Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Snadná půjčka

Jaká to je snadná půjčka? Malá, velká, rychle vyřízená nebo s co nejdelší dobou splatnosti? Záleží na tom, co vlastně potřebujete půjčenými penězi financovat. Pokud vám chybí v rodinném rozpočtu jen pár drobných a počítáte dny do výplaty, pak je pro vás jakákoli nebankovní mikropůjčka dostačujícím řešením. Pokud ale přemýšlíte nad financováním vlastního bydlení a zvažujete možnosti hypotéky či jiného úvěru, kterým byste pokryli všechny související náklady, pak může být snadná půjčka v podobě jakékoli dlouhodobé půjčky s přijatelným úrokem. Zkrátka, každému vyhovuje něco jiného. Samozřejmě, že se konkrétní volba půjčky odvíjí také od vašich možností, což má svůj význam obzvlášť u vysokých úvěrů, kdy za půjčku můžete ručit jakoukoli nemovitostí. V takovém případě se pak vaše bonita jako žadatele podstatně zvyšuje a můžete dosáhnout i na lepší podmínky splácení než kdyby půjčka nebyla podložena žádným ručením. Vše záleží tedy případ od případu a na dohodě mezi vámi a danou finanční společností. Všeobecně se však dá konstatovat, že větší naději na úspěšné získání půjčky máte v nebankovním sektoru, který neklade na žadatele tak vysoké nároky jako tradiční bankovní domy. Ale to také neznamená, že nebankovní subjekty půjčí každému, kdo si o půjčku řekne. Máte-li na svém kontě neblahou finanční minulost, lepíte dluh dluhem a exekutoři si u vás podávají kliku u dveří, pak na poskytovatele půjčky nepůsobíte právě dvakrát důvěryhodným dojmem. Daleko lepší je dluhům předcházet, a pokud  se dostanete do situace, že je splácení půjčky nad vaše možnosti, je třeba uvažovat o konsolidaci nebo refinancování půjčky. Každou finanční záležitost musíte vždy řešit včas, jinak se na penálích a sankčních poplatcích nedoplatíte. Vždyť i taková exekuce na plat je pořád splácení bez konce. Jakmile zaplatíte stávající dluh, pokračujete ve splátkách úroků z prodlení, pak nákladů exekučního řízení a teprve poté se dostanete na nulu. Proto si každou půjčku než si ji sjednáte velmi dobře promyslete.

Chci půjčit

Kdo snadno půjčí?

Na trhu s půjčkami máte na výběr ze dvou možností: buď půjdete pro půjčku rovnou do banky a nebo využijete služby nebankovních subjektů. Každá z nich má svá pro a proti. Máte-li na svém kontě nějaký finanční vroubek z minulosti, kdy jste nedokázali včas uhradit svůj závazek, následně čehož jste se ocitli v registru dlužníků, pak raději tradiční bankovní domy vynechte. Tady totiž s půjčkou moc nepochodíte. Aby vám úvěrovou žádost schválili, je vyžadována v prvé řadě zcela precizní platební morálka, která absolutně vylučuje záznam v registru dlužníků. Nestačí mít všechny dluhy uhrazeny a tvrdit, že se jednalo jen o ojedinělou záležitost, jednou jste tam a tím pádem je vaše bonita snížena na minimum. Pokud si ale myslíte, že stačí projít jen lustrací v registru, opět se pletete. Po kontrole registru dlužníků přichází na řadu vaše příjmy. Jakmile nemáte potvrzení ze stálého zaměstnaneckého poměru, můžete se s bankovní půjčkou rozloučit. Lidé bez práce, matky na mateřské, důchodci, začínající podnikatelé bez příjmu,… ti všichni jsou označeni za rizikovou skupinu, jimž banky klasický úvěr neposkytují. Určitou možnost ale nabízí jisté úvěrové produkty, které bývají součástí běžného účtu. Jedná se o kreditní karty  a kontokorent, které vám umožní v případě nutnosti přečerpat vaše bankovní konto do předem sjednaného limitu. Sice nejde o žádné velké sumy, ale někdy nastávají v životě okolnosti, kdy ještě velmi rádi využijete jejich služeb. Proto se zřízením běžného účtu v bance je dobré si současně vyřídit i tyto úvěrové produkty, které pak jen v případě potřeby snadno využijete. Otálet s jejich vyřízením až na dobu, kdy je budete potřebovat není dobré, jelikož by se vám mohlo stát, že vám je banka v nepříznivé finanční situaci odmítne vydat. Například když jste na mateřské dovolené, jen stěží vám vyhoví se žádostí o vydání kreditní karty. Pokud si ji ale vyřídíte v době, než na mateřskou nastoupíte, můžete ji v pohodě během mateřské dovolené využívat.

Sjednat půjčku

Rychlá nebankovní půjčka

Nebankovní společnosti jsou v povědomí lidí, co se týče půjček, vedeny jako rychlý zdroj finančních prostředků. Je pravda, že pokud potřebujete rychlou půjčku a nemůžete využít bankovní služby, je to určitá možnost. Vyřízení nebankovní půjčky je podstatně jednodušší,  což je dáno zejména tím, že kvůli tomu nemusíte chodit nikam na pobočku. Doménou nebankovních subjektů jsou zejména tzv. mikropůjčky, které vám během chvilky poskytnou chybějící peněžní prostředky. Extrémní rychlost, s jakou si můžete nebankovní půjčku vyřídit, je dána tím, že celou půjčku si kompletně sjednáte jen v prostředí internetu. Přímo na webu společnosti, od níž si chcete půjčit, podáte online žádost, která má podobu krátkého interaktivního formuláře. V něm uvedete jen své identifikační a kontaktní údaje  a posuvníkem na webu společnosti si nastavíte výši úvěru a dobu splatnosti. Jakmile žádost odešlete, okamžitě se o její zpracování postará plně automatizovaný systém, který ji následně ihned vyhodnotí a vás obratem informuje o výsledku schvalovacího procesu. Je-li kladný, obdržíte na svůj mobilní telefon krátkou SMS zprávu s kódem, ten přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Následně ihned odchází peníze na váš bankovní účet a nebo jsou vyplaceny v hotovosti. I druhá možnost však pro vás neznamená žádnou časovou prodlevu. Nebankovní společnosti využívají různé alternativní metody vyplácení peněz a už se nespoléhají jen na českou poštu s tradiční poštovní poukázkou. Pro peníze si můžete zajet na čerpací stanici a nebo dojít do nejbližší trafiky na rohu, co si běžně kupujete noviny. Zde vám peníze do ruky předá přímo obsluha platebního terminálu, stačí se jen prokázat elektronickým kódem. Nemusíte předkládat žádné doklady, vše probíhá naprosto anonymně a diskrétně. Nebankovní online půjčka vám tak pomůže v každé nenadálé finanční tísni, k dispozici je nejen v pracovní dny , ale i během víkendu nebo ve svátek. Ať jste kdekoli, půjčka je neustále s vámi, stačí mít jen chytrý telefon po ruce. Snadnější už to ani být nemůže.

O půjčku požádejte vždy u certifikované společnosti, která je pro vás zárukou kvalitních služeb a důsledně dodržuje zásady zodpovědného půjčování. Jen tak máte jistotu, že jste si půjčili peníze na základě jasné a transparentní smlouvy.