Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Férová půjčka od soukromníka

Byli jste pro půjčku v bance? Žádali jste u nebankovních společností online? Zkoušeli jste kontaktovat úvěrové firmy po telefonu? A výsledek? Půjčka nikde, jen promarněný čas. Ani v takové situaci nemusíte věšet hlavu, protože pořád máte naději získat půjčku. I když vám třeba nevyhovují nabídky úvěrových společností, pořád existuje možnost, jak si sjednat půjčku  s individuálními podmínkami. Ty naleznete zejména u soukromých investorů, kde vám nikdo neurčuje kolik si máte půjčit a jak splácet. Tím se půjčka od soukromníka zásadně liší od všech dalších úvěrových produktů. Prostě vše záleží jen na dohodě. Záleží tedy jen na vás, jaké podmínky si dokážete sami pro sebe vyjednat. Ale pozor. V případě soukromého sektoru je opatrnost na místě. Ne každý s vámi bude hrát férovou hru, a proto vždy zbystřete pozornost, jakmile se vám nebude něco pozdávat. V opačném případě může být taková půjčka opravdovým pomocníkem v nouzi. Dokáže například zaplatit dluhy a odvrátit hrozbu exekuce, která by vás zcela jistě připravila o veškerý majetek. Kde nalézt vhodnou půjčku od soukromníka?

Půjčka od soukromého investora

Půjčka od soukromníka je ideálním doplňkem ke klasickým bankovním i nebankovním půjčkám. Soukromý investor je od toho, aby vám pomohl s financováním vašich závazků. Nabízí své volné peněžní prostředky lidem, kterým momentálně chybí. Spokojenost je pak na obou stranách. K investorovi se peníze vrátí zpět se ziskem, o který by přišel, kdyby je nechal jen tak ležet někde ladem. A osoba, která si peníze půjčila sice zaplatí poplatek za poskytnutí úvěru, ale vyřeší své aktuální finanční problémy. Půjčka od soukromého investora je vhodná zejména pro klienty, kteří mají nestandardní požadavky na půjčku, které jim jiné úvěrové společnosti nejsou schopny nabídnout. Nemusí se hned jednat o nemajetné zákazníky, ale když nemáte třeba jak bance doložit svůj příjem nebo máte negativní záznam v registru dlužníků, jen těžko vám půjčku schválí. Do takových problémů se dostávají například lidé, jimž zaměstnavatel část mzdy vyplácí na ruku, případně začínající podnikatelé.

Požádat o půjčku

Kdo si může půjčit od soukromníka?

Půjčka od soukromníka je dostupná pro všechny, kdo jsou schopni závazek splatit. Přitom žádného soukromníka nezajímají registry dlužníků, ani kolik vyděláváte, zpravidla vyjde vstříc vašim požadavkům. Jednoduše podepíšete smlouvu o půjčce a v dohodnuté lhůtě musíte vše zaplatit. Je celkem jedno, zda preferujete týdenní či měsíční splátky a v jaké výši, všem požadavkům je možno individuálně vyhovět. Nikoho nezajímá, jestli máte další dluhy a na co peníze právě potřebujete. Můžete být nezaměstnaní, na mateřské, v důchodu, podnikat nebo studovat, vždy máte možnost půjčit si peníze ze soukromých zdrojů. Výši úvěru samozřejmě odpovídá také celková cena za půjčku. V případě několika desítek či stovek tisíc může investor požadovat záruky splacení zastavením nemovitosti. Nemusí se hned jednat o vlastní střechu nad hlavou, zastavit lze i pozemek, chatu, komerční objekt, atd. To vše záleží na charakteru půjčky a vzájemné dohodě.

Kde nalézt půjčku od soukromníka?

Rozsáhlou nabídku půjček od soukromých investorů naleznete především na internetu. Různé inzertní webové portály nabízí jednu půjčku za druhou, stačí si jen vybrat. Avšak dříve než si půjčku sjednáte, nejprve si daného poskytovatele půjčky řádně ověřte. Poptejte se v různých diskuzních fórech, na sociálních sítích, známých v okolí, jaké mají zkušenosti. Teprve na základě relevantních informací se rozhodujte. Kromě toho můžete také sami půjčku poptávat. K tomuto účelu můžete využít buď přímo webové stránky s tématikou půjček, kde máte k dispozici poptávkový formulář a nebo lze půjčku poptávat formou inzerátu. Vždy napíšete o jakou půjčku máte zájem, jak si představujete splátkový kalendář a zanecháte na sebe kontakt. Nabídky se pak jen sami pohrnou za vámi. Nikdy ale nereagujte na nabídku, kdy po vás soukromý investor požaduje poplatky předem. V takovém případě se nejedná ani trochu o seriózní nabídku a do budoucna byste se mohli dostat do velkých problémů, které by mohly mít pro vás dalekosáhlé důsledky.

Půjčka od soukromníka je ideálním řešením, pokud potřebujete sjednat nestandardní podmínky, které vám nemůžou nabídnout klasické úvěrové společnosti. A nebo v případě, kdy veškeré vaše dosavadní pokusy o půjčku zklamaly. Ale i přesto si půjčte jen úměrně svým možnostem a nezadlužujte se víc, než je nezbytně nutné.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.