Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Nebankovní půjčka pro důchodce

Potřebujete si sjednat půjčku a jako člověk v důchodovém věku máte obavy, že vám nikdo nepůjčí? Přestože momentálně nedisponujete stálým příjmem ze zaměstnání a ani nemáte žádnou živnost, nemusí to být důvod k tomu, aby vám finanční společnost půjčku neposkytla. Akutní nedostatek financí se může objevit kdykoli a zásadně si nevybírá, zda jste již v pokročilém věku či máte právě ukončena studia. Život přináší různé situace a nikdy nemáte jistotu, že nebudete potřebovat nějakou korunu navíc. Však to jistě znáte, v domácnosti se pokazí běžný spotřebič, auto vypoví službu, přijde vyúčtování za energie, co jste spotřebovali v létě na chatě a nebo se rozhodnete konečně si splnit svůj sen a odjet na zaslouženou dovolenou či se pustíte do rekonstrukce bydlení. Půjčka nabízí široké možnosti, a tak s její pomocí lze financovat cokoli. Klasické spotřebitelské úvěry jsou neúčelového charakteru a tudíž se nemusíte nikomu zpovídat z toho, jak s vypůjčenými penězi naložíte. Jak to vypadá na trhu s půjčkami pro seniory? Kde nejlépe můžete o ni požádat?

Rychlé online půjčky

Poměrně často vyhledávaným typem nebankovních půjček jsou rychlé půjčky neboli také mikroúvěry se splatností do jednoho měsíce. Na trhu existuje nespočet nebankovních společností, které tento finanční produkt nabízí a zásadně se liší svými podmínkami. Jedna konkurenční nabídka stíhá druhou, a proto je dobré se nejprve porozhlédnout po tržišti a pečlivě uvážit, jaká půjčka by byla vhodná právě pro vás. Úvěry se navzájem liší nejen výší úrokové sazby, ale také dobou splatnosti (ta může být i několik dní) a dalšími podmínkami (možnost předčasného splacení zdarma) či benefity navíc. Některé nebankovní společnosti nabízí první půjčku bez poplatku.

Online žádost o půjčku

Rychlé půjčky jsou zpravidla dostupné v prostředí internetu, takže i od důchodců vyžadují alespoň základní počítačovou gramotnost. Avšak i tento požadavek už není v dnešní době problém a mnoho seniorů si hravě s celou záležitostí poradí. Žádost o rychlou online půjčku podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde má podobu krátkého online formuláře. Zde vyplníte jen základní identifikační údaje a posuvníkem si navolíte výši půjčky a dobu splatnosti. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována a vy nemusíte na nic čekat. Obratem jste informováni, zda vám půjčku schválili. Krátkodobé online půjčky jsou většinou malé úvěry, které nevyžadují žádnou zdlouhavou administrativu. Není nutno dokládat ani důchodový výměr, jen některé společnosti někdy nahlíží do registru, aby se přesvědčili o tom, zda se nejedná o chronického dlužníka.

Chci půjčit

Nebankovní půjčka s dlouhou dobou splatnosti

Možnosti úvěrového trhu jsou značně rozsáhlé a z toho důvodu není nijak omezena ani výše nebankovního úvěru. I jako senior si můžete půjčit tolik, kolik nezbytně nutně potřebujete. Nebankovní společnosti poskytují půjčky lidem důchodového věku až do 85 let. Samozřejmě, že v závislosti na věku jsou stanoveny podmínky splacení, které se mohou projevit vyšším úrokem nebo kratší dobou splatnosti. Avšak i jako důchodce si můžete sjednat půjčku v řádu několika statisíc. Vzhledem k tomu, že finační společnost při tak vysoké půjčce podstupuje určité riziko, je třeba jej na druhou stranu něčím vyvážit. K tomu stačí poskytnout odpovídající záruky splacení, které mají podobu buď zástavy nemovitosti nebo ručení další osobou jako spolužadatelem. Zárověň si vás nebankovní společnost proklepne v registru dlužníků, aby se seznámila s vaší finanční historií. I když máte třeba ještě další závazky, jež v pohodě splácíte, nemusí být tato skutečnost na překážku. Problém může nastat v případě, že máte na svém kontě nějaké dluhy a další půjčku byste již nedokázali splatit. V takovém případě pak lze jen přihlédnout k individuálním okolnostem a je na posouzení každé firmy, zda se rozhodne vám půjčku poskytnout či nikoli. Půjčka podložená zárukou nemovitosti má zpravidla lepší podmínky, kdy vám firma nabídne výhodnější úrokovou sazbu, delší dobu splatnosti, odklad splátek, případně možnost předčasného splacení bez sankce.

Lidé důchodového věku mohou vybírat z různých kategorií půjček, které odpovídají daným potřebám. Krátkodobé půjčky jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu, a proto je lze využít k řešení jakékoli nenadálé finanční krize. Jistou alternativou nebankovních půjček jsou také půjčky od soukromých investorů, u kterých si lze vyjednat individuální podmínky splacení.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.