Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Nebankovní půjčky se zástavou

Chystáte se pořídit si vlastní střechu nad hlavou nebo plánujete jinou vysokou investici, kterou potřebujete pomoci zafinancovat? Zkoušeli jste svoje štěstí v bance, ale nedokázali jste vyhovět jejich náročným požadavkům na poskytnutí úvěru? Přesto nezoufejte a nevzdávejte se hned po prvním neúspěchu. Pořád máte možnost využít půjčku se zástavou, při níž můžete zastavit věci movité i nemovitosti. Dále můžete požádat třetí osobu o ručení. Díky zástavě se stanete pro každou finanční společnost daleko zajímavějším klientem a při schvalování úvěru na vás budou pohlížet z jiného zorného úhlu. V prvé řadě snížíte zejména riziko nesplacení úvěru, a tak nebude mít žádná firma nejmenší důvod k tomu, aby se zdráhala vám požadované finance vyplatit. Půjčka se zástavou je bezúčelová, tudíž ji lze použít na financování čehokoli, co potřebujete. Může sloužit nejen na rekonstrukci nebo pořízení nového bydlení, ale také jako počáteční investice do podnikání či vyplacení exekuce. Půjčky se zástavou jsou poskytovány v řádu několika desítek i stovek tisíc korun, výjimkou nejsou ani miliónové sumy. Jaké máte tedy u půjček se zástavou možnosti?

Kde vyřídit půjčku se zástavou?

Půjčky se zástavou jsou zejména doménou nebankovních společností, u nichž je průchodnost žádosti poměrně snadná. Se širokou nabídkou jejich úvěrových produktů se setkáte především v prostředí internetu, není nutno hned vyhledávat nejbližší kamennou pobočku úvěrové společnosti. Případně, dáváte-li přednost osobnímu jednání, může vás zástupce společnosti navštívit přímo u vás doma. Tím pádem máte situaci jednodušší o to, že například veškerou dokumentaci k zastavované nemovitosti máte hned po ruce, případně i další nezbytné doklady. V opačném případě lze půjčku se zástavou řešit i pouze elektronickou cestou. Nebankovní půjčka se zástavou vám vždy nabídne možnost individuálního řešení a přizpůsobí se vašim možnostem a požadavkům.

Co potřebujete k vyřízení?

Půjčku se zástavou lidé velmi často používají na rekonstrukci nemovitosti nebo refinancování úvěru. Přitom se nemusí jednat jen o nemovitost ve vašem výlučném vlastnictví, ale úvěr lze zajistit i nemovitostí ve vlastnictví třetí osoby, která vám k tomuto dá svůj písemný souhlas. V takovém případě není vlastník nemovitosti uveden v úvěrové smlouvě jako spolužadatel, ale jako zástavce. Nebankovní půjčka se zástavou nemovitosti je poskytována maximálně do 75 let věku. O půjčku může žádat třeba i důchodce v 60 letech, avšak splatnost bude stanovena jen na 15 let.

K zajištění půjčky lze použít jakoukoli nemovitost – rodinný dům, byt, chatu, stavební pozemek nebo komerční nemovitost. K vyřízení půjčky potřebujete aktuální výpis z katastru nemovitostí (obdržíte i na poště se službou CZECH POINT) a fotografii nemovitosti. Pokud je nemovitost zatížena exekucí, ani tato situace není neřešitelná. Některé nebankovní společnosti se zabývají rovnou i vyplacením exekucí, takže dlužnou částku uhradí exekutorskému úřadu a tím pádem uvolní nemovitost pro účely nebankovní půjčky.

Sjednat půjčku

 

O půjčku se zástavou nemovitosti požádáte na internetu, kde na webových stránkách poskytovatele vyplníte krátkou online žádost. Zadáte vaše identifikační údaje a požadavky na půjčku. Následně poté jste kontaktováni pracovníkem zákaznického centra, se kterým se dohodnete na podrobnostech. Buď potřebné doklady zašlete elektronickou cestou, případně poštou a nebo si sjednáte schůzku přímo na pobočce. Půjčka se zástavou nemovitosti je často velmi schůdná i pro osoby se záznamem v registru dlužníků, jelikož samotná nemovitost poskytuje dostatečné záruky splacení celého úvěru.

Americké hypotéky

U některých společností jsou půjčky se zástavou nemovitosti nabízeny pod názvem americké hypotéky, které mohou být jak bankovního, tak i nebankovního charakteru. V podstatě se jedná o běžný spotřebitelský úvěr nebo případně podnikatelský úvěr, který je zajištěn nemovitostí. Peníze z půjčky můžete použít na cokoli, není tedy primárně určen jen na financování nemovitosti. Samotná výše půjčky může dosahovat až 70 % odhadní ceny nemovitostí, takže pokud potřebujete půjčku v řádu několika stovek tisíc, je tento způsob ideálním řešením. Většina společností si odhad nemovitost zařizuje sama, což pro vás znamená podstatně menší administrativní zátěž. Splatnost bývá zpravidla rozložena na 30 let a předem neplatíte žádné poplatky. Soukromé firmy někdy také nabízí předčasné splacení úvěru bez sankcí. Samozřejmě, že americké hypotéky se značně liší výší úrokové sazby, proto se nejprve seznamte s nabídkou na trhu a teprve poté se rozhodujte.

Nebankovní půjčka se zástavou je ideálním finančním produktem pro klienty, kteří mají problém získat běžný úvěr v bance. Stává se tak jednou z možností na refinancování úvěru, vyplacení nebo odvrácení hrozby exekuce, financování bydlení nebo podnikatelům může poskytnout počáteční kapitál.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.