Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Nebankovní půjčka od soukromého investora bez poplatku

Potřebujete půjčit peníze a v bance se k vám otočili zády? Nevíte, na koho se obrátit? Když ono je to někdy s žádostí o bankovní půjčku velmi těžké. Každá banka má pro poskytování půjčeka úvěrů stanovena přísná pravidla jim nedokáže vyhovět úplně každý. Stačí, abyste  se v minulosti dostali do problémů s financemi a už je potíž. I když máte třeba veškeré své závazky z minulosti splaceny, ale vaše osoba je stále vedena v registru dlužníků, přes tento fakt vám bankovní půjčka prostě neprojde. A i kdybyste lustrací prošli, další požadavky vás neminou. Zejména ty, co se týkají doložení vašich příjmů. Pokud jste momentálně bez stálého zaměstnaneckého poměru, v evidenci úřadu práce, na sociálních dávkách, na mateřské nebo v důchodu, jste bankou zařazeni mezi rizikovou klientelu, která je ohodnocena velmi nízkou bonitou. Ta je dost nedostačující k tomu, abyste náročným bankovním požadavkům dokázali vyhovět. Z toho důvodu odchází mnoho žadatelů z banky s nepořízenou a přemýšlí o jiných možnostech financování. Určité možnosti nabízí nebankovní sektor, který s problémovými klienty přímo počítá. Avšak nelze počítat s tím, že vám automaticky půjčku poskytne každá nebankovní společnost, u níž si podáte žádost. Proto musíte dle svých potřeb a požadavků najít nejvhodnějšího poskytovatele pro sebe.

Chci půjčku

Půjčka od soukromníka

Půjčky od soukromých investorů jsou jistou alternativou nebankovních půjček, na které se spoléhají zejména lidé, kteří nemohou nebo nechtějí naplnit standardní podmínky bank  a nebankovních společností. U soukromníka si totiž můžete půjčku vyjednat vždy za individuálních podmínek. Vše záleží na vzájemné dohodě obou stran. Soukromý investor je zpravidla osoba, která má volné peněžní prostředky, které by chtěla nějakým způsobem zpeněžit. Jinak by ležely někde ladem. Bankovní domy nabízí velmi nízké nebo spíš téměř žádné úroky, takže zhodnocení peněz vázaným termínovaným vkladem nepřináší dostatečný efekt. Proto se tito lidé rozhodnou pro poskytnutí půjčky, kdy půjčí peníze další osobě a s dohodnutým ziskem se jim peníze vrátí zpět. Na druhou stranu i člověk, který si takto sjedná půjčku, získá požadované peněžní prostředky za podmínek, které odpovídají jeho možnostem a potřebám. Spokojenost je tedy na obou stranách, co víc si přát. Avšak s půjčkou od soukromníka musíte být vždy velmi opatrní. S jejich nabídkou se setkáte zejména na různých inzertních servrech, kde je uveden kontakt na danou osobu, případně i stručný popis co nabízí. Stejným způsobem však můžete i půjčku poptávat, jelikož investoři čas od času pročítají různé nabídky a inzeráty a hledají různé investiční příležitosti.

Půjčka bez zbytečné administrativy

Pokud se vám podaří nalézt vhodnou osobu, nedejte jen na první dojem z inzerátu, ale nejprve si daného člověka také řádně prověřte. Poptejte se v různých internetových diskuzích a fórech, kolegů v práci, přátel na jejich zkušenosti a teprve na základě relevantních informací se rozhodujte. Ta trocha námahy vám za to určitě stojí. Nikdy si půjčku nesjednávejte v časové tísni a za nevýhodných podmínek. Na to byste mohli v budoucnu pěkně doplatit. Dříve než podepíšete smlouvu o půjčce, řádně si ji pročtěte a raději si všechny okolnosti, za kterých jsou peníze poskytnuty, ujasněte. Pokud po vás bude chtít soukromá osoba peníze předem, nikdy je neplaťte a z takové půjčky raději vycouvejte. To nevěstí nic dobrého a v extrémním případě byste se mohli vlastní neopatrností nejen připravit o veškeré vaše peníze, ale i majetek. Půjčku od soukromníka však můžete získat velmi rychle, jelikož se nezdržuje žádným papírováním. Nikdo vás nelustruje v registru dlužníků, nikdo nepožaduje doklad o vašich příjmech a u malých půjček v řádu jednotek či desítek tisíc nemusíte ani ničím ručit. Naopak, půjčka od soukromníka dokáže respektovat vaše individuální potřeby a v případě, že vám nikde jinde už nechtějí půjčit, stává se pro vás jediným východiskem z nouze. Avšak předem si uvědomte, že za takovou službu zaplatíte tučné úroky a sankce při nesplácení jsou velmi tvrdé. Pokud nebudete půjčku splácet, může vás tato nečinnost dovést až k soudnímu vymáhání ze strany soukromého investora. V takových situacích se na úrocích z prodlení pěkně prohnete.

Sjednat půjčku

Půjčka se zástavou

Půjčka od soukromníka není omezena výší půjčené sumy, ani věkem či jinými faktory. Z čeho a jak budete splácet celkem nikoho nezajímá, ovšem musíte dodržovat termíny a ujednané podmínky. Soukromý investor je schopen vám půjčit třeba jen pětistovku do další výplaty stejně jako několik stovek tisíc korun. Avšak podle výše půjčky se budou samozřejmě odvíjet i požadované záruky splacení. Je jasné, že u malých částek se obejdete bez ručení a zde je riziko poskytnuté půjčky vyváženo jen výší úrokové sazby. Ale u velkých půjček budete muset zastavit nemovitost nebo mít ručitele. I v případě zastavené nemovitosti lze nalézt různé formy řešení. Zastavit můžete byt, dům, pozemek, auto, atd. a navíc daný objekt nemusí být ani ve vašem výlučném vlastnictví. Stačí když budete mít písemný souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit jako záruka splacení za půjčku. V takovém případě jsou součástí smlouvy o půjčce i důležité dokumenty týkající se zastaveného majetku (výpis z katastru nemovitostí, odhad nemovitosti, souhlas majitele či dalších vlastníků, apod.). Půjčka od soukromého investora vždy nabízí individuální řešení, takže podmínky poskytnuté půjčky se odvíjí od vzájemné dohody obou stran. V případě, že všechny ostatní pokusy o půjčku zklamaly, lze toto přivítat jako efektivní řešení.

Pokud si chcete sjednat půjčku, vždy si půjčte tolik peněz, kolik nezbytně nutně potřebujete. Nikdy se nezadlužujte nad rámec svých možností. Nezapomeňte, že každá půjčka je závazek, který je nutno splatit.