Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčky pro nezaměstnané na splátky

Každá půjčka je řešením v situaci, když se finanční rozpočet dostane do minusu. V danou chvíli skutečně pomůže, ale pokud nejste při sjednání půjčky rozvážní, může takový úvěr v budoucnu natropit pěknou paseku. Nikdy nevíte, co vám osud postaví do cesty. Náhle onemocníte, přijdete o práci, rozejdete s partnerem a najednou si už nemůžete dovolit to, co v minulosti. Máte-li ještě k tomu navíc splácet půjčku, není výjimkou, že lidem už pak nezbývá pomalu na chleba. Z toho důvodu je třeba při sjednávání půjčky myslet vždy o krok dopředu a nechávat si taková malá zadní vrátka. Je dnes naprosto běžné, že se doslova ze dne na den ocitnete bez práce a tím pádem přijdete znenadání i o trvalý zdroj příjmů. Ano, úřad práce je pro každého nezaměstnaného člověka alespoň dočasným zázemím a určitě je dobré jej využít. Avšak podpora v nezaměstnanosti, za předpokladu, že na ni máte vůbec nárok, ani trochu nedosahuje výše alespoň průměrného platu a tak se s její pomocí dá přežít jen krátkodobě. V opačném případě, než opět uspějete na pracovním trhu, můžete se spolehnout maximálně na sociální dávky. Domácí rozpočet je značně napjatý a tudíž jakýkoli nečekaný výdaj jej dokáže pěkně rozhodit. Jak si poradit, když jste bez práce a finance vám docházejí?

Půjčky v době nezaměstnanosti

Mít našetřeno na horší časy a období nezaměstnanosti přežít s pomocí úspor je jistě ideální, ovšem ne každý má vhodné podmínky k tomu, aby mohl finanční rezervu vytvořit. Spoustu lidí žije od výplaty k výplatě, nájem, složenky a všechny účty za vás prostě nikdo nezaplatí. A tak se jednoduše stane, že potřebujete založit. Lidé bez práce nejsou při sjednávání půjčky ve výchozí dobré pozici. Jelikož nemají žádný stálý příjem, spadají pro finanční instituce mezi rizikové klienty. Zejména z banky pravděpodobně odejdete s nepořízenou, jelikož nedokážete naplnit výši požadované bonity. Navíc, pokud žádáte jen pár tisícovek na pokrytí nezbytných výdajů, banky zpravidla malé úvěry neposkytují. Snad jen když máte kreditní kartu a nebo povolený kontokorent k běžnému účtu a jste krátce bez práce. Daleko příznivější situace se vám nabízí v nebankovním sektoru, kde mají šanci na úspěch i klienti, ke kterým se banka otočila zády.

Nebankovní půjčka

Jste-li bez práce a potřebujete půjčku, můžete využít finanční služby nebankovních společností, které mají pro nezaměstnané specifickou kategorii úvěrových produktů. Jejich podmínky jsou přizpůsobeny právě tak, aby odpovídaly možnostem lidem bez práce. To znamená, že nevyžadují doklad o výši příjmu, výpis z bankovního účtu a případnému záznamu v registru dlužníků nepřikládají žádný podstatný význam. Každou žádost schvalují na základě individuálních kritérií každého žadatele. Někomu stačí jen doložit alespoň minimální příjem, což podpora v nezaměstnanosti, výměr sociálních dávek, případně příjmy z občasné brigády, dostatečně splňují. Jako nezaměstnaní si můžete sjednat úvěr v jakékoli výši, třeba si půjčit jen pětistovku a nebo i několik tisíc, přitom platí, že čím méně peněz požadujete, tím jednodušší podmínky musíte splnit.

Požádat o půjčku

Online půjčka pro nezaměstnané

Chcete-li jen pár tisícovek nebo desítek tisíc, můžete si na internetu sjednat rychlou půjčku, která se v podstatě obejde bez jakékoli administrativy. Vše probíhá jen elektronickou cestou. Žádost podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte jednoduchý online formulář. Zadáte své jméno, příjmení, kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem a vy jste tak obratem vyrozuměni o schválení půjčky. V případě nejasností je vám k dispozici neustálá podpora na online chatu nebo telefonu. Je-li případně třeba něco doplnit, jste kontaktováni pracovníkem zákaznického centra a vše spolu dohodnete telefonicky. Když je vám půjčka schválena, peníze ihned odchází na bankovní účet  anebo jsou připraveny k vyzvednutí v hotovosti. V obou případech máte peníze k dispozici ještě týž den, kdy o půjčku požádáte.

Rychlá půjčka s ručením nemovitostí

I když jste nezaměstnaní, neznamená to automaticky, že by vám nemohla být poskytnuta půjčka. Požadovat můžete i úvěr v řádu sta tisíc. Samozřejmě, že v tomto případě budete muset úvěrové společnost poskytnout vyšší záruky splacení, které však mohou mít různou podobu. Můžete při žádosti o půjčku využít další osobu jako spolužadatele nebo lze ručit nemovitostí. Ale i ta nemusí být výhradně jen ve vašem vlastnictví. Pokud vám dá majitel nemovitosti písemný souhlas k tomu, aby daný objekt mohl sloužit pro účely poskytnutí úvěru, je to plně dostačující. Některé společnosti zase mohou vyvážit riziko splacení úvěru vyšší úrokovou sazbou. Vzhledem k tomu, že si každá investiční společnost musí ověřit platební schopnost každého klienta a zjistit, zda se nejedná o chronického dlužníka, často nahlíží do registru dlužníků. Ovšem posouzení každé žádosti probíhá dle konkrétních okolností.

Nezaměstnaným jsou v prvé řadě určeny krátkodobé finanční produkty, kam spadají různé mikropůjčky, u nichž je doba splatnosti rozložena na několik dní až jeden měsíc. Jedná se zpravidla o nižší částky, které mají za úkol řešit jakoukoli naléhavou finanční situaci svých klientů.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.