Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčka se zástavou nemovitosti

Nechtějí vám nikde půjčit peníze? Máte záznam v registru dlužníků nebo nedostatečný příjem? Čelíte exekuci, což vás staví do pozice problémového klienta? Nemusíte ztrácet veškeré své naděje, i v takové situaci existuje řešení. Jakmile poskytnete finanční společnosti záruky splacení, hned na vás budou pohlížet jinak. Je celkem jedno o jakou částku se jedná, zda potřebujete počáteční kapitál na rozjezd podnikání, vyplatit exekuci nebo se chcete pustit do rekonstrukce stávajícího bydlení. Všeobecně však zástava nemovitosti přichází na řadu tehdy, pokud se jedná o půjčku v řádu desítek, stovek tisíc nebo dokonce i milionu. Tím, že poskytnete nemovitost jako záruku splacení požadovaného úvěru, vůbec o nic nepřicházíte. Právě naopak, získáte půjčku za daleko lepších podmínek a nemovitost je i nadále vašim majetkem. Podle zákona totiž jako fyzická osoba ručíte veškerým svým majetkem, takže v případě nesplácení byste o nemovitost stejně přišli tak jako tak. Provedením zástavy na nemovitost pouze určujete pořadí, podle kterého by se v případě, že byste se dostali do platební neschopnosti, uspokojovali jednotliví věřitelé. Zkrátka nemovitost by přišla na řadu jako první a pak by následoval další váš majetek. Takže získat půjčku podloženou zástavou nemovitosti je pro vás jen přínosem.

Bankovní půjčka se zástavou

I když se rozhodnete bance poskytnout záruky splacení půjčky zástavou nemovitosti, neznamená to, že vám automaticky každá banka půjčku poskytne. Bankovní instituce si zakládají na obsáhlé byrokracii, a proto nikdy nevíte, zda doložené dokumenty budou plně dostačující. Začínající podnikatelé mohou narazit na problém v podobě těžko doložitelného příjmu, výpisu z bankovního účtu nebo prokázání bezdlužnosti vůči pojišťovně a finančnímu úřadu. Lidé, kteří právě čelí exekuci, spadají rovnou mezi rizikové klienty, stejně tak osoby bez klasického zaměstnaneckého poměru. Máte-li zároveň záznam v jakémkoli registru dlužníků, banka vám žádost o půjčku zamítne. Tím ale vaše cesta k půjčce nekončí, neboť pořád máte možnost využít široké nabídky nebankovních úvěrů.

Nebankovní půjčka pro každého

Nebankovní společnosti jsou zpravidla záchranným kruhem pro všechny žadatele, kteří v bance neuspěli a nadále usilují o půjčku. Podmínky jsou zde daleko jednodušší, a tak není jediný důvod, proč to nezkusit. Nikdo nezkoumá registry dlužníků ani váš příjem, každá žádost se posuzuje jen na základě individuálních kritérií. Podle toho jaké máte možnosti a co můžete společnosti nabídnout, dostanete nabídku půjčky – výši úrokové sazby, dobu splácení, případně další služby navíc. Je jen na vás, zda na ni přistoupíte či nikoli a nebo půjdete o dům dál. Rozhodně se vyplatí vyjednávat a nic neuspěchat. Vybírat máte skutečně z čeho a je jen na konkrétním poskytovateli půjčky, nakolik je ochotný vám vyjít vstříc.

Požádat o půjčku

Jakou nemovitost lze zastavit

Půjčka se zástavou nemovitosti nabízí rozsáhlé možnosti, jak půjčku vyjednat ke spokojenosti obou stran. Nemusíte mít dokonce ani žádný majetek, nemovitost může být ve vlastnictví někoho jiného, případně na nemovitosti už může být i jiná zástava (např. hypotéka). Stačí když budete mít písemný souhlas vlastníka nemovitosti, že daný objekt bude sloužit pro účely poskytnutí úvěru. To v praxi znamená, že žadatel o půjčku a tzv. zástavce nemovitosti jsou dvě naprosto rozdílné osoby, avšak obě se zavazují ke splacení půjčky. Zastavit můžete jakoukoli nemovitost, byt v osobním i družstevním vlastnictví, dům, chatu, pozemek, komerční objekt, atd. Půjčku se zástavou nemovitosti lze aplikovat taktéž na vyplacení exekuce, i když je na danou nemovitost již vydán exekuční příkaz k prodeji.

Žádost o půjčku se zástavou nemovitosti

Nebankovní společnosti nebazírují na tak rozsáhlé administrativní zátěži jako banky, a proto je možné půjčku se zástavou kompletně vyřídit jen na internetu elektronickou cestou. Žádost podáte na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte rychlý online formulář, zadáte vaše identifikační údaje a požadavky na půjčku. Následně budete kontaktováni pracovníkem finanční společnosti, se kterým se dohodnete na podrobnostech. Máte-li k dispozici veškerou dokumentaci k nemovitosti (odhad, výpis listu vlastnictví), stačí zaslat emailem, případně poštou. V opačném případě si společnost zajistí odhad sama a spolu se jen dohodnete na podmínkách poskytnutého úvěru. Půjčky jsou poskytovány zpravidla do 70 % odhadu nemovitosti, ovšem záleží i na dalších okolnostech. Je-li nemovitost zatížena exekucí, kterou chcete zároveň zaplatit, nebankovní společnost celou exekuci zaplatí tím, že dlužnou částku převede rovnou na účet exekutorského úřadu a okamžitě tak uvolní nemovitost pro účely půjčky. Tím pádem se zbavíte problému s exekucí a novému věřiteli už jen dál splácíte půjčku.

Půjčka se zástavou nemovitosti je optimálním řešením v situacích, kdy potřebujete vyšší obnos na pokrytí akutních finančních potřeb. Kromě certfikovaných nebankovních společností tyto služby nabízí i soukromí investoři, kde buďte obzvlášť opatrní. Vždy si řádně přečtěte úvěrovou smlouvu a nikdy neplaťte poplatky předem.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.