Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčky, které fungují

Nemůžete stále nalézt vhodnou půjčku? Podáváte jednu žádost za druhou a pokaždé se setkáte se zamítavou odpovědí? Pak se raději zastavte a nejprve o půjčce popřemýšlejte. Řada lidí pod vlivem různých reklamních sloganů v situaci finanční krize sáhne hned po první půjčce co se jim namane. Potom se nestačí divit tomu, že vše není tak, jak předpokládali. V průběhu sjednání vyplují na povrch různé podmínky, o nichž jste na začátku neměli ani tušení. Z toho důvodu je potřeba samotnému výběru půjčky věnovat maximální pozornost. Nezapomeňte, že každá podaná žádost o půjčku je evidována v centrálním registru klientských informací a pokud se zde začnou hromadit negativní informace v podobě zamítnutých žádostí, určitě vám tento fakt na důvěryhodnosti nepřidá. Z pohledu úvěrových společností vás to staví do negativního světla, a tak se procento zamítnutých odpovědí neustále zvyšuje. Když ale věnujete správnému výběru půjčky několik minut času a použijete například online srovnávač půjček, efektivně všechno vyřešíte jedna dvě. Do systému zadáte pouze vaše požadavky a okamžitě získáte filtr všech úvěrových produktů co jsou aktuálně dostupné na trhu a které odpovídají vašim potřebám. Kromě toho u každého z nich už jasně vidíte i podmínky, za kterých jsou poskytnuty. Velmi snadno si pak najdete,co vyhovuje právě vám.

Chci půjčit

Půjčka od banky?

Když se porozhlédnete po úvěrovém trhu, už jen na první pohled je patrné, jak se půjčky a úvěry mezi sebou liší. Konkurence je veliká, a tak se poskytovatelé předhání ve výši úrokové sazby, doby splatnosti či případných benefitech, kterými se snaží své potencionální zákazníky zaujmout. Avšak zásadní rozdíl lze shledat mezi půjčkou v bance a nebankovním produktem. Chcete-li půjčku od banky, musíte se obrnit pořádnou dávkou trpělivosti a připravit se na zdlouhavý administrativní proces. Jeho cílem je proklepnout si každého žadatele ze všech stran. Takže si vás nejen prolustrují v registru dlužníků, ale budou požadovat i doložení příjmů nejlépe z trvalého zaměstnaneckého poměru. U velkých půjček v řádu několika set tisíc korun nebo milionů se připravte na požadavky v podobě ručení. Banky velmi vyžadují ručení další osobou jako spolužadatelem o půjčku, případně zástavu nemovitosti. Jelikož podmínky sjednání bankovní půjčky jsou velmi přísné, řadě klientů nevyhovují a raději sami se rozhlíží po příznivějších konkurenčních nabídkách. Avšak existuje i nemalé procento těch, kteří by půjčku od banky chtěli, ale banka jim žádost z důvodu nenaplnění striktních norem půjčku odmítla. I takoví lidé potom začnou uvažovat o jiných možnostech.

Nebankovní půjčka

Nebankovní sektor je doslova záchytným bodem pro všechny, pro které je bankovní půjčka naprosto nedostupná a nebo nechtějí celý složitý administrativní proces podstupovat. Důvodem velmi často bývá i časová tíseň, lidé na peníze spěchají a bance trvá několik dní než se k žádosti o půjčku vyjádří. Po celou tu dobu čekáte s nejistým výsledkem, což vám mnoho v tíživé situaci nepřidá. Mnohem efektivnější řešení nabízí nebankovní sektor, kde jsou možnosti půjček a úvěrů velmi rozmanité. Nejenže jsou jejich úvěrové produkty přehledně řazeny do jednotlivých kategorií, ale i podmínky jsou natolik jednoduché, že jim dokáže vyhovět doslova každý. Podle toho, v jaké situaci se nacházíte, můžete si sjednat odpovídající typ půjčky. Pokud máte například záznam v registru dlužníků, není problém, abyste půjčku vybrali z kategorie půjček bez registru. Stejně tak, jste-li nezaměstnaní, na mateřské, pobíráte jen sociální dávky a chybí vám pár korun do výplaty, není problém požádat o rychlou mikropůjčku bez doložení příjmu. Peníze máte ihned vyplaceny na bankovní účet nebo v hotovosti, dle toho, jakou formu preferujete. Velkou předností nebankovních půjček je zcela jistě fakt, že žádosti jsou posuzovány individuálně a poskytovatel vždy přihlédne k vašim možnostem a potřebám.

Sjednat půjčku

 

Půjčky od soukromého investora

Jistou alternativou nebankovních půjček jsou půjčky od soukromého investora, které nabízí možnost, sjednat si půjčku dle vlastních podmínek a přesně tak, jak to vyhovuje jen a jen vám. Půjčíte si jen tolik peněz, kolik opravdu potřebujete, sami zvolíte dobu splatnosti a výši pravidelných splátek. Podmínky takové půjčky vlastně závisí jen na dohodě obou stran. Soukromý investor je osoba, která má volné peněžní prostředky a ty potřebuje nějakým způsobem zúročit. Nenahlíží do registru dlužníků ani nezkoumá vaše příjmy, podstatné je, aby půjčené peníze získal zpět i s dohodnutým úrokem. Tím pádem jsou spokojeny obě strany. Pro soukromého investora je půjčka dobrou investicí, která se mu kolikrát vyplatí lépe, než kdyby peníze ležely na termínovém účtu v bance. A vy se díky tomu zbavíte tíživých finančních problémů. Nabídku půjček od soukromého investora naleznete převážně na internetu na různých inzertních servrech, v sekci finanční služby. Jen při výběru konkrétní osoby buďte velmi obezřetní a nikdy neplaťte žádné poplatky předem. Než se dohodnete na půjčce, nejprve si danou osobu prověřte, poptejte se na sociálních sítích, v různých diskuzích, známých v okolí a teprve potom se rozhodujte. Pokud budou převažovat negativní zkušenosti, raději běžte jinam.

Půjčky od soukromé osoby

Půjčka od soukromého investora nemá žádné standardní podmínky a je poskytnuta na základě smlouvy o půjčce. Její součástí bývá velmi často i jistina třeba v podobě cenného papíru, která je vlastně takovou jistinou celého dluhu. Cenný papír nelze v žádném případě zpochybnit. Má své zákonem stanovené náležitosti a ty je nutno dodržet, jinak pozbývá platnosti. Je na něm jasně uvedeno kdo, kdy, komu a kolik má zaplatit. Listina je soudně vymahatelná a tudíž poskytuje právní ochranu oběma stranám, dlužníkovi i věřiteli. Jelikož půjčka od soukromého investora nemá stanovenu žádnou maximální hranici a vždy si můžete půjčit kolik chcete, tato forma ručení se používá zejména u vyšších částek v desítkách, stovkách nebo i milionech korun, pokud nemůžete ručit třeba svým majetkem. Takže když jste třeba v exekuci, máte touto formou půjčky jedinečnou příležitost, jak celou exekuci vyplatit a opět získat zpět vlastnická práva k nemovitosti. Půjčku od soukromého investora velmi často volí lidé, kteří o půjčku žádali u jiných úvěrových společností a žádost jim byla z nějakého důvodu zamítnuta.

Dříve než podepíšete smlouvu o půjčce, vše si řádně promyslete. Nikdy nic nepodepisujte  v časové tísni a vždy si ji nejprve celou řádně pročtěte. Vyhnete se tak nemalým problémům do budoucna, které by vás v extrémním případě mohly připravit o veškerý váš majetek.