Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčka před uzavřením manželství

Sňatek je v životě každého člověka dost zásadní krok. Tím, že se vydáte s partnerem na společnou cestu životem přebíráte na sebe zodpovědnost i za toho druhého. Vše, co od chvíle, kdy řeknete ano, uděláte se bude již vždy týkat vás obou. Uzavřením manželství se vám zcela jistě změní váš dosavadní život, který nabude jiný rozměr nejen po právní stránce, ale zásadní změny zaznamená i váš každodenní život. Abyste  se s partnerem hned v počátku vyhnuli různým svízelným situacím, je potřeba se předem dohodnout na řadě věcí. A právě finance a hospodaření společné domácnosti jsou jednou z nich. Určitě budete řešit, zda budete mít společné konto v bance a nebo si necháte každý svůj bankovní účet a určitou částkou budete přispívat do společné kasy. Pokud máte nějaký majetek, je potřeba upravit vlastnická práva k nemovitosti, ujasnit si, co komu bude vlastně patřit. V tomto případě velmi často přichází na řadu předmanželská smlouva, která jasně vymezí vlastnická práva budoucích manželů. Bohužel, ne každé manželství vydrží a dojde-li případně k rozvodu, ušetří si obě strany spoustu nepříjemností. V dnešní době ale není výjimkou, že do manželství vstupují i zadlužení partneři, kteří si nabrali na sebe různé půjčky a úvěry jejichž splatnost však přetrvává i po uzavření manželství. Zde se nabízí otázka, jak se dluhy jednoho z partnerů dotýkají i druhého partnera. Změní sňatek něco? V každém případě by měl o techto záležitostech váš nastávající minimálně vědět, ale jsou i tací, kteří dluhy před svým partnerem tají. Žijí v domnění, že je sami zvládnou splatit a nikdo se nic nedozví. Pokud jim ale půjčky přerostou přes hlavu a dostanou se do platební neschopnosti, najednou dluhy vyjdou na povrch a celé manželství se otřese v základech. Nejen, že bude třeba dlužnou částku uhradit, ale nahlodá to i vaši vzájemnou důvěru. Nakolik bude potom mít druhý z partnerů pro vás pochopení, to je otázka.

Chci půjčit

Vstupujete do manželství s dluhy?

Při nedostatku financí si řada lidí v dnešní době vypomůže půjčkou. Je zcela jedno, zda běžně využíváte kreditní kartu nebo služby kontokorentu či si sjednáte spotřebitelskou půjčku nebo klasický úvěr. Půjčkou lze zkrátka financovat kdeco, a tak proč ji nevyužít. Obzvlášť lákavé jsou pro mladé lidi, kteří stojí na prahu své pracovní kariéry a výše jejich nástupního platu neodpovídá běžnému životnímu standardu. Mladí lidé řeší zejména bydlení, pořízení auta, potřebují půjčku na studia či cestování. Pokud nechtějí platit drahý pronájem bytu, snaží se vlastní bydlení hradit hypotékou. Dávno už neplatí, že by mladí lidé vstupovali do manželství ještě z rodného hnízda, řada z nich se snaží velmi rychle osamostatnit, a proto není výjimkou, že finanční záležitosti řeší půjčkou. Avšak ne všechny půjčky stihnou splatit ještě před uzavřením sňatku, a tak se stanou součástí i společného partnerského života. Pokud se dohodnete na jejich splácení a vy sami je i nadále budete hradit ze svých příjmů, v podstatě o nic nejde. V opačném případě nastává problém. Jak naložit s dluhy plynoucí z půjčky, kterou jste si sjednali ještě před manželstvím?

Půjčka před uzavřením manželství

Dříve než si řeknete na radnici ano, měli byste se navzájem informovat o veškerých aspektech dotýkajících se vašeho společného života. Jistě svého partnera seznámíte nejen se svými příjmy, ale i s případnými dluhy. Pokud se dohodnete společně na jejich splácení, pak zcela jistě se dlužné částky zbavíte dříve a díky dvěma příjmům se vaše společná kasa opět rozroste. Pokud se ale snažíte před svým partnerem něco zatajit, půjčky a úvěry sjednané před manželstvím přestanete hradit, může nastat situace, že exekutor bude rychlejší než vy. Jestliže se za vašimi dveřmi zjeví v době, kdy nebudete doma a otevře mu druhý z partnerů, zcela jistě nebude celou situaci chápat. Naštěstí, dluhy jednoho z partnerů nespadají do společného jmění manželů, takže pokud dojde k exekučnímu řízení, budou exekuční srážky strhávány jen z platu dlužníka. Když se ale exekutor rozhodne zabavit majetek, pak se stává vše komplikovanější. Exekuce se týká vždy jen poloviny majetku druhého partnera, ale vysvětlujte a prokazujte někomu, co je koho ve vaší společné domácnosti. I taková situace má řešení, můžete si podat vylučovací žalobu, že daná věc je opravdu jenom vaše, ale po administrativní stránce je značně náročná. Z toho důvodu je jistě lepší takovým nepříjemnostem předejít a raději se s budoucím partnerem na financích dohodnout. Nehledě na to, že je pak otázka, jak se k zatajeným dluhům postaví druhý z partnerů a nakolik bude mít ještě pro vás pochopení.

Sjednat půjčku

Malé rychlé půjčky

Sjednat si půjčku můžete dneska doslova za pár minut a nic zvláštního k tomu ani nepotřebujete. Pokud nemáte v peněžence kreditní kartu, není nejmenší problém, abyste si na internetu nesjednali rychlou nebankovní půjčku. Zabere vám to jen pár minut času a peníze jsou okamžitě na účtu. Vzhledem k tomu, že sjednání půjčky není žádná komplikovaná záležitost, stoupá i míra zadlužených lidí. V oblibě jsou zejména malé rychlé půjčky tzv. mikropůjčky, které vám dokážou vyřešit jakýkoli nenadálý výpadek financí. Půjčit si můžete třeba už jen tisícovku do výplaty, zpravidla na několik dní až jeden měsíc. Když ale neodhadnete své možnosti, půjčku nesplatíte včas, začnou narůstat úroky a sankční poplatky, díky nimž se někdy můžete pořádně zadlužit. Někteří lidé neuváženě řeší takovou situaci další půjčkou, doslova vytloukají klín klínem a pak se nestačí divit divit tomu, že i s tak neúměrnými závazky vstupují do manželství. Když si pak společně s partnerem chtějí vzít třeba hypotéku nebo půjčku na vybavení domácnosti, mohou být nesplacené závazky z minulosti překážkou k tomu, aby vám úvěrovou žádost vůbec schválili. Proto je třeba vždy na půjčku pohlížet s rozvahou a zbytečně se nevystavovat riziku. Nemuselo by se vám to vyplatit. Každá půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán a to se týká zejména malých drobných půjček, které jsou pro mnoho mladých lidí tak lákavé.

Dříve než vstoupíte do manželství ujasněte si s budoucím partnerem všechny finanční záležitosti, ušetříte si tak spoustu zbytečných nepříjemností a starostí. Pokud máte větší majetek, určitě využijte předmanželskou smlouvu, která jasně vyhradí vaše majetkové poměry.