Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Vedení účetnictví

Podnikáte, práce vás baví a místo toho, abyste se věnovali rozvoji firmy, trávíte dlouhé hodiny nad účetní agendou? Šetřete svůj čas a účetnictví přenechejte profesionálům! Každý je mistrem svého oboru, proto se věnujte především své práci a na účetní a daňovou evidenci si najměte odborníky, kteří se na tomto poli působnosti pohybují jako ryba ve vodě. Využitím jejich komplexních služeb získáte nejen více prostoru pro vlastní realizaci, ale i jistotu, že vaše firma má po administrativní stránce vše v pořádku a žádná kontrola ji nemůže nikdy zaskočit. A o to přece v podnikání jde! Sledovat neustálé novinky v jednoduchém a podvojném účetnictví, změny v zákonech, to vše je skutečně vysilující a pro vás zbytečná práce navíc.

Účetní firmy

Nejen jakákoli malá nebo střední firma, ale i každý drobný živnostník má spoustu možností kam a na koho se s vedením účetnictví obrátit. Řada účetních firem se specializuje nejen na vedení účetnictví (dříve známé jako podvojné účetnictví), ale i na vedení daňové evidence (dříve pod pojmem jednoduché účetnictví), zpracování mezd a přiznání k dani z příjmu. Velké účetní firmy, jež mají za sebou dlouholetou praxi, preferují u svých klientů zejména dlouhodobou spolupráci. Ta se pak projevuje v rozsahu nabízených služeb, kdy práce účetní firmy začíná již vyzvednutím dokladů přímo u podnikatele, následuje jejich kontrola, zpracování, účetní evidence,… tím dochází k maximální úspoře času pro podnikatele a k minimální administrativní zátěži. V dnešní době internetu je už zcela samozřejmostí využívání online účetnictví , kdy máte možnost kdykoli nahlédnout do svého účetnictví a sledovat závazky, pohledávky, náklady, výnosy, cash-flow apod. Nejčastěji je využívána online fakturace.

Daňová přiznání a poradenství

Vedení účetnictví zahrnuje spoustu úkonů, počínaje samotnou evidencí až po zpracování daňového přiznání fyzických a právnických osob, DPH, silniční daně a další. Účetní firma nejenže vám přiznání k dani vypracuje, pohlídá za vás veškeré termíny, ale poskytne i daňové poradenství. Správné započítání nákladů, využití odpisů, přesná evidence – to je vše co vám šetří peníze. Daňový poradce odhalí každou mezeru a každý zdroj pro uznatelné náklady. A až budete mít daňovou kontrolu za dveřmi, můžete být úplně v klidu. Do vedení účetnictví svépomocí se raději nikdy nepouštějte. Za chyby v účetnictví odhalené daňovou kontrolou zaplatíte opravdu dost vysoké sankce. Věřte, že to nestojí za to!

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.