte uvědomit, že sjednání půjčky během insolvence je do jisté míry porušení podmínek insolvenčního zákona. Pokud jste totiž v insolvenci, nesmíte se znovu zadlužit nad rámec svých možností. Když na to insolvenční správce přijde, celou záležitost oznámí insolvenčního soudu a ten vás rovnou pošle do konkurzu a insolvenci vám zruší. Je tedy jen na vás, zda jste ochotni podstoupit takové riziko. V každém případě je určitě daleko lepší se jakékoli půjčce vyhnout a pokud nezbytně nutně potřebujete peníze, půjčit si od rodiny, přátel nebo kolegů v práci. Jenomže i taková prosba leckdy nepadne na úrodnou půdu a člověku už jiné možnosti nezbývají.

Chci půjčku

Nebankovní půjčka v insolvenci

Přestože je sjednání půjčky u nebankovních subjektů daleko jednodušší a dostupnější než v bance, ani zde neplatí, že vám automaticky každá společnost půjčku poskytne. Některé z nich se stejně jako banky půjčkám lidem v insolvenci vyhýbají. Není se čemu divit, riziko poskytnuté investice je pro ně příliš vysoké a nedokáže je vyvrátit ani vysoká úroková míra, krátká doba splatnosti nebo jištění půjčky nemovitostí. Záleží také na tom, kolik peněz si vlastně chcete půjčit. Je samozřejmé, že malá částka je snadněji dostupná než úvěr v řádu několika set tisíc. Abyste měli co největší šanci na získání úvěru, musíte zvolit takového poskytovatele, který půjčuje lidem v insolvenci. S jeho výběrem vám jistě pomohou různé online srovnávače a kalkulátory půjček na internetu, kde naleznete přímo specifickou kategorii půjček určenou převážně lidem v insolvenci.

Rychlá půjčka v insolvenci

Pokud si vystačíte jen s úvěrem ve výši několika jednotek či desítek tisíc, pak máte celkem šanci na úspěch. Taková půjčka se zpravidla obejde bez kontroly registru dlužníků, bez nutnosti dokládat příjem ze zaměstnání a bez ručitele. Zároveň je třeba podotknout, že každá žádost je posuzována individuálně, takže vždy máte možnost vyjednat si takové podmínky, jaké vám budou vyhovovat. Přitom si celou půjčku sjednáte jen na internetu, nemusíte nikam na kamennou pobočku společnosti. Přímo na webových stránkách poskytovatele podáte rychlou online žádost, ta má podobu interaktivního formuláře, kde zadáte své jméno, příjmení, telefonní číslo, emailovou adresu a posuvníkem na webu si zvolíte výši úvěru a dobu splatnosti. Žádost odešlete a ta je následně ihned zpracována plně automatizovaným systémem, který rozhodne o výsledku schvalovacího procesu. Je-li kladný, na svůj mobilní telefon obdržíte krátkou SMS zprávu s kódem, ten přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Následně ihned odchází peníze na váš bankovní účet. Pokud jej chcete raději obejít, můžete si nechat vyplatit půjčku v hotovosti. V tomto případě lze využít i různé alternativní možnosti, kdy stačí zajet třeba na nejbližší čerpací stanici a nebo se zastavit v nejbližší trafice. Zde vám peníze vydá obsluha platebního terminálu na základě vámi obdrženého elektronického kódu. Peníze máte k dispozici stejně rychle jako kdyby se jednalo o bankovní převod.

Půjčka od soukromých osob

Půjčky od soukromých osob jsou určitou alternativou nebankovních půjček a často je využívají lidé, kteří již vyzkoušeli všechny možnosti, aby svoji půjčku získali. Také pro lidi v insolvenci jsou půjčky od soukromých osob zpravidla poslední nadějí, jak získat chybějící peněžní prostředky. Soukromého investora totiž vůbec nezajímají registry dlužníků, vaše platební historie, kolik vyděláváte a na co peníze potřebujete. Půjčí vám přesně tolik, kolik chcete, avšak za podmínek, na kterých se vzájemně dohodnete. Pokud můžete poskytnout jen minimální nebo téměř žádné záruky splacení, počítejte s vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Avšak dříve než podepíšete úvěrovou smlouvu, vždy si nejdříve daného poskytovatele řádně proklepněte v různých diskuzích a fórech a dejte na reference druhých lidí. Do budoucna si ušetříte nemalé problémy. V žádném případě také nereagujte na nabídky půjček, které vyžadují poplatky předem. Zpravidla se nejedná o žádnou férovou nabídku.

Půjčit si peníze v insolvenci není naprosto nemožné, ale v prvé řadě byste měli uvážit, nakolik je pro vás další závazek nezbytný. Ohrozit své oddlužení kvůli několik málo tisícovkám by se vám nemuselo právě vyplatit. Pokud to jen trochu jde, raději se půjčce vyhněte a snažte se situaci řešit jinak.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.