Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčky pro málo bonitní klienty

Ohodnotili vás velmi nízkou bonitou a kvůli tomu vám žádost o půjčku zamítli? Ať už je důvodem cokoli, nezoufejte. Nějaké řešení se vždycky najde. Celkovou bonitu klienta určuje řada faktorů a každá finanční společnost k nim přistupuje svým zcela osobitým způsobem. To co je u jednoho poskytovatele zásadní problém vám naopak projde bez problému jinde. Máte nízký příjem? Jste momentálně bez práce a tudíž nemůžete doložit potvrzení z trvalého zaměstnání? A nebo je problém v registru dlužníků, kde jste stále ještě evidováni, i když jste už veškeré své závazky uhradili? S takovými trablemi se dnes v oblasti půjček potýká kdekdo, a proto věřte, že ani vaše situace není úplně bezvýchodná. Jen si musíte uvědomit v čem je problém a podle toho zvolit jak vhodného poskytovatele, tak i odpovídající finanční produkt. Pokud budete bezhlavě podávat jednu žádost za druhou, nikam se nedostanete. Navíc, i počet zamítnutých žádostí vám další body na důvěryhodnosti nepřidá. Kam tedy pro půjčku?

Bankovní půjčka vyžaduje vysokou bonitu

Jestliže jste byli v bance a žili v domnění, že zde řadu let máte vedený účet a není jediný důvod k tomu, aby vám půjčku nedali, zřejmě jste odešli s nepořízenou. Bankovní půjčka vyžaduje naprostou preciznost a ta se týká nejen zdlouhavého administrativního procesu, ale také bezchybného profilu samotného klienta. Navíc, chcete-li větší půjčku v řádu několika desítek či stovek tisíc, není se čemu divit. Banka vám jen tak chybějící pětistovku do výplaty neposkytne. Snad jen v případě, že disponujete takovými úvěrovými produkty jako jsou kreditní karta či kontokorent k běžnému účtu. V opačném případě si vás pořádně proklepnou. V prvé řadě bankovní instituce nahlíží do registru dlužníků a pokud jste zde vedeni, vaše bonita klesá pomalu dolů. Máte-li navíc malý příjem nebo jste monetálně na mateřské či bez práce, dostáváte se pomalu k nule. Takové ohodnocení vás ihned zařadí mezi problémové klienty s velmi nízkou bonitou a těm žádná banka zpravidla půjčky neposkytuje. Jestliže tedy víte, že na tom nejste právě nejlépe, neztrácejte zbytečně čas a obraťte se rovnou na nebankovní sektor, kde jsou k žadatelům více benevolentní.

Chci půjčku

Nebankovní půjčky pro problémové klienty

Je všeobecně známo, že nebankovní společnosti se orientují zejména na klientelu, pro niž je dostupnost bankovní půjčky naprosto nulová. Z toho důvodu se snaží poskytovat půjčky  s takovými podmínkami, aby jim dokázali vyhovět i žadatelé, kteří mají nějaký vroubek z minulosti. Nebankovní půjčky jsou pro větší přehlednost specifikovány do jednotlivých kategorií, a právě půjčky určené problémovým klientům jsou jednou z nich. Pokud se na ně při výběru zaměříte, snadno pak už vyhledáte svého potenciálního poskytovatele. K tomuto účelu nejlépe slouží různé online srovnávače a kalkulátory půjček na internetu, kde si přímo na těchto webových stránkách zadáte do příslušného pole vaše požadavky na půjčku a obratem se před vámi zobrazí široká škála úvěrových produktů vhodných právě pro vás. Samozřejmě, že se zásadně liší nejen výší úrokové sazby, ale i konkrétními podmínkami, které je daná společnost ochotna akceptovat. Podle toho pak už jednoduše vyberete půjčku vhodnou přesně pro vás.

Rychlé online půjčky

Každá nebankovní společnost vám nabídne půjčku se zcela jinými podmínkami. Vzhledem k tomu, že dle novely zákona o spotřebitelském úvěru je zákonnou povinností všech úvěrových společností dopředu si ověřit platební schopnost žadatele. Avšak každá společnost k tomuto kroku přistupuje jinak. Někdo posuzuje registry a jiný zase vyžaduje doložení vašich aktuálních příjmů. Záleží tedy na tom, v čem spočívá váš problém. Pokud máte záznam v registru dlužníků, pak jistě nebudete o půjčku žádat u společnosti, která bazíruje na tomto kroku. Stejně tak, když jste momentálně bez práce, třeba pobíráte jen sociální dávky nebo podporu v nezaměstnanosti, jistě nebudete žádat o půjčku u firmy, která vyžaduje doložení potvrzení z trvalého zaměstnání. Určitě dobrou zprávou je, že všechny nebankovní společnosti se snaží každou žádost posuzovat na základě individuálních okolností klienta. Pokud tedy vidí, že máte v registru jen malý vroubek z minulosti a vše už máte splaceno, dokážou nad vámi přimhouřit oko. Nebo jako aktuální příjem vezmou vaše příjmy z brigády, či výplatu mateřské nebo stipendia. S takovým přístupem se můžete setkat zejména u malých online půjček, které nevyžadují ani ručitele a pro zákazníky se stávají okamžitým zdrojem peněžních prostředků.

Půjčka na účet nebo v hotovosti

Žádost o online půjčku si mohou podat i klienti, kteří mají nízkou bonitu. Jelikož si celou půjčku sjednáte kompletně jen v prostředí internetu, nikdo vás nezdržuje žádným zdlouhavým papírováním a nemusíte nic dokládat. O schválení půjčky rozhoduje plně automatizovaný systém, takže tím pádem stoupají i vaše šance na úspěšné schválení žádosti. Navíc, rychlá půjčka vám půjčí třeba jen tisícovku do výplaty, takže není nutno kvůli takové částce zbytečně zatěžovat klienta obtěžujícími požadavky. Online půjčka je pohotovým řešením v každé finanční krizi a dokáže vám peníze během chvilky vyplatit nejen na bankovní účet, ale i v hotovosti. Ve druhém případě můžete využít i různé alternativní možnosti, jež některé společnosti nabízí. Pro peníze si zajdete třeba do trafiky a nebo zajedete na nejbližší čerpací stanici. Hotovost vám předá přímo do ruky obsluha platebního terminálu, stačí jí jen sdělit elektronický kód, který jste obdrželi krátkou SMS zprávou. Vše probíhá naprosto anonymně, nikomu nemusíte nic dokládat.

Půjčky pro málo bonitní klienty jsou neúčelové a tudíž je lze použít na cokoli, co je právě nutné financovat. Riziko poskytnutého úvěru je zpravidla vyváženo vyšší úrokovou sazbou a u vyšších částek je požadováno ručení. Přesto jsou půjčky i pro méně bonitní klienty dostupné pro široký okruh žadatelů.

 

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.