Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčka od soukromníka na občanku

Nemůžete nikde najít pro sebe vhodnou půjčku? Přitom byste potřebovali peníze jako sůl? Zkoušeli jste žádat banku o úvěr, ale místo pochopení jste se setkali jen s neúnosnou byrokratickou zátěží, která vám v konečném výsledku stejně nepomohla? A když jste žádali o půjčku jinde, taky jste nepochodili? Tak se na chvíli zastavte a zkuste si to srovnat napřed v hlavě. Abyste dosáhli na jakýkoli bankovní úvěr, musíte mít za sebou zcela bezchybnou finanční minulost a výtečnou platební morálku. Navíc nesmí být vaše osoba shledána v bankovním i nebankovním registru dlužníků při lustraci vašeho jména a musíte mít pro banku odpovídající příjmy. Pokud žádáte o úvěr v řádu sta tisíc či milionu, počítejte  s nutností ručení. Záruky splacení může poskytnout jak další osoba, tak i zástava nemovitosti v příslušné hodnotě. Pokud dokážete tyto základní podmínky pro bankovní půjčku naplnit, pak se o to můžete pokusit a obrnit se značnou dávkou trpělivosti, kterou budete potřebovat po tu dobu, co vám budou půjčku schvalovat. Administrativní a časová náročnost bankovní půjčky není skutečně pro každého a je-li váš nedostatek financí akutní, zřejmě vám problém nevyřeší. Jestliže jste dospěli k závěru, že bankovní půjčka není nic pro vás, právě se před vámi otevírají široké možnosti nebankovních půjček a úvěrů, které si dokážete hravě vyřídit během chvilky.

Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčka je zpravidla záchytným bodem pro všechny žadatele o půjčku, kteří v bance s žádostí neuspěli a jinou možnost už nemají. Nebankovní společnosti jsou ke svým klientům více benevolentní, k čemuž přispívá také fakt, že každou žádost posuzují individuálně, tudíž šanci na úspěch má každý. Nikde neplatí žádné striktní podmínky jako v bance, proto zde určitě naleznete půjčku přesně dle svých představ a momentálních potřeb. Navíc, kvůli nebankovní půjčce nemusíte vůbec nikam chodit na pobočku společnosti a celou kompletně od podání žádosti až po vyplacení peněz si ji vyřídíte doma na internetu. Nepotřebujete nic víc než počítač a mobilní telefon. Vzhledem k tomu, že lze vše vyřídit elektronicky, nemusíte k půjčce nic dokládat, žádné výpisy z účtu, výplatní pásky či potvrzení příjmu. Nebankovní společnosti si vystačí jen s průkazem totožnosti a ten stačí jen naskenovat a odeslat. Občanský průkaz je dostatečnou identifikací dané osoby, ze kterého si poskytovatel půjčky ověří veškeré vaše údaje. Jméno, příjmení, datum narození i rodné číslo. Tím pádem je vyřízení úvěru velmi snadné a dokážete si půjčku sjednat za pár minut. Samozřejmě, že i u nebankovních společností záleží na výši požadovaného úvěru a dle toho se odvíjí i podmínky, za kterých je půjčka poskytnuta. V případě malé půjčky vám zcela postačí jen prokázání totožnosti pomocí občanky, ale u vysokých statisícových půjček se to stejně jako v bance bez ručení neobejde a budete potřebovat dalšího ručitele. To může být kdokoli, ale daná osoba by neměla být v insolvenci ani mít několik exekucí. Také otázka příjmů je rozhodujícím faktorem pro schválení žádosti. Případně lze zastavit i nemovitost.

Chci půjčit

Půjčka od soukromníka

Určitou alternativou nebankovních půjček se stává půjčka ze soukromých zdrojů, ke které se upínají žadatelé zejména ve chvíli, kdy všechny ostatní pokusy o získání půjčky zklamaly. Soukromá osoba je zpravidla člověk, který má dostatek volných peněžních prostředků a chce je zhodnotit. Úroky v bance mu připadají příliš malé a aby jen tak ležely někde na účtu je naprosto zbytečné. Proto se rozhodne investovat a očekává určitý zisk. Tím pádem je půjčka od soukromníka velkým přínosem pro obě strany. Investor zhodnocením vynaložené investice získá nějakou korunu navíc a vy zase prostřednictvím půjčky vyřešíte problém, který jste měli. Za poskytnutou službu samozřejmě musíte v přiměřené míře zaplatit. Poplatek za sjednané služby má podobu úroku ze sjednané částky. Půjčku od soukromníka může získat téměř každý jelikož nemusíte naplnit žádné standardní podmínky, tak jak je to běžné u jiných finančních společností. U půjčky od soukromníka vše záleží na individuální dohodě obou stran. Půjčit si můžete kolik chcete, výše půjčky je limitována jen možnostmi dané osoby a dobu splatnosti si nastavíte přesně dle svých potřeb. Takovou půjčku si můžete sjednat zcela diskrétně. Nikoho nezajímá vaše platební morálka, kolik máte dluhů a nebo kolik vyděláváte. Podstatné je dodržet podmínky, které jste si ujednali a ve stanoveném termínu splatit uvedenou částku. K uzavření smlouvy o půjčce postačí jen občanský průkaz, kterým je dostatečně identifikována vaše osoba. Nic víc k půjčce potřebovat nebudete. Údaje z občanky jsou buď přepsány a nebo je kopie průkazu totožnosti přiložena jako dodatek ke smlouvě. Půjčka od soukromníka je řešením hlavně pro lidi, kteří mají záznam v registru dlužníků, jsou v exekuci nebo insolvenci a tím pádem získat půjčku od běžných finančních společností je pro ně nemožné.

Kde najít půjčku od soukromníka?

Pokud se rozhodnete půjčit si peníze od soukromé osoby, pak musíte v prvé řadě najít vhodného poskytovatele. Nabídku půjček od soukromých investorů naleznete na různých inzertních serverech, kde v kategorii finančních služeb se to půjčkami jenom hemží. Každá soukromá osoba zde má svůj inzerát, kde je stručně uvedeno jaké služby nabízí a kontakt – telefon, email. Jakmile takovou osobu oslovíte, je vhodné si dohodnout osobní schůzku, na které vše dojednáte. Při výběru půjčky můžete zvolit také obrácený postup a sami půjčku poptávat. Na některých webových stránkách zabývajících se finanční tématikou slouží k tomuto účelu přímo specifická sekce, kde zadáte své požadavky na půjčku a hlavně zanecháte na sebe kontakt. I soukromí investoři čas od času pročítají různé nabídky a neustále hledají možnosti, kde investovat. Jakmile vás někdo osloví, je jen a jen na vás, zda na navržené podmínky přistoupíte či nikoli. Jen při výběru konkrétního poskytovatele půjčky buďte velmi obezřetní a dříve než podepíšete úvěrovou smlouvu, nejprve si danou osobu řádně prověřte. Poptejte se známých v okolí, na sociálních sítích a teprve na základě relevantních informací se rozhodujte. Když se vám nebude něco pozdávat, raději z půjčky vycouvejte  a rozhodně nic nepodepisujte. Také nikdy neplaťte žádné poplatky předem, takové požadavky nesvědčí o právě férovém jednání.

Půjčka od soukromníka je v mnoha případech posledním možným řešením, když vám jiná finanční společnost nechce půjčku poskytnout. Pokud je půjčka uzavřena na základě solidních podmínek a od férového poskytovatele, není nejmenší důvod k obavám. Avšak dříve než podepíšete smlouvu o půjčce, řádně si ji pročtěte.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.