Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Státní půjčky pro mladé na bydlení 2018

Nejde vám myšlenka na vlastní bydlení pořád z hlavy? Přemýšlíte, jak se nejlépe dopracovat k vlastnímu bytu, abyste zbytečně nemarnili peníze za pronájem? S bydlením to není právě jednoduché. Jen málokdo začíná po škole svůj život s tím, že dostane od rodičů vlastní byt. I když máte možná něco naspořeno, přeci jen je to na byt málo. A s čerstvým absolventským platem na bydlení opravdu nenašetříte, i kdybyste se snažili sebevíc. Zkrátka, bydlení bez půjčky nepořídíte. Proto také všichni mladí lidé hledají různé možnosti, jak si svůj první byt pořídit. Pokud vám do začátku pomohou ještě rodiče, pak jste na tom ještě dobře. Jenomže ale dnešní doba není právě jednoduchá a pokud na tom rodina není finančně nejlépe a obrací každou korunu v kapse, nenaspoří prakticky nic. Kdykoli se můžete ocitnout bez práce, onemocnět, stane se vám úraz,… Proto je nutné seznámit se s finančním trhem a pečlivě uvážit své možnosti a požadavky. Určitě není dobré pouštět se do rizik a brát na sebe břemeno, které neutáhnete. Pokud je v rodině už nějaký majetek, je to samozřejmě lepší startovací pozice, ze které se dá i něco málo vytěžit. V každém případě však platí, že vyřešit otázku bydlení není pro mladé rodiny vůbec jednoduché. A už vůbec ne, pokud se rozhodnou založit rodinu. Ať už se rozhodnete pro koupi bytu, domu nebo jeho rekonstrukci, bez toho, abyste se do budoucna zadlužili neobejdete. Způsobů, jak financovat vlastní bydlení existuje několik a právě půjčka je jednou z možností.

Chci půjčit

Půjčka na bydlení

Rozmanitý finanční trh nabízí různé alternativy půjček a úvěrů určených jednak na bydlení, rekonstrukci nebo zařízení domácnosti. Půjčit si prakticky můžete kolik chcete, jen od výše půjčky se budou odvíjet i konkrétní podmínky splácení. Stát se snaží v každém směru mladým rodinám s bydlením pomoci a nabízí různé formy jeho financování. Od klasických hypoték až po různé stavební spořitelny. Čas od času přichází i s aktuálními novinkami, aby mladým lidem dostupné možnosti bydlení co nejvíce rozšířil. Poslední změny se týkají výše samotné půjčky, která dosahuje až ke dvěma milionům. Ovšem tak vysoká půjčka jako ostatně i všechny jiné bankovní půjčky, vyžaduje určitou počáteční jistinu splacení. To znamená, že vždycky musíte mít předem něco našetřeno. I kdybyste splnili věkovou hranici 36 let, do které je půjčka poskytována, musíte mít ještě dostačující příjmy. A ty jen z platu absolventa stěží naplníte. Lidem po škole chybí praxe a tomu zkrátka odpovídá i jejich plat. Z toho důvodu na klasickou bankovní půjčku v konečném výsledku dosáhne jen velmi malé procento žadatelů, kterým na bydlení částečně přispěje stát. Takže většině mladých rodin nezbývá nic jiného, než bydlení řešit opět zcela jiným způsobem a poohlížet se po jiných způsobech financování.

Půjčky pro mladé

Půjčka od banky není jediným finančním úvěrovým produktem na trhu. Můžete se zde setkat i s nebankovními půjčkami, které jsou všeobecně ke svým žadatelům více benevolentní a jednoduše na ně dosáhne prakticky každý. I v nebankovním sektoru naleznete půjčky určené jen na financování vlastního bydlení, které z důvodu svojí účelnosti mají zásadně odlišné podmínky od jiných dlouhodobých půjček. Půjčku na bydlení získáte většinou s nižším úrokem a případnými benefity navíc. Ty se odvíjí také od toho, jaké záruky splacení je schopen klient poskytnout. I když o nebankovní půjčku můžete požádat rovnou přes internet a shledáte se zde s menší administrativní zátěží, přeci jen budete muset doložit všechny dokumenty ohledně kupované nemovitosti. Je už zcela na vás, zda dáte přednost osobnímu jednání na pobočce nebo vše zvádnete rychlou elektronickou cestou a telefonem. Důležité také je, kolik peněz vlastně požadujete. Na menší rekonstrukci si vystačíte jen s několika desítkami tisíc korun, takže takovou půjčku vyřídíte podstatně jednodušeji než milionový úvěr.

Sjednat půjčku

Dlouhodobá půjčka

S výběrem vhodné půjčky na bydlení vám může nejlépe pomoci online srovnávač půjček, kde na příslušných webových stránkách zadáte do systému jen své požadavky a okamžitě se před vámi zobrazí široká škála bankovních i nebankovních úvěrových produktů. Z nich si už velmi snadno vyberete co bude vyhovovat je a jen vám. Přitom nemusíte vybírat jen ze specifické kategorie půjček na bydlení, ale můžete si prakticky sjednat jakoukoli neúčelovou spotřebitelskou půjčku. Někteří jejím prostřednictvím řeší i nutnou jistinu pro získání hypočetního úvěru, ale je vždy ještě i na bance, zda při takové míře zadluženosti dokáže takovou formu financování akceptovat. V tomto případě pak splácíte prakticky dvě půjčky, každou s rozdílným úrokem a když všechny náklady na půjčku sečtete dohromady, možná vás překvapí, jak vysoká bude výsledná suma. Proto je možná někdy vhodnější sáhnout jen po běžné nebankovní dlouhodobé půjčce, jelikož získané peněžní prostředky můžete využít na cokoli. Tedy i na pořízení nemovitosti nebo zařízení domácnosti. I když nebankovní společnosti dokážou zohlednit v mnoha případech vaše indviduální možnosti financování, přeci jen je třeba při schvalování žádosti vycházet i z vašich příjmů. Nejedná se o žádnou mikropůjčku, kde stačí riziko poskytnuté půjčky pokrýt  jen úrokovou sazbou. Podle zákona si musí každá finanční instituce předem ověřit platební schopnost žadatele, a pokud nesplníte podmínky, jen stěží uspějete. Proto je nutno si každou půjčku řádně rozmyslet a vždy vycházet ze svých reálných možností.

Mladí lidé mohou využít různé možnosti financování vlastního bydlení, které se v prvé řadě odvíjí od jejich reálných příjmů. V nabídce společností jsou jak klasické půjčky na bydlení, tak i jiné formy neúčelových dlouhodobých půjček, které lze vhodně aplikovat na pořízení bytu či domu.