Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčka se záznamem v insolvenčním rejstříku

Nechtějí vám nikde dát půjčku, protože jste v insolvenci? Taková situace jistě není záviděníhodná. Na jednu stranu můžete být rádi, že jste dokázali vyhovět náročným podmínkám osobního bankrotu a soud vaší žádosti o oddlužení vyhověl, ale na druhou stranu, není o co stát. Projít bez sebemenšího šrámu pětiletým obdobím, kdy jste odkázáni vyžít jen z pár korun, to není pro každého. Nemáte-li žádné úspory a insolvenční srážky skrouhnou celou výplatu, vážně není o co stát. Nikdy nevíte, co se může přihodit. Stačí, aby jen přišlo roční vyúčtování za energie, služby spojené s bydlením nebo se nečekaně pokazil spotřebič v domácnosti. Jak si potom poradit? A co teprve, když onemocníte nebo přijdete o práci. To jsou situace, kdy se bez další finanční injekce neobejdete. Kde ale vzít peníze, když vám nikde nikdo nechce půjčit? To je otázka. Pokud jste v insolvenci a nutně potřebujete menší půjčku, určitě je vhodné obrátit se na někoho z rodiny či přátel. Ale někdy taková žádost nenalezne pochopení, případně jsou na tom obdobně jako vy a sami mají hluboko do kapsy. Půjčovat si peníze v době, když procházíte oddlužením, je značné riziko, které se vám může pěkně vymstít. Pokud se tato informace dostane až k soudu, ten insolvenci okamžitě zruší a vás pošle do konkurzu. V extrémním případě se může stát, že přijdete o veškerý svůj majetek a nezůstane vám ani střecha nad hlavou. Chcete-li si skutečně půjčit další peníze, buďte velmi opatrní. Takové riziko vám za to určitě nestojí.

Chci půjčit

Půjčí někdo v insolvenci?

Pokud jste úspěšně prošli insolvenčním řízením a dle ustanovení soudu máte před sebou dobu pěti let, kdy musíte splatit minimálně 30 % svých závazků, je po celou dobu vaše osoba evidována v insolvenčním rejstříku. Když půjdete žádat o půjčku do banky, nejprve si vás prolustrují v centrálním registru dlužníků. Jakmile zjistí, že máte další nesplacené závazky a jste v insolvenci, na půjčku můžete rovnou zapomenout. Banka předluženým lidem a ani lidem v exekuci zkrátka nepůjčuje. Navíc, pokud potřebujete jen malou půjčku v řádu tisícovky a nechcete žádný velký úvěr, stejně u banky s žádostí nepochodíte. Kdyby vám už měla půjčit peníze, určitě to bude několik desítek tisíc korun. Zapomeňte na to, že byste jimi splatili část dluhů. Kdyby insolvenční správce přišel na to, že jste se znovu neúměrně zadlužili, opět by byl s osobním bankrotem konec. Proto je jakákoli půjčka v době insolvence obrovské riziko, a je otázka, jestli vám to sto stojí za to. Pokud pořád usilujete o půjčku a není prostě zbytí, pak se určité možnosti otevírají v nebankovní sféře, ale ani tam to není jednoduché.

Půjčka pro problémové klienty

I když jsou nebankovní společnosti v povědomí lidí vedeny jako snadná cesta k penězům, přeci jen to neznamená, že půjčku získá doslova každý, kdo si o ni požádá. A u zadlužených lidí to platí dvojnásob. Velké renomované nebankovní společnosti pečlivě dodržují zásady zodpovědného půjčování, takže když zjistí, že jste zadluženi až po uši, další půjčku vám neschválí. Kolikrát je to i dobře, vždyť tímto způsobem se snaží zabránit existenčním problémům předlužených žadatelů. Určitě nikdo nestojí o to, aby skončil úplně bez majetku a bez peněz. Jestliže jste ale v insolvenci a chcete půjčit jen pár drobných, určité naděje slibuje půjčka pro problémové klienty. To je specifická kategorie nebankovních půjček, kde mají šanci uspět nezaměstnaní, lidé na sociálních dávkách, matky na mateřské, začínající podnikatelé apod. Vzhledem k tomu, že některé nebankovní společnosti posuzují každou podanou žádost individuálně, máte určité naděje na úspěch. Pokud vám stačí třeba jen pětistovka do další výplaty, můžete takovou půjčku získat třeba jen za cenu vyšší úrokové sazby bez kontroly registru dlužníků a zdlouhavé administrativy. Navíc, takové malé mikropůjčky si dokážete vyřídit jen v prostředí internetu. Podaná žádost o půjčku je do několika málo minut vyhodnocena a vy okamžitě víte na čem jste. Dokonce existují i společnosti, které k výplatě peněžních prostředků využívají různé alternativní metody  a peníze vám vyplatí třeba na benzince nebo v trafice. A to stejně rychle jako kdyby se jednalo o bankovní převod. Tím se vám nabízí příležitost, pokud chcete bankovní účet z nějakého důvodu obejít.

Sjednat půjčku

Půjčka od soukromého investora

Určitou alternativou nebankovních půjček jsou také půjčky od soukromých investorů, do kterých vkládají veškeré naděje zejména lidé, kteří už neví kudy kam a žádná společnost jim nechce půjčit peníze. Záznam v insolvenčním rejstříku je také jedním z důvodů proč se lidé obracejí o pomoc u soukromníků. Pokud vám taková půjčka skutečně pomůže v nenadálé finanční tísni, proč ne. Půjčka od soukromníka nemá žádné stanovené podmínky a většinou se odvíjí od individuálních potřeb klientů. Soukromý investor nenahlíží do registrů, ani ho nezajímají vaše příjmy a už vůbec ne, jste-li v exekuci nebo insolvenci. Důležité je, abyste splnili podmínky dané ve smlouvě o půjčce. Tu si tedy můžete vyjednat zcela dle svých potřeb a požadavků. Jestliže se například už blíží konec insolvence, možná je dobré si vyjednat i odklad splátek na určitou dobu. Avšak vše záleží na vzájemné dohodě obou stran. Nabídku půjček od soukromých investorů najdete převážně na různých inzertních portálech, kde je zpravidla uveden kontakt nd danou osobu. Výše půjčky je prakticky neomezená, avšak vždy si půjčte jen v rámci svých možností. U velkých půjček ale počítejte i s nutností ručení. Jen tak vám nikdo několik set tisíc korun nepůjčí. Můžete ručit majetkem či se za vás zaručí další osoba jako spolužadatel o půjčku. Riziko malé půjčky je vyváženo zpravidla jen vyšší úrokovou sazbou. I půjčky od soukromých investorů lze považovat za adekvátní řešení finanční nouze.

Pokud procházíte osobním bankrotem, pak si uvědomte, že každá další půjčka může ohrozit vaše úspěšné oddlužení. Proto vždy důkladně uvažte, zda vám takové riziko opravdu stojí za to a raději hledejte jiné způsoby řešení finanční krize.