Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčka se zástavou družstevního bytu

Potřebujete půjčit větší finanční obnos? Chcete si pořídit vlastní bydlení, rekonstruovat byt či případně vyplatit exekuci nebo jiné dluhy? Pak se vám jistě půjčka, kdy zastavíte nemovitost, bude hodit. Avšak, kde se pro ni stavit? Pokud jste to zkoušeli nejdřív v bance, možná jste narazili na řadu obtíží, které s sebou zpravidla taková bankovní půjčka přináší. V prvé řadě si vás při žádosti o půjčku proklepnou v bankovním i nebankovním registru dlužníků, a to i přesto, že máte u jejich ústavu několik let vedený běžný účet. I když si banka může ověřit váš dlouhodobý pohyb na účtu, přeci jen to není stěžejní informace pro to, aby vám půjčku přiklepli. Registrem dlužníků musíte v každém případě projít, jinak máte smůlu. Ale i přesto ještě není vyhráno. Banka bude po vás chtít doložit vaše příjmy a to striktně jen z trvalého zaměstnaneckého poměru. Jste-li momentálně bez práce, či pracujete formou brigády, na mateřské nebo v důchodu, jste bankou ohodnoceni velmi nízkou bonitou a to znamená, že vám půjčku v konečném výsledku zamítnou. Spadáte totiž mezi rizikové klienty a těm banky dle svých vnitřních předpisů nepůjčují. Naštěstí jsou tu ale i nebankovní společnosti, které tradičním bankovním domům co se týče kvality poskytovaných služeb doslova šlapou na paty. Vůbec se nemusíte obávat je oslovit, právě naopak, uvidíte, že jejich dokonalý servis vás mile překvapí.

Nebankovní půjčka

Vyřídit si nebankovní půjčku je v mnoha směrech daleko jednodušší, než žádat o půjčku u banky. Nebankovní společnosti totiž již dopředu počítají s klientelou, která se na ně obrací v případě, kdy u banky se žádostí o půjčku neuspěli. Proto jsou podmínky jejich úvěrových produktů nastaveny tak, aby jim dokázali vyhovět lidé z různých sociálních vrstev. Tedy nejen zaměstnanci firem, ale také lidé na nemocenské, nezaměstnaní na sociálních dávkách, matky na mateřské, studenti, důchodci, začínající podnikatelé, atd. Ti všichni mají velkou šanci s žádostí o půjčku u nebankovní společnosti uspět. Avšak na trhu existuje nespočet nebankovních společností, a proto není právě jednoduché se v jejich rozsáhlé nabídce správně orientovat. Dříve než si půjčku sjednáte, je určitě dobré se porozhlédnout po trhu co kdo nabízí a udělat si malý přehled. Tím se lépe v dané problematice orientujete a snadněji pak zvolíte takovou půjčku, která bude vyhovovat jen a jen vám. Aby výběr vhodného nebankovního produktu byl co nejjednodušší, slouží k tomuto účelu různé online srovnávače a kalkulátory půjček na internetu. Ty vám v mžiku po zadání vašich požadovaných kritérií zobrazí všechny aktuálně dostupné půjčky na trhu. Již na první pohled je zřejmé, že se mezi sebou značně liší, nejen co do výše úrokové sazby, ale i dalších podmínek. Velmi podstatná je také doba splatnosti, případně další benefity navíc, které vám dokáží půjčku podstatně zlevnit. Třeba narazíte na výhodnou nabídku v podobě odkladu splátek na určitou dobu nebo možnosti mimořádné splátky bez sankce či předčasného splacení úplně zdarma bez poplatku. Chce to jen dát si chvíli práci a půjčkami se nejprve probrat. Určitě nebude dobré, když si sjednáte hned první nabídku co se vám namane.

Chci půjčku

Půjčku vyřídíte online

Nebankovní půjčky jsou ke svým zákazníkům daleko přívětivější a samotný proces sjednání půjčky se snaží co nejvíce ulehčit. Z toho důvodu nemusíte kvůli podání žádosti o půjčku chodit nikam na pobočku, vyplňovat stohy papírů a shánět různá potvrzení. Vše zvládnete jen rychlou elektronickou cestou, bez jakékoli administrativy. Žádost o půjčku podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde je k tomuto účelu pro vás připraven krátký interaktivní formulář. V něm uvedete své jméno, příjmení, emailovou adresu a telefonní číslo. Posuvníkem na webu si navolíte kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem, který ji vyhodnotí a vás informuje o výsledku schvalovacího procesu. Je-li kladný, následně jste kontaktováni pracovníkem úvěrové společnosti a s ním se už dohodnete na podrobnostech. Je-li nutno za půjčku ručit družstevním bytem, doložíte jen potřebné dokumenty dokazující vaše vlastnictví a hodnotu družstevního podílu na bytě. Dokumenty můžete poslat poštou v papírové podobě, ale tím se lhůta na vyplacení peněz podstatně prodlouží. Rychlejší  a efektivnější je dokumenty naskenovat a zaslat elektronicky. Případně se můžete s pracovníkem úvěrové společnosti dohodnout na osobní schůzce přímo u vás doma, kde máte všechny potřebné podklady jistě po ruce. V některých případech je možná osobní jednání efektivnější, veškeré vaše dotazy mohou být rovnou zodpovězeny a poté lze na místě podepsat úvěrovou smlouvu a vyplatit peníze. V jaké formě, to už je na vás. Mohou být okamžitě převedeny na bankovní účet a nebo vyplaceny v hotovosti.

Půjčka se zástavou pro každého

Nebankovní půjčka se zástavou je typickým úvěrovým produktem finančních společností a je využívána zejména u vyšších půjček v řádu několika desítek či stovek tisíc korun. Je přeci samozřejmé, že při tisícikorunové mikropůjčce nebudete hned ručit družstevním bytem. Takový typ půjček je také využíván klienty, kteří mají záznam v registru dlužníků a tudíž je pro ně sjednání jakéhokoli úvěru podstatně problematičtější. Tím, že finanční společnosti poskytnete jistinu splacení formou zástavy družstevního bytu, dosáhnete na vyšší bonitu a mohou vám být nabídnuty i lepší podmínky splácení. Vše zpravidla záleží na individuálních možnostech. Pokud je ručení dostačující, nemusí daná finanční společnost vyžadovat ani doložení příjmu, případně může akceptovat jakékoli vaše měsíční příjmy. Ty mohou mít podobu třeba krátkodobé brigády, výplaty podpory v nezaměstnanosti, sociálních dávek, mateřské důchodu, nemocenské,… Tím pádem se půjčka se zástavou družstevního bytu stává snadno dostupnou pro široký okruh žadatelů. Záleží tedy jen na vás, pro kterou společnost se rozhodnete a jaké podmínky si dokážete vyjednat.

Pokud se ocitnete v jakékoli finanční tísni, vždy si půjčte jen tolik peněz, kolik nezbytně nutně potřebujete. Nikdy se nezadlužujte nad rámec svých možností. Nezapomeňte, že každá půjčka je dluhem a ten musíte tak jako tak jednoho dne splatit. Nesplácení závazků plynoucí z úvěrové smlouvy může snadno přejít v exekuci, která vás v extrémním případě může připravit o veškerý majetek.