Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Férová půjčka od soukromníka

Kam jít pro půjčku, když vás všude odmítli? Reklamní slogany na úvěrové produkty jsou téměř na každém rohu, ale když pak skutečně potřebujete půjčku, výsledek žádný. Každému něco vadí. Jeden si vás podrobně prověří v registru dlužníků, jinému nestačí kolik právě vyděláváte a že nemáte třeba stálé zaměstnání. Bankovní i nebankovní instituce jsou při půjčování peněz skutečně opatrné a nepůjčí jen tak někomu. A na jednu stranu je to i dobře. Vždyť i samotný zákon jim ukládá povinnost, prověřit si platební schopnost každého žadatele. Tím nejenže snižují riziko poskytnutého úvěru, ale zároveň chrání předlužené jedince před dluhovou pastí. Když nedokážou krotit své neuvážlivé jednání sami, musí jim někdo pomoci. A to jsou nejčastější důvody, proč je některým lidem žádost o půjčku zamítnuta. Avšak ne vždy se do problémů s penězi dostanete vlastní vinou, a proto můžete využít i půjčku od soukromníka. Tonoucí se často stébla chytá a to platí i v oblasti půjček. Jakmile máte díru v rozpočtu, je třeba ji zacelit, třeba půjčkou. A pokud vám žádná finanční společnost nechce půjčit, může být půjčka od soukromé osoby rozumným řešením.

Kdo je soukromá osoba?

Co je půjčka od soukromé osoby nebo soukromníka? U tohoto typu půjčky se jedná o soukromého investora, který je okamžitě připraven pomoci vám s financováním vašich závazků. Vzhledem k tomu, že poskytuje peníze z vlastních zdrojů, má také zcela jiné podmínky než velké úvěrové firmy. Tato možnost přichází zpravidla na řadu tehdy, když nedokážete vyhovět standardním podmínkám úvěrového trhu. Přitom nemusíte být hned na pokraji sociální chudoby, leckdy i lidé se solidním příjmem nebo velkým majetkem mají s úvěrem problém. Třeba proto, že vám zaměstnavatel platí část mzdy na ruku. Půjčka od soukromníka vám v prvé řadě nabízí ideální možnost vyjednat si individuální podmínky.

Nabídka půjček od soukromníka

Rozsáhlou nabídku půjček od soukromých osob naleznete převážně na různých inzertních webových portálech. Každý inzerát zpravidla obsahuje telefonní kontakt, případně emailovou adresu, což vám umožňuje okamžitou reakci. Avšak dříve než tak učiníte, nejprve si daného poskytovatele prověřte v různých internetových diskuzích, poptejte se na sociálních sítích a známých v okolí na zkušenosti. Teprve na základě relevantních informací se rozhodujte. Ne každá půjčka od soukromníka automaticky znamená neférovou nabídku, ale bohužel, jsou i tací, kteří svízelnou finanční situaci druhých lidí využívají ve svůj prospěch. A právě tomu je nutné se vyvarovat předem. Vždy máte také možnost využít obrácený postup a sami půjčku poptávat. V inzerátu stručně popíšete co hledáte, kolik potřebujete půjčit, jak můžete splácet a zanecháte na sebe kontakt. Poté vás soukromí investoři osloví s nabídkou a vy si jen vyberete to, co vyhovuje jen a jen vám.

Chci půjčku

Individuální podmínky

Půjčka od soukromníka se od klasických úvěrových produktů liší zejména svojí dostupností. Je vhodná prakticky pro každého – nezaměstnané, důchodce, začínající podnikatele, matky na MD, studenty, lidi bez příjmu, atd. Nikdo vám nic neurčuje, to znamená, že si můžete půjčit neomezeně kolik peněz chcete. Podmínky, za kterých je půjčka poskytnuta jsou stanoveny individuálně. Je samozřejmé, že čím nižší částka, tím jednodušší budou. U velkých částek v řádu několika desítek, stovek tisíc či milionu jsou ovšem požadovány vyšší záruky splacení. Avšak i ty mohou mít různou podobu. Nabízí se ručení nemovitostí nebo další osobou jako spoludlužníkem. Od výše vypůjčené splátky se odvíjí také doba splatnosti, která může být rozložena až na několik let. Peníze z půjčky lze získat převodem na bankovní účet, případně je možné vyplatit hotovost přímo na ruku. Pokud například momentálně nedisponujete bankovním účtem, třeba z důvodu obstavení konta exekutorem, je půjčka od soukromníka optimálním řešením.

Půjčku od soukromníka lze považovat za rychlý zdroj finančních prostředků v jakékoli krizi. Nic nemusíte složitě vyřizovat a podmínky splácení si vyjednáte v rámci svých aktuálních možností. Avšak každou smlouvu o půjčce si před podpisem řádně pročtěte a nikdy neplaťte žádné poplatky předem.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.