Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčky pro seniory

Neodkladná potřeba financí si nevybírá v žádném věku, a tak ani senioři nejsou žádnou výjimkou. Přijde vyúčtování za vodu, plyn, elektřinu co jste v létě spotřebovali na chatě a hned je díra v rozpočtu. A co teprve když vám auto vypoví službu, případně doslouží letitý spotřebič v domácnosti. A nebo se rozhodnete odjet na krásnou exotickou dovolenou, do končin, které už léta chcete navštívit. Zaplacená záloha vám zajistí, že o výhodnou nabídku nepřijdete. Důvodů, proč si půjčit i v důchodovém věku je nespočet. Jenomže je tu malý problém. I když nepatříte doslova mezi dlužníky a nemáte na svém kontě žádné nesplacené závazky a tudíž ani vaše osoba není vedena v nechvalném registru dlužníků, přesto se některé finanční společnosti brání poskytovat půjčky lidem vyššího věku. Hlavním důvodem je zpravidla jejich nízký příjem v podobě výplaty důchodu a také věk. Avšak to neznamená, že by si i senioři nedokázali nějak poradit. Možnosti přeci jen existují, i když jsou omezené. Jako důchodce musíte prostě vědět, kam pro půjčku zajít. Nemůžete bezmyšlenkovitě sáhnout hned po první, co se vám namane. S výběrem nejvhodnější půjčky vám mohou velice pomoci různé kalkulátory a online srovnávače půjček na internetu, které vám celou práci podstatně usnadní. S jejich pomocí najdete vhodný úvěrový produkt během chvilky a šance na úspěšné schválení žádosti se tak podstatně zvyšuje. Kde si tedy v důchodu sjednat půjčku?

Půjčka v bance pro důchodce

Pokud jste celý život zvyklí řešit veškeré své finanční záležitosti jen v bance, pak rozšiřte své obzory a poohlédněte se i někde jinde. Tradičním bankovním domům postupem času konkuruje řada kvalitních finančních společností, které však poskytují půjčky za zcela odlišných podmínek. V zásadě je vše oproti bance daleko jednodušší. Když přijdete do jakékoli banky, nejprve si vaši osobu proklepnou v registru dlužníků. I když zjistí, že máte výtečnou platební morálku, nikde nikomu nic nedlužíte, přeci jen narazíte na výši vašich příjmů. Důchod totiž není odpovídající, a tak vás banka zařadí mezi rizikové klienty jimž je přiřazena velmi nízká bonita. Ta je následně důvodem k tomu, proč vám banka půjčku neschválí, i přesto, že u ní máte třeba po řadu let vedený bankovní účet. Snad jen v případě, že potřebujete jen pár drobných, můžete požádat o vydání kreditní karty či povolení kontokorentu u běžného účtu. Pak můžete své konto přečerpat až do povoleného limitu a v bezúročném období vzniklý deficit vyrovnat. Když se vám to nepodaří, naskakují penále a úroky, které nejsou opravdu malé. Jestliže ale chcete klasickou půjčku, zkuste se raději seznámit s nabídkou nebankovních společností, u nichž vám sjednání půjčky zabere jen pár minut času.

Chci půjčit

Nebankovní půjčka pro seniory

Je sice pravda, že i v nebankovní sféře jsou možnosti půjček pro seniory značně omezené, ale ne však nemožné. Pro lidi staršího věku je připravena speciální kategorie půjček pro důchodce, která se vyznačuje svými specifickými podmínkami. Finanční společnosti zpravidla půjčují lidem do 65 let, ale právě na trhu s půjčkami najdete i takové, co věkovou hranici prodlužují až na 85 let. Samozřejmě, že konkrétní podmínky dané půjčky se odvíjí také od částky, kterou si chcete půjčit. Jednoduše řečeno, čím méně peněz požadujete, tím menší záruky splacení bude po vás daná společnost požadovat. Dle zákona si musí firmy ověřit platební schopnost každého žadatele, k čemuž využívají jednak registry dlužníků a jednak doložení příjmů. Některé společnosti, pokud nemáte žádné jiné další nesplacené závazky a vaše jméno je přesto vedeno v registru dlužníků, mohou nad vámi přimhouřit oko a i přesto vám půjčku schválí. Stačí třeba jen doložit důchodový výměr, avšak ani výše důchodu není rozhodujícím kriteriem.

Rychlá online půjčka

I důchodci mají možnost sjednat si rychlou online půjčku, která ihned poskytne částku v řádu několika tisícovek. Takové půjčky se řadí mezi běžné mikropůjčky, které nekladou na žadatele téměř žádné nároky. Žádost o půjčku podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte jen jednoduchý formulář. V něm uvedete své identifikační údaje, kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem, který ve dne v noci rozhodne o schválení půjčky. Je-li vám půjčka schválena, peníze okamžitě odchází na bankovní účet a nebo jsou vyplaceny v hotovosti. To je důležité zejména pro ty seniory, kteří nemají ani bankovní účet, což je mezi důchodci zcela běžný jev. Přitom nemusíte čekat na poštovní složenku, peníze máte k dispozici ještě týž den, kdy o půjčku požádáte. Hotovost si vyzvednete třeba v nejbližší v trafice na rohu co si běžně kupujete noviny a nebo zajedete na čerpací stanici. Rychlá online půjčka se nezabývá žádnou zbytečnou administrativou a nemusíte mít ani ručitele.

Půjčka se zástavou

Výše půjčky pro seniory není nijak omezena, avšak dle její výše se odvíjí podmínky splácení. Pokud požadujete úvěr v řádu několika desítek či stovek tisíc korun, musíte dopředu počítat s tím, že je nutno něčím ručit. Za půjčku se může zaručit další osoba jako spolužadatel  a nebo lze zastavit nemovitost. To může být jakýkoli objekt – byt, dům, chata, chalupa, pozemek, zahrada, garáž, komerční objekt, prostě cokoli. Dokonce nemusíte být ani jejím výlučným vlastníkem. Stačí když budete mít písemný souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit jako záruka za splacení půjčky. Adekvátní forma ručení může mít potom také vliv na výši úrokové sazby, dobu splatnosti, případně další podmínky. V některých případech vám třeba společnsot je schopna nabídnout i nějaké benefity navíc, třeba možnost mimořádné splátky, odkladu splátek na určitou dobu či jednorázové splacení bez sankce. Podmínky každé půjčky lze tedy vyjednat individuálně, záleží jen na vašich možnostech a potřebách.

V případě půjček pro důchodce využívá řada nebankovních společností možnost doručení hotovosti přímo až do domu klienta. Vzhledem k tomu, že firmy disponují rozsáhlou sítí obchodních zástupců, není problém, abyste peníze držely v ruce ještě týž den, kdy o půjčku požádáte.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.